تازه ها
خانه / اخبار / امام جمعه موقت آیسک : دشمن با تخریب رهبری جامعه درصدد ایجاد شک و تردید نسبت به امام جامعه است
امام جمعه موقت آیسک : دشمن با تخریب رهبری جامعه درصدد ایجاد شک و تردید نسبت به امام جامعه است

امام جمعه موقت آیسک : دشمن با تخریب رهبری جامعه درصدد ایجاد شک و تردید نسبت به امام جامعه است

امام جمعه موقت آیسک :
دشمن با تخریب رهبری جامعه درصدد ایجاد شک و تردید نسبت به امام جامعه است

امام جمعه موقت آیسک :
دشمن با تخریب رهبری جامعه درصدد ایجاد شک و تردید نسبت به امام جامعه است

حاتمی / امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۹شهریور ۱۴۰۰با توصیه به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت :یکی از مظاهر بزرگ تقوا این است که هر انسانی وظیفه ی که در قبال خود و دیگران دارد را به نحو احسن انجام دهد.
حجت الاسلام والمسلمین «علی طالبی» افزود :در اندیشه امیر المؤمنین ع اولین سنگ بنای تربیت دینی و اسلامی فرزند، آشنایی با تعالیم قرآن و احکام اسلام و حلال وحرام الهی است.
خطیب موقت نمازجمعه آیسک درخطبه دوم با تسلیت هفتم صفر سالروز شهادت امام حسن مجتبی ع به بیان بخشی از
زندگی امام مجتبی ع پرداخت و ایشان را یکی از صحنه های مظلومیت واقعی اهل بیت ع دانست.
وی با بیان عواملی که سبب مظلومیت امام حسن مجتبی ع شده، عدم باور واقعی مردم نسبت به مقام امامت امام مجبتی ع بود، تصریح کرد : مردمی که بیست و چند سال تحت تأثیر مکتب سقیفه بوده و نمی توانستد رهبران منصوب از طرف خداوند را باور داشته باشند، در حقانیت و برنامه های امام مجتبی ع شک و تردید داشتند و این یکی از مهم ترین عواملی بود که باعث مظلومیت امام مجتبی ع شده بود.
وی افزود:جریان نفاق و سقیفه از ابزارهایی مثل ضعف ایمان و دنیا طلبی و خستگی مردم از جنگ های داخلی متعددی که در زمان امیرالمؤمنین اتفاق افتاده بود، استفاده کردند و مردم را نسبت به امام مجتبی ع به شک و تردید انداختند.وی در بیان دلایلی که باعث شد شک و تردید نسبت به امام مجتبی ع اتفاق بیفتد اظهار داشت :اولین عامل برای این شک و تردیدها مقایسه غلط بین جایگاه امیرالمؤمنین با امام مجتبی و احساس خالی بودن جایگاه امیرالمؤمنین بود. وی گفت:مردمی که تحت تأثیر مکتب سقیفه رشد کرده اند و باور به منصب امامت و عصمت و یکسانی اهل بیت علیهم السلام در جایگاه امامت ندارد و باور ندارد که کلهم نور واحد، و رهبر را خلیفه آنهم بر اساس شاخصه های خود ساخته مکتب خلفاء تعریف میکند وقتی با شهادت امیرالمؤمنین مواجه می شود، یک خلاء در این جایگاه حس می کنند.
به گفته وی دومین عامل در این شک و تردید ها، نگاه مردم به حکومت امام مجتبی ع است و بعد از جریان حکمیت و آن مصیبت هایی که برخی افراد سست ایمان بر امیرالمؤمنین وارد کردند، و بعد هم شهادت امیرالمؤمنین، عملا در جهان اسلام دو نظام سیاسی شکل گرفت، یک نظام سیاسی به رهبری امام مجتبی ع و یکی هم به رهبری معاویه. نظامی که بعد جریان حکمیت، خودشان را خلیفه مشروع جامعه اسلامی می دانستند و لذا از جایگاه یک خلیفه با مردم برخورد می کرد، لذا در ذهن مردم این شکل گرفته بود که اگر بخواهند به حکومت و ولایت امام مجتبی تن بدهند، در واقع باید یک نظام سیاسی جدید در کنار نظام سیاسی به سرکردگی معاویه تأسیس کنند و طبعا این مطلب هزینه هایی خواهد داشت، امام جمعه موقت آیسک افزود: عامل سوم: نیز نوشتن ضعف مردم و کم کاری مسؤولان نظام به پای رهبر جامعه است. وی با بیان اینکه اتفاقات صدر اسلام درس و عبرتی برای ماست، افزود: دشمن با تخریب رهبری جامعه و ایجاد شک و تردید نسبت به امام جامعه و تصمیمات حکیمانه او، باعث دلسردی مردم به حکومت و نظام اسلامی میشود، اینکه شما می بیند الان اصل خیمه انقلاب که ولایت فقیه و رهبر جامعه را می زنند به همین انگیزه است، حجت‌الاسلام طالبی افزود:الحمد لله امروز مردم زمان ما بسیار هشیار تر و زیرک تر از آن هستند که گرفتار این فتنه ها بشوند و ان شاء الله به حول و قوه الهی و در سایه عنایات امام زمان عج شما مردم عزیز، این انقلاب را به دست صاحبش بقیه الله عج تحویل خواهید داد.
برگرفته از پایگاه خبری آیسک

گزارش تصویری نمازجمعه ۱۴۰۰/۰۶/۱۹

Views – 91

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*