تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نمازجمعه ۱۱-۵-۹۸ – هشدار امام جمعه آیسک به «سیاسی کاران» شهرستان سرایان
گزیده خطبه های نمازجمعه ۱۱-۵-۹۸ –  هشدار امام جمعه آیسک به  «سیاسی کاران» شهرستان سرایان

گزیده خطبه های نمازجمعه ۱۱-۵-۹۸ – هشدار امام جمعه آیسک به «سیاسی کاران» شهرستان سرایان

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه مباحث گذشته گفت: انتخاب حاکمان و تصمیم سازان جامعه اگر بر اساس عدل و عدالت و تقوا باشد مشروعیت دارد.
حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» افزود: اگر محور انتخابها عدالت و تقوا نباشدنشان دهنده آن است که در آن جامعه ایمان و تقوا ضعیف شده است یا اصلا وجود ندارد.
وی افزود: یکی از آفت های اساسی انتخاب بدون تقوا و عدالت، بلا و آفت نفاق است.
وی با استناد به آیه ۶۷ سوره توبه، علایم و نشانه‌های منافقان را «امر به منکر، نهی از معروف، دوری از انفاق و فراموش کردن خدا» بیان کرد.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم نماز با تسلیت سالروز شهادت ابن الرضا امام جواد علیه السلام گفت: جوانترین امام شیعیان حضرت جوادالائمه ع با تربیت انسان‌های مبارزه علمی و فرهنگی از برجستگی زندگی آن حضرت بود توانست بصیرت جامعه را افزایش دهد.
حجت الاسلام رادمرد با تبریک حلول ماه ذی‌الحجه و مناسبت‌های مختلف آن از جمله اعیاد قربان و غدیر و روزهای عرفه و مباهله گفت: مردم مومن و جوانان عزیز می توانند با خواندن نماز مخصوص این ایام از ثواب حاجیان برخوردار شوند.
وی سالروز ازدواج حضرت علی ع و حضرت فاطمه س را تبریک گفت و با اشاره به هفته ازدواج، والدین و جوانان رابه تسریع در امر ازدواج آسان و تشکیل خانواده فراخواند.
ناطق با انتقاد از برخی حقوق های نجومی و زندگی های اشرافی در جامعه گفت :خانه های مجلل، ویلاها و ثروت های که این آقایان به دست آورده اند چگونه به دست آنها رسیده است؟ علت این تبعیض در چیست؟
حجت الاسلام رادمرد امام جمعه آیسک با تشکر از ورود قوه قضائیه به طرح رسیدگی به اموال مسئولان در سطوح و جایگاه‌های مختلف، برخوردهای جدی دستگاه قضایی و صدور احکام ارزشمند و مقتدرانه با دانه درشت‌ها و مفسدان اقتصادی را اقدامات امیدآفرین دانست وگفت: با همکاری مردم آینده روشن پیش روی آنان است.
وی با اشاره به اظهارات سخیف وزیر امور خارجه آمریکا درباره لزوم محدودیت‌های برای ایران گفت‌ شما که اهل گفتگو هستید چرا وزیر خارجه ایران را تحریم کرده اید، بدانید که صدای ایران و فریاد حق و حقیقت به جهان خواهد رسید و آنچه محقق خواهد شد نابودی باطل و شکست آمریکا است.
وی در پایان توصیه ای هم به سیاسیون شهرستان سرایان داشت و خطاب به آنان گفت: اگر می‌خواهید فضای پیشرفت شهرستان و توسعه متوازن در تمام بخش‌ها و حوزه‌های شهرستان اتفاق بیفتد باید دست از سیاسی‌کاری بردارید، اگر می‌خواهید با مسائل شهرستان سیاسی برخورد کنید کنار بکشید چرا که با سیاسی کاری مانع پیشرفت شهرستان هستید.
وی خطاب به این قبیل افراد گفت: راه و روش درست و مسیر صحیح را انتخاب کنید و تمام توان خود را به کار گیرید، اگر واقعاً ظرفیتی دارید بیایید و این توان را در مسیر درست به کار گیرید و به روش درست هزینه کنید، آینده روشنی پیش روی شهرستان سرایان وجود دارد اگر دست از این کارها بردارید همدل و همراه شویم و هم با هم حرکت کنیم، مسائل بی ارزش را کنار بگذارید چرا که انسجام در فضای کلی شهرستان می‌تواندظرفیت های مردمی را در مسیر پیشرفت شهرستان قرار دهد.

Views – 527

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*