تازه ها
خانه / اخبار / مراسم عزاداری ۲۸ صفر در آیسک ۹۷+ تصاویر
مراسم عزاداری ۲۸ صفر در آیسک ۹۷+ تصاویر

مراسم عزاداری ۲۸ صفر در آیسک ۹۷+ تصاویر

آیسک در ۲۸ صفر به سوگ نشست

حاتمی/در ۲۸ صفر سالروز رحلت نبی مکرم اسلام حضرت محمد ص و سالروز شهادت امام حسن مجتبی ع شهر آیسک به سوگ نشست. به همین مناسبت صبح امروز مراسم عزاداری با حضور اقشار مختلف مردم این شهر در حسینیه شهدای آیسک برگزار شد .
در این مراسم پس از مرثیه سرایی مداح نوجوان «احمد رضا علیپور»، حجت الاسلام و المسلمین« رادمرد »امام جمعه آیسک در سخنانی با تسلیت سالروز رحلت رسول اکرم ص و سبط اکبرش امام حسن مجتبی علیه السلام به تشریح علل انتخاب پیامبران وارسال کتاب آسمانی از سوی خداوند متعال پرداخت و هدایت انسان را دلیل این مهم برشمرد .
وی با استناد به آیات ۱۷۴و ۱۷۵ سوره نساء تصریح کرد :خداوند برای بشریت راهنمایانی را فرستاده است که در تمام شئون زندگی می توان به آنها رجوع کرد .
وی افزود: با تمسک به کتاب آسمانی قرآن و ایمان به خدا و عمل صالح جامعه ایمانی می تواند زیر رحمت و فضل الهی قرار گیرد .
امام جمعه آیسک با اشاره به آیات سوره شعرا به تشریح قصه حضرت موسی و مقابله وی در مقابل لشکر فرعون پرداخت وگفت :اتکا به قدرت ایمان و حرکت در مسیر ولایت ائمه تنها راه نجات است .
حجت الاسلام رادمرد گفت: اگر با ولایت باشیم و به ولایت ائمه ع اعتقاد داشته باشیم به سعادت خواهیم رسید. وی گفت: امروز در میان صدها کشور دنیا تنها جمهوری اسلامی ایران است که با نام اسلام و هدایت اسلام و قرآن پرچم مبارزه با استکبار را برافراشته است .
وی همچنین فشارهای اقتصادی و مشکلات قشر مستضعف جامعه را یادآور شد و تصریح کرد: اگر چه عده ای از مردم عزیزمان در گرفتاری و سختی ها هستند اما نگاه ما به آرمان‌های انقلاب و امام است و تحمل سختی ها و تقدیم شهدای فراوان در همین راستاست. وی در پایان به ذکر مصیبت پرداخت.
این گزارش حاکی است در ادامه مراسم کربلایی «حسن نجف زاده »به مداحی پرداخت و با ذکر مصیبت سوگواران اشک ماتم ریختند. در ادامه این مراسم نوحه خوانی و سینه زنی در عزای رسول اکرم ص و امام حسن علیه السلام انجام شد.
لازم به ذکر است به همت مردم خیر و از محل نذورات شهروندان آیسک بیش از هفت هزار نفر از عزاداران به صرف حلیم پذیرایی و اطعام شدند.

 

Views – 405

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*