تازه ها
خانه / مناسبتهای ویژه / مدرسه ی عشق(نوشته نویسنده آیسکی، خانم خیاط)

مدرسه ی عشق(نوشته نویسنده آیسکی، خانم خیاط)

بسیج11 

پیرمان می گفت: بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه ی مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده اند. و ما نفهمیدیم چه می گوید…

وقتی اهالی اش گروه گروه به جبهه رفتند و تمام هستی خویش را سپر بلا کردند؛ وقتی با آن لباس های خاکی، بدون هیچ چشم داشتی، کوله بارشان را بستند و و از همه دلبستگی هایشان دل بریدند؛

دریافتیم که لشکر مخلص خدایند.

وقتی برای آن که غیرت و شرف بر این مرز و بوم سایه گستر باشد، پشت خاکریزها می رفتند و گوی سبقت را از هم می ربودند؛ وقتی شیران بی باک روز شدند و زاهدان پارسای شب؛

دریافتیم که لشکر مخلص خدایند.

بسیج18

پیرمان می گفت : بسیج مدرسه ی عشق است و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سر داده اند. و ما اندر خم یک کوچه بودیم و درک نکردیم چه می گوید….

وقتی سربندهای یا فاطمه(سلام الله علیها) را می بستند و جسورانه به دل دشمن می زدند و غریبانه پر می کشیدند؛ وقتی حتی پس از آن که در بند دیو پلید گرفتار می شدند، باصلابت و اقتدار صبوری می کردند و از باورهایشان پا پس نمی کشیدند، دریافتیم که شاگردان مدرسه ی عشقند.

وقتی پس از چشیدن جام زهر، اگرچه از عمق وجود سوختند اما هیچ نگفتند و فرمان ولی شان را بر سر نهادند؛ وقتی ماندند و زخم ها را عاشقانه به عنوان یادگار ۸ سال غرور و غیرت به جان خریدند

و در فراز و نشیب ها دم برنیاوردند؛

دریافتیم که شاگردان مدرسه ی عشقند.

بسیج20

پیرمان می گفت : بسیج شجره طیبه و درخت تناور پر ثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و حدیث عشق می دهد. وما در تحیر بودیم که چه می گوید….

وقتی پس از جنگ، وظیفه ی خود را تمام شده ندانستند و هم چنان در همه ی عرصه ها حضور یافتند و حفظ انقلاب را اولویت اصلی خویش دانستند؛ وقتی شاگردان جدید مدرسه ی عشق به جمع بزرگترها اضافه شدند و نبرد را در عرصه ی دیگری آغاز کردند؛ دریافتیم که این درخت تناور، پرثمر است و این مدرسه ی عشق برای تمام زمان ها بنیان شده است. 

وقتی مواضع جدید دشمن را خوب تشخیص دادند و افسران جنگ نرم شدند؛ وقتی با ایمان و توکل بر خدا قله های دانش را فتح کرده و رفتند تا به ثریا برسند؛ دریافتیم چه می گفت.

وقتی هر کجا به حضورشان نیاز بود، از تلاش در محروم ترین نقاط تا ایفای نقش در خطیرترین پست ها کوتاهی نکردند و پیکار در همه ی عرصه ها را عبادت دانستند؛ وقتی پس از سال ها روحیه ی رزمندگی را در تمام کارها سرلوحه ی کار خویش قرار دادند و در عصر هیاهوها به شهیدان اقتدا کرده، گمنامی را برگزیدند؛ دریافتیم چه می گفت.

بسیج19

وقتی در پس فتنه های رنگارنگ، راه را گم نکردند و بر سر عهدشان با سید علی که از جنس روح خداست، ایستادند؛ وقتی ثابت کردند که از تبار ” من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله” هستند؛ دریافتیم چه می گفت.

آری برای خیلی ها شاید آن روزها وقتی امام(رحمت الله علیه) از لزوم ایجاد ارتش بیست میلیونی می گفت و غفلت از ایجاد آن را سقوط در دام دو ابرقدرت جهانی می دانست، کلامش اغراق آمیز بود. خیلی ها از بسیج تفکری سطحی داشتند و گمان می کردند فقط در بازه ای از زمان کارآیی خواهد داشت.

اما گذر زمان، عمق کلام امام و دوراندیشی مثال زدنی آن مرد خدایی را هویدا کرد و نشان داد تنها تفکر و روحیه ی بسیجی در تمام اعصار کار را پیش می برد .

امروز می توان بهتر درک کرد که چرا بسیجی بودن افتخار روح خدا بود و از خدا می خواست با بسیجیان محشور شود.

اکنون ما نیز افتخار خود را این می دانیم که به عنوان شاگرد کوچکی در این مدرسه ی عشق حضور پیداکنیم و گوش به فرمان کسی باشیم که به معنای واقعی بسیجی است. کسی که چفیه اش برایمان عطر روح خدا دارد.کسی که خطابش می کنیم: امام خامنه ای(مدظله العالی)

1_iLHDUj

الف.خیاط

درباره‌ی adine9

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*