تازه ها
خانه / اخبار / قدم اول برای ایمن سازی کمربند مرگ

قدم اول برای ایمن سازی کمربند مرگ

قدم اول برای ایمن سازی کمربند مرگ

عرب نجات- وقوع چند حادثه رانندگی خونین در چند نقطه از کمربندی شهر آیسک این جاده را به یک محور حادثه ساز در محورهای ارتباطی استان تبدیل کرده است.

یکی از اهالی آیسک که راننده تاکسی است، می گوید: تقاطع جاده فردوس- آیسک با کمربندی این شهر یکی از نقاط حادثه خیز در ابتدای کمربندی این شهر است و تاکنون شاهد وقوع چندین حادثه خونین در این مکان بوده ایم.

وی می افزاید: بیشتر رانندگان غیربومی و عبوری به دلیل ناآشنایی به مسیر و نبود تقاطع غیرهمسطح در این تقاطع خطرآفرین دچار حادثه می شدند.

وی ادامه می دهد: کار ایمن سازی این نقطه در دست اقدام است. به گفته وی، اما هنوز برای دیگر نقاط حادثه خیز کمربندی اقدامی انجام نشده است.

«فداکار» از دیگر شهروندان آیسکی هم می گوید: به طور معمول قسمت هایی از کمربندی محل عبور کشاورزان و دامدارانی است که از آیسک برای سرکشی از مزارع خود می روند و در همین نقاط بارها شاهد مرگ کشاورزان بیچاره بودیم. این شهروند با بیان اینکه این مسیر همواره برای رهگذران نا امن است، ادامه داد: همواره شاهد تصادفات مکرر و حوادث ناگوار در مسیر کمربندی هستیم و نیاز است مسئولان امر برای تکمیل و تجهیز آن چاره ای اندیشه کنند. وی می افزاید: بیشتر تابلو ها و علایم راهنمایی و رانندگی هم کمرنگ شده و یا از بین رفته است.

«محمدزاده» از رانندگان هم با اشاره به حوادث رانندگی در این مسیر می گوید: تقاطع جاده کمربندی با جاده روستاهای دوحصاران و بغداده آیلندگذاری و دور برگردان احداث شده اما گاهی شاهد هستیم که موتورسوارانی با عبور از میان بلوک های سیمانی هم برای خود و هم برای دیگر رانندگان ایجاد مشکل می کنند. وی ادامه می دهد: مسئولان باید با تامین اعتبار و احداث تقاطع غیرهمسطح یا پل زیرگذر، مشکل شهروندان و خودروها را در مجاورت پمپ بنزین و کمربندی شهر رفع کنند.

شهردار آیسک هم با اشاره به حادثه خیز بودن این مسیر می گوید: نیاز است مسیر کمربندی ایمن سازی شود.

«مسعودی» می افزاید: شهرداری آماده همکاری با اداره راه و ترابری و دیگر دستگاه های اجرایی مرتبط است تا نقاط حادثه خیز کمربندی که تاکنون چند تصادف منجر به فوت در آن اتفاق افتاده است را ایمن سازی و روشنایی آن را تامین کند.

وی افزود: ۲نقطه محل تردد روستاییان و ادوات کشاورزی است که باید هرچه سریع تر برای اصلاح و ایمن سازی آن اقدام شود.

به گفته وی، در یکی از این نقاط می توان با عملیات ایمن سازی تقاطع های همسطح، احداث پل و باکس زیرگذر مشکل را برطرف کرد.

وی با بیان این که حدفاصل میدان آتش نشانی آیسک (سفیران امید) تا ورودی کمربندی به طول هزار و ۲۰۰ متر وضعیت مناسبی ندارد، اظهار امیدواری کرد: با تعامل شهرداری و اداره راه و شهرسازی این مسیر بهسازی و آیلند گذاری شود.

آغاز عملیات اجرایی میدان کمربندی

رئیس اداره راه و شهرسازی سرایان هم می گوید: با توجه به اهمیت و اولویت ایمن سازی راه ها و به منظور حذف نقطه حادثه خیز سه راهی کمربندی آیسک، عملیات اجرای میدان این شهر در دستور کار قرار گرفت.

مهندس «فرخی» می افزاید: برای اجرای جداول میدان و لچکی ها و تأمین روشنایی و ایمن سازی پروژه یک میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: هم اکنون عملیات اجرایی پروژه شامل جدول گذاری، تعریض و زیرسازی از سوی پیمانکار اداره راه و شهرسازی سرایان در دست اقدام بوده و به زودی عملیات اجرای آسفالت و روشنایی میدان هم انجام می شود. همچنین برای ایمن سازی کمربندی آیسک عملیات نصب گاردریل، نصب تابلوی علائم، آشکار سازی و ساماندهی تقاطع در دستور کار این اداره قرار دارد

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*