تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۵-۹۸ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۵-۹۸ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۸-۵-۹۸ آیسک

امام جمعه آیسک :
مطالبه‌گری خبرنگاران در رسیدگی به مشکلات مردم قابل تقدیر است

حاتمی /امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۸ مرداد ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه مباحث هفته‌های گذشته گفت: ضعف ایمان و تقوا و ایمان نداشتن سبب بروز آفت نفاق در جامعه می شود.
حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» افزود: یکی از خصوصیات جریان نفاق و انسان‌های دخیل در آن اختلاط در راست و دروغ و مخلوط کردن حق و باطل است و با شهادت دروغ و رفتار فریبکارانه خود آتش عذاب الهی را برای خود در جهنم مهیا می کنند.
به گفته وی جامعه‌ای که رهبر الهی دارد به واسطه آن رهبر می‌تواند از اختلاف وآفات مصون است به شرط آنکه همراهی و پایبندی مردم به فرمان الهی وجود داشته باشد.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر علیه السلام و بیان حدیثی از آن امام همام گفت: ملاک دوستی و دشمنی با اهل بیت ع اطاعت از خداوند است.
حجت الاسلام رادمرد با اشاره به اینکه بنا به توصیه امام راحل (ره) دروصیتنامه سیاسی الهی ایشان، «امام محمد باقر ع بالاترین شخصیت تاریخ است» افزود: جهان اسلام و تشیع مدیون زحمات آن امام می باشد.
وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن عید قربان، عید بندگی خداوند گفت: نیایش عرفه همراه با بندگی قربان، نتیجه اش فتح و پیروزی است. وی با اشاره به نگاه ویژه مقام معظم رهبری در بها دادن به جوانان و توسعه پیشرفت‌های علمی کشور در عرصه‌های مختلف تأکید کرد ‌؛ به واسطه رهبری و حاکم شرع الهی، اقتدار مردم ایران هر روز افزایش یافته و در مسیر علمی شاهد رشد فزاینده هستیم.
وی افزود: تفکر انقلاب ناامیدی را سم مهلک می‌داند و جوانان باید در حوزه‌های زیست فناوری نیز به تلاش های علمی ادامه دهند.
امام جمعه آیسک گفت: جریان های منافقانه به دنبال ناامید کردن مردم هستند، منافقانی که دست نشانده تفکر آمریکا می‌باشند وهرروز برای کشور یک مشکل درست می کنند.
به گفته وی ملت ما لبیک گویان به فرمان امام راحل «همواره حافظ خشم و کینه انقلاب خود علیه آمریکای جهانخوار هستند».
امام جمعه آیسک در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی و تبریک روز خبرنگار و فعالان این عرصه گفت: خبرنگاران به دنبال حق و حقیقت و مطالبه گری و رسیدگی به مشکلات مردم هستند که این مطالبه گری قابل تحسین وتقدیر است. به گفته وی حرفها و فعالیت‌های مسئولان هم به واسطه حضور خبرنگاران به جامعه منعکس می‌شود.

Views – 349

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*