تازه ها
خانه / اخبار / مطالبه امام جمعه بخش آیسک از دولت سیزدهم برای تسریع در انتخاب استانداران، تکمیل طرح های ناتمام ورزشی وتحرک بیش از پیش مدیران
مطالبه امام جمعه بخش آیسک از دولت سیزدهم برای تسریع در انتخاب استانداران، تکمیل طرح های ناتمام ورزشی وتحرک بیش از پیش مدیران

مطالبه امام جمعه بخش آیسک از دولت سیزدهم برای تسریع در انتخاب استانداران، تکمیل طرح های ناتمام ورزشی وتحرک بیش از پیش مدیران

مطالبه امام جمعه بخش آیسک از دولت سیزدهم برای تسریع در انتخاب استانداران، تکمیل طرح های ناتمام ورزشی وتحرک بیش از پیش مدیران

حاتمی / امام جمعه بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۳مهر ۱۴۰۰پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحث هفته های گذشته درباره دعای ۲۵ صحیفه سجادیه واصول تربیت فرزندان گفت :اگر کسی اهل نیکوکاری، اهل تقوا، اهل بصیرت و اهل تشخیص باشدو اگر کسی شنونده حق و پذیرنده حق، اهل اطاعت و بندگی خدا باشد و بندگی خدا با گوشت و پوست و استخوان کسی عجین شده باشد و محبت اولیاء الهی را داشته باشد، مطمئنا او خیر خواه اولیاء الهی خواهد بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» افزود: وقتی پدری برای فرزندش خیری می خواهد ، برای رساندن فرزند به آن خیر برنامه ریزی و کار و تلاش هم می کند ولازمه موثر بودن آن داشتن محبت است.
وی تاکید کرد :اگر میخواهیم دوستی و محبت ما نسبت به این ذوات مقدسه خالص باشد باید خیر خواهشان باشیم و خیرشان را بخواهیم. وی تأکید کرد :خیر خواهی برای امام این است که او را بر امامتش حمایت کنیم ،این بالاترین خیر است ، خیرخواهی برای امام یعنی با بیعت کنیم و پای این بیعت بمانیم تا آن خیر محقق شود.
خطیب نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام) با استناد به روایتی از آن امام همام گفت : امام حسن عسکری از جهتی غریب‌ترین امام هستند چرا که رخنه این شک (شک به‌حقانیت رهبر الهی) در جامعه شیعه، اولین علت برای غیبت رهبر الهی است.
وی به استناد روایتی از امام باقر ع گفت : غیبت امام زمان علیه السلام دلیل خشم خدا بر بندگان است‌.اخلاق و رفتار مردم بر سرنوشت و مقدرات آنها موثر است .
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد افزود:مسئله حجت خدا، اینکه امام معصوم غائب بشود و یا ظاهر بشود، جزء سرنوشت و مقدرات است و اینکه مردم قدر امام را بدانند یا ندانند اخلاق است، خدا نعمت امامت را به‌مردم داده، این نعمت را تغییر نمی‌دهد، مگر اینکه مردم اخلاقشان را تغییر بدهند.
ناطق تصریح کرد :ان شاء الله بتوانیم در مسیر شاکر بودن حرکت کنیم و خیرخواه ایشان باشیم و با ایمان و مجاهدت و شهادت طلبی و دارای بودن ویژگی های یاران واقعی امام زمان عج ، زمینه ظهور فراهم گردد.
ناطق در بخش دیگری از این خطبه گفت :در روزها و ماه‌های اخیر، مسأله احیای روند مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب، همزمان با روی کار آمدنِ دولت جدید سیزدهم، یکی از موضوعات داغ محافل خبری وجهان بوده است. تاکنون تحلیل‌های مختلفی در مورد رویکردِ دولت جدید ایران به مسأله برجام ارائه شده است. وی افزود :یکی از ویژگی‌های بارز دولت آقای رئیسی مخصوصاً در عرصه سیاست خارجی، گره نزدنِ آینده و تمامی مسائل کشور به موضوع برجام است. در این‌رابطه به‌طور خاص شاهد بوده‌ایم که تیم سیاست خارجی دولت جدید ایران، توسعه روابط با کشورهای همسایه و هم‌چنین محور شرق را در دستورکار خود قرار داده‌اند و سعی داشته‌اند از ظرفیت های بی‌بدیل این همکاری‌ها در راستای منافع ملی ایران بهره‌برداری کنند. شاید مهم‌ترین نمودِ این تلاش‌ها، موافقت اخیر سازمان همکاری‌های شانگ‌های با عضویت ایران در سازمان مذکور که یکی از بلوک‌های مهم قدرت در قاره آسیا است، باشد. جدای از این‌ها، دولت آقای رئیسی هم‌چنین به کشورهای همسایه نیز پیام دوستی و همکاری ارسال کرده و از توسعه روابط با آن‌ها استقبال کرده است. اما به هیچ عنوان عرصه سیاست خارجی، معطلِ بازی های سیاسی قدرت‌های غربی در قالب توافق برجام نشده است. امری که در نوع خود می‌تواند بنیان‌های قدرت کشورمان در مواجهه با فشارهای کشورهای غربی را تقویت کند.
امام جمعه آیسک گفت :در دولت جدید ایران، محور سیاست خارجی، تغییری اساسی کرده و همین مسأله، اساساً برجام را از اولویت فوری دولت خارج، و تنها به یکی از مسائل عرصه سیاست خارجی تقلیل داده است .
به گفته وی تجربه چند سال اخیر برجام به‌خوبی به ایران ثابت کرده که طرف‌های غربی، غیرقابل اعتمادند، به تعهدات خود به‌خوبی عمل نمی‌کنند، و مهم‌تر از همه، مذاکره را ابزاری برای نابودی جمهوری اسلامی ایران می‌بینند.
حجت‌الاسلام رادمرد گفت :در ماه‌ها و سال‌های اخیر، کشورهای متخاصم غربی و هم‌چنین متحدان منطقه‌ای آن‌ها مثل رژیم منحوس صهیونیستی، در قالب‌های مختلف علیه کشورمان دست به اقدامات خرابکارانه (مخصوصاً علیه تاسیسات اتمی کشورمان) زده‌اند و از جنجال افکنی دولت آذربایجان و دول دیگر هم حمایت می کنند تا با فشار همه جانبه خواسته های واهی خودشان را بقبولانند و از طرفی هم با گستاخی تمام ، خواستار از سرگیری مذاکرات از سوی ایران شده‌اند.
به گفته وی، اقدام دولت ایران در عدم آغاز کردن فوری مذاکرات با غرب در مسأله برجام، هم نوعی تنبیه طرف‌های غربی است و هم برای ایجاد بازدارندگی در برابر رویه‌های مخرب و بدعهدی‌های آن‌ها است که به درستی از سوی ایران انجام شد.
وی با اشاره به حادته تروریستی جمعه‌ گذشته، که منجر به شهید وزخمی شدن نمازگزاران بی‌گناه شیعه در مسجد خان‌آباد قندوز افغانستان شد،این اقدام انتحاری توسط یکی از ایادی داعش را محکوم کرده و خواستار برخورد قاطع مسؤولان کنونی افغانستان با این جنایات و جلوگیری از تکرار آن شد.
امام جمعه بخش آیسک در ادامه خطبه گفت :بلحاظ مدیریتی یکی از مولفه های مهم و اساسی «اقدام به موقع» است که دولت محترم برخی تعلل ها را در حوزه انتخاب استانداران دارد ، اگر بنای تعویض دارند سریعتر اقدام کنند و تحت فشار هیچ جریانی نباشند و از همه می خواهیم ، از جریان های سیاسی و نمایندگان محترم که فقط نقش مشاور را ایفا کنند ، نه نقش اهرم فشار برای ایجاد تبعیت در دولت، بالاخره دولت براساس شناخت و اهداف خودش اشخاصی را مشخص می کند ، شخصی اعلام می شود و جرسیان سیاسی فعال می شوند و باز منتفی میشود ، بنده حمایتی از کسی ندارم و در این مسائل اصلا ورودی ندارم لکن رویه کنونی را رویه غلط و اشتباهی میدانم که دولت را از حرکت خودش می اندازد.
حجت‌الاسلام والمسلمین رادمرد در ادامه ضمن، تشکر از نماینده محترم و مسئولین مربوط در خصوص انتقال آب خلیج فارس به این منطقه گفت :ان شاء الله براساس پیش بینی ها ۲ سال آینده به گفته مجری طرح به منطقه خواهد رسید که بیشتر جنبه حمایت از صنایع را دارد که اگر زمینه ایجاد صنایع توجیه پذیر مبتنی بر آب در منطقه در این مدت فراهم شود ، بسیار فرصت مغتنمی است.
ناطق با تبریک روز تربیت بدنی و ورزش به عزیزان فعال در این عرضه و همه ی جوانان ورزشکار در رشته های مختلف گفت :بخش ما در حوزه زیر ساخت های ورزشی دچار مشکل است ، چه درشهر و چه در روستا هایمان تلاش های شده که جای قدر دانی دارد لکن هنوز در وضعیت مطلوب نیستیم ، برخی پروژه ها در حوزه قول و وعده پیشرفت خوبی داشتیم ، اما در حوزه عمل هنوز متوقفیم که درخواست داریم یک تلاش همه جانیه و فکورانه ای در این حوزه محقق شود.
وی افزود :هفته گذشته پیرامون مسئله آب نکاتی مطرح شدو برخی با ایجاد سوء تفاهم، گله در خصوص شق نهر هارا به سمت کل مردم روستای مصعبی جهت دهی کردند در حالی که خطاب ما تمام مردم شریف و محترم آن سامان نبودند ، البته ما از جانب مسئولین مربوطه و اعلامی خیلی تحرک خاصی ندیدم و نشنیدیم و گزارشی دریافت نکردیم لکن نهاد (نهاد امامت جمعه بخش) و مجموعه های ذیل آن تلاش ها و جلسات مختلفی را برگزار کرد که ان شاء الله در راستای تحقق حق نتایجی داشته باشد. وی تأکید کرد :اولا بالذات وظیفه دستگاه مورد خطاب هفته قبل بود که با بررسی هایی که داشته ایم راه حل هایی دارد، هر چند آقایان اعلام کردند مسئله خیلی پیچیده و به این آسانی محقق نمیشود اما ما خلاف این موضوع را نتیجه گرفتیم ، البته اگر همه طرف ها بعد طی مراحل قانونی حق را بپذیرند ، حال هر چه باشد ، و دیگر کسی خلاف آن حرکت نکنند ، مسئله تمام است. ان شاءالله همه به وظیفه ی خودشان درست و دقیق و به موقع عمل کنند تا شاهد ایجاد دغدغه و نگرانی در بین مردم نباشیم و آن وحدت و همدلی و انسجام ضروری برای منطقه فراهم گردد.

برگرفته از پایگاه خبری آیسک

Views – 104

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*