تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۷-۱۲-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۷-۱۲-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۷-۱۲-۹۷ آیسک

امام جمعه آیسک در خطبه های نماز جمعه امروز با بیان اینکه موضوع انتقال آب به شهرستان مجاور هم فضای جامعه و هم فکر مسئولین بخش و شهرستان را متاثر کرده است افزود: همانطور که در جلسات مختلف اعلام کرده ایم و الان هم اعلام می کنیم و توصیه می کنیم درشرایط کنونی اینکار به صلاح نیست.
حجت الاسلام و المسلمین «رادمرد» تصریح کرد: در شرایط فعلی که بدلیل سومدیریت ها ،مشکلات مالی برای مردم ایجاد شده و فضای روحی و روانی مردم عزیز ما درگیر مشکلات اقتصادی است نباید با مطرح کردن مسائلی از این دست که روی آن حساسیت وجود دارد ذهن مردم را درگیر کرد.
وی اظهار کرد: نکاتی را متذکر می شوم و انتظار دارم مردم و مسئولین به آن توجه کنند؛ نکته ی اول اینکه مردم عزیز بدانند ،مسئولین بخش آیسک و شهرستان سرایان نسبت به این موضوع (انتقال آب) دغدغه دارند و پیگیر هستند، موضوع مورد غفلت واقع نشده است؛ جلسات مختلفی در این خصوص برگزار شده و وقت زیاد و ذهن مسئولین را درگیر خود کرده است ،پس باید آرامش جامعه چه در فضای مجازی و چه حقیقی را حفظ کنیم ،وحدت و همدلی بین مردم و مسئولین در این شرایط وجود داشته باشد. وی تاکید کرد: اگر به پیشرفت منطقه ی خود فکر می کنیم نیازمند آرامش، وحدت و همدلی هستیم.
وی خطاب به مسولین شهرستان مجاور که پیگیر انتقال آب هستند گفت: مردم ما خارج از اخلاق و انسانیت نیستند و همه را برادران خود می دانند و همه را به یک چشم نگاه می کنیم این نگاه ماست اما شما باید شرایط سختی را که مردم ما با آن دسته و پنجه نرم می کنند مثل خشکسالی و فرونشست زمین در دشت آیسک را مورد توجه خود قرار دهید .
وی ابراز داشت: برای تامین آب آن منطقه راهکارهای جایگزین وجود دارد اگر هیچ راهی وجود نداشت شاید اقناعی صورت می گرفت اما زمانی که راه جایگزین و کارشناسی وجود دارد چرا به این راهکارها توجه نمی کنید، هرچند ممکن است راهکارهای جایگزین بار مالی هم داشته باشد اما می گویم در شرایط الان این موضوع (انتقال آب از آیسک) به صلاح نیست.
وی تصریح کرد: شما اکنون اگر بار مالی منطقه را تامین کنید بهتر ازبوجود آمدن تنش های بعدی و تحمل این تنش ها بعد از اجرایی شدن موضوع خواهد بود.
وی خطاب به مسئولین استانی هم گفت: حفظ وحدت جامعه ما اولویت اول ماست، ما برای پیشرفت منطقه نیازمند وحدت و همدلی هستیم پس به گونه ای مدیریت کنید که این وحدت و همدلی خدشه دار نشود.
وی تاکید کرد: حرف مردم و مسئولین منطقه را شنیده و در تصمیم گیری های خود مد نظر قرار دهید.
وی تصریح کرد: در این شرایط با تامین هزینه (از طریق صرفه جویی در برخی پروژه ها) نسبت به اجرایی شدن راهکارهای جایگزین انتقال آب از آیسک ( چاه های نزدیک و منابع آبی موجود در همان منطقه) اقدام شود.
وی ابراز امیدواری کرد: این توصیه ها مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

Views – 905

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*