تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱-۰۹-۹۸ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱-۰۹-۹۸ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱-۰۹-۹۸ آیسک

امام جمعه موقت آیسک :
راه برون رفت از مشکلات تکیه بر جوانان وامت حزب الله است

حاتمی /امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول نماز جمعه یکم آذرماه ۹۸پس از سفارش به رعایت تقوای الهی گفت :آخرین والاترین مرتبه تقوی پرهیزگاری است وپرهیز از گناه و عصیان و جلوگیری از انحراف در مسیر حق وحقیقت باید سرلوحه کار مؤمنان باشد.
حجت الاسلام والمسلمین «حسین میربلوک» افزود:حق تقوی این است که همواره اطاعت از خدا داشته ومعصیت نکنیم. وی در ادامه با استناد به روایتی از امام صادق علیه السلام گفت :راستگویی، ادای امانت، وفای به عهد، خلق نیکو وبا مردم زندگی کردن ویژگی کسانی است که در قیامت از رحمت پیامبر اکرم ص برخوردار خواهند بود.وی با اشاره به حوادث فتنه گون هفته گذشته که در پی اصلاح قیمت وسهمیه بندی بنزین با دخالت سرویس های امنیتی بیگانه وایسادی استکبار در برخی نقاط کشور به وقوع پیوست اظهار داشت :متاسفانه عده ای فرصت طلب با سوء استفاده از نگرانی مردم درباره مصوبه سران قوا با ایجاد فضای غبارآلود به میدان آمده وحوادثی را سبب شدند که نتیجه آن آشوب، آتش کشیدن اموال عمومی، ناامنی، هتک حرمت قرآن، حمله به حوزه های علمیه و… بودوی افزود :ایادی معاند وضد انقلاب وتفاله های باقی‌مانده رژیم پهلوی همراه با منافقان دست به دست هم دادند تا از این شرایط سواستفاده کرده و سوار بر موج اعتراضات مردمی مطالبه به حق مردم را ازمسیر خود منحرف کنند. در این میان عده ای جوانان هیجان زده هم وارد میدان شده واغتشاش گری کردند که مردم عزیز، فهیم وبصیر با جدا کردن صف خود از آشوبگران بساط فتنه را جمع کردند.
ناطق با اشاره به اینکه مردم نسبت به افزایش قیمت کالاها وخدمات دربازار، گرانی وشرایط اقتصادی گلایه دارند تأکید کرد :با توجه به توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسئولان باید وظایف خودرا بدرستی انجام دهند.
خطیب موقت نماز جمعه آیسک گفت :دشمنان ملت مه به خیال خام خود خواستند تابا این فتنه چهره نظام اسلامی را مخدوش کنند وابهت واقتدار نظام وحاکمیت ما را بشکنند، آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی با شعله ورسازی فتنه عراق ولبنان دو بال مقاومت را هدف قرارداده و در مرحله آخر هم ایران را بعنوان مرکز و محور مقاومت هدف قراردادند ولی تیرشان با درایت وتصمیم رهبری وهمراهی ملت ایران به سنگ خورد.
حجت الاسلام میربلوک خطاب به دشمنان داخلی وخارجی اعلام کرد که آرزوی شکست ایران ومحور مقاومت را به گور خواهند برد. وی در ادامه خطبه دوم لزوم ساماندهی فضای مجازی وتحقق بیانات رهبری درباره راه اندازی اینترنت ملی در کشور را خاطر نشان کرد و گفت :برخورد قاطعانه با مزدوران خائن که همصدا با دشمنان خارجی اقدام به آشوبگری واغتشاش کردندمطالبه به حق مردم از نهادهای امنیتی است.
وی با گرامیداشت سالروز تاسیس ارتش بیست میلیونی وبسیج مستضعفان گفت :اخلاص در عمل، خدا محوری، حضور در میدان های سخت وحفظ اندیشه شهادت طلبی از شاخص‌های بسیجیان است.وی در ادامه با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی با جمعی از تولید گران کشور افزود : همانطور که معظم له فرمودند،راهبرد اساسی کشور باید مصون سازی اقتصاد از تحریم هاباشد واین کار با تقویت ثروت ملی، اعتمادعمومی، امید نبستن به خارج ورونق تولید داخلی امکان پذیر است.
امام جمعه موقت آیسک با انتقاد از بی مهری به اقتصاد بدون نفت وتولیدات کشاورزان منطقه گفت :باغداران وکشاورزان ما در منطقه با شرایط سخت کم آبی «انار» با کیفیت و «زعفران» مرغوب تولید می کنند ولی تولید آنها مورد بی مهری قرار می گیرد ومتاسفانه از آنهاحمایت نمی شود. به گفته وی «زعفران» خراسان جنوبی که در تمام دنیا بعنوان طلای سرخ شناخته شده سودش را کشورهای حوزه خلیج فارس واروپاییها می برند.
وی افزود : مسئولان بدانند راه برون رفت از مشکلات فعلی بویژه در حوزه اقتصادی تغییر مسیر وتکیه بر توان داخلی وتکیه بر جوانان وامت حزب الله است.

Views – 184

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*