تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه موقت آیسک : احیای تفکر انتظار وامید به آینده، موتور محرکه جامعه اسلامی است
امام جمعه موقت آیسک : احیای تفکر انتظار وامید به آینده، موتور محرکه جامعه اسلامی است

امام جمعه موقت آیسک : احیای تفکر انتظار وامید به آینده، موتور محرکه جامعه اسلامی است

امام جمعه موقت آیسک :
احیای تفکر انتظار وامید به آینده، موتور محرکه جامعه اسلامی است

حاتمی / امام جمعه موقت بخش آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۶فروردین ۱۴۰۰(اولین نماز عبادی سیاسی جمعه سال جدید) پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، با استناد به آیه ۶سوره تحریم گفت:وظیفه والدین است ما با توجه به تقوا زمینه رشد وبالندگی فرزندان خود را فراهم کنند.
حجت الاسلام «علی طالبی» در ادامه تشریح نامه ۳۱نهج البلاغه به بیان تکنیک های موثر در رشد وبالندگی جامعه پرداخت واعتقاد وباور پذیری، دغدغه مند بودن، انتقال درست مطلب وبیان فواید مسئله را از جمله این تکنیک ها برشمرد. به گفته ولی انتقال تجارب با بیان تاریخ وتجربه عمر انسانها، در این عرصه بسیار مهم وموثر است.
خطیب موقت نماز جمعه آیسک در خطبه دوم، با تبریک سال ۱۴۰۰که سال «تولید، پشتیبانی ها ورفع موانع ها» نامگذاری شده است، سال پر خیر وبرکتی برای هموطنان آرزو کرد.
وی در ادامه با تبریک فرارسیدن نیمه شعبان سالروز میلاد خجسته ولی عصر امام زمان عج، روز سربازان گمنام امام زمان را تبریک گفت وبخشی از امنیت امروز جامعه را مدیون تلاش شبانه روزی این عزی آن دانست.
حجت‌الاسلام «طالبی» در ادامه با اشاره به اینکه یکی از اصول مسلم وقطعی شیعه «باور به ظهور منجی وفرهنگ انتظار» است اظهار داشت : یکی از شاخص های فرهنگ انتظار «امید به آینده وگشایش امور » است.
امام جمعه موقت آیسک با اشاره به تلاش دشمنان وایسادی داخلی آنها وامپراتوری رسانه ای دشمنان برای ایجاد یاس وناامیدی در مردم وطرح این موضوع که نظام اسلامی توانایی مدیریت در جهان را ندارد افزود:آنها در این راستا از ابزارهای مختلف استفاده کرده وهمین تحریم های فلج کننده طرحی برای بد بین کردن مردم به نظام اسلامی است. وی گفت : در این راستا تردید وشبهه افکنی ها در انتخابات را کلید زده اند.
وی تصریح کرد :بد عمل کردن برخی از مسئولان به این شرایط وناامیدی برخی مردم دامن زده است.
حجت الاسلام «طالبی» تنها راه حل وتنها ابزار رفع این چالش بزرگ «باور به فرهنگ انتظار» است وشیعیان با تمسک به مناجات شعبانیه خود را به امام زمان عج نزدیک می کنند وهرگز ناامید نیستند.
وی با اشاره به بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی که محور آن دمیدن روح امید وحرکت به سمت جامعه مهدوی بود، گفت:حضور گسترده مردم در انتخابات علاوه بر ناامید کردن دشمن زمینه ساز احیای تفکر انتظار وامید خواهد بود. به گفته وی حضور جمعی در انتخابات وانتخاب درست مردم می تواند عامل تغییر وتحول باشد.
وی احیای تفکرانتظار وامید به آینده را بعنوان موتور محرکه جامعه اسلامی برای نیل به ظهور منجی بزرگ برشمرد.
ناطق در ادامه تلاش برای انتخاب افراد دارای نگاه وروحیه انتظار را ضروری دانست و گفت :کسانی که نگاهشان به غرب است ودلبسته غرب هستند به درد جامعه مهدوی نمی خورند،به کسی رای بدهیم که محور حرکتش وپشتوانه اش را قدرت لایزال الهی بداند وبا توکل به خدا وباور واعتماد وتوجه با تولید داخلی بتواند ما را با ساحل نجات برساند.
وی درباره شاخصه دوم فرهنگ انتظار،گفت :انسان های منتظر هرگز به وضع فعلی خود قانع نیستند ومدام در حال جهاد، تلاش ومبارزه هستند.درسخت ترین شرایط و بد عمل کردن برخی مسئولان، آنها امید با آینده دارند وتلاش ومجاهدت می کنند ودر این مسیراستقامت می ورزند.

پایگاه خبری آیسک

Views – 155

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*