تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۰۲-۹۸ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۰۲-۹۸ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۰-۰۲-۹۸ آیسک

تاکید امام جمعه آیسک بر حمایت و تقدیر از تولید گران محلی در عرصه‌های مختلف

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۰ اردیبهشت ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی با استناد به آیه ۷۲ سوره اسراء یکی از بهترین راههای تربیت را «هدایت دادن به شخصیت و کرامت انسان ها» بیان کرد و گفت: کرامت یک موهبت الهی است که چنانچه توسط برخی افراد خدشه‌دار شود با انتقام سخت الهی روبرو خواهد شد. حجت‌الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» افزود: حق نداریم با تهمت، غیبت، گرانفروشی، کم‌فروشی و… شخصیت و کرامت انسان ها را زیر سوال ببریم.
وی با تاکید بر لزوم شناخت کرامت و ابزار ارتقای آن گفت: تقوا پیشه کردن می‌تواند کرامت و ارزش های والای انسانی و الهی را در افراد بالا ببرد.خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با استناد به آیه ۹ سوره تحریم گفت: یکی از خطراتی که جوامع مومنین را تهدید می‌کند «عدم شناخت مردم جامعه از دشمن و نگاه کردن به او به عنوان یک دوست یا فرد بی طرف است ».
وی با بیان اینکه نباید از دشمنی دشمنان غافل شد تاکید کرد: اگر از دشمن غفلت کنیم دشمن ما را غارت خواهد کرد .
حجت الاسلام «رادمرد» با اشاره به این که انسان مومن همیشه بیدار و مجاهد است افزود: این انسانها از ایمان ،صبر و تقوا و توکل و اعتقاد راسخ برای حمایت و طرفداری از دین خدا و ارزش‌های اسلامی استفاده می‌کنند.
به اعتقاد وی انسان مومن و انقلابی هرگز دچار شک و تردید نمی شود و همواره مجاهدت می‌کند ولی دشمن همواره به دنبال آن است که در اعتقاد مومن انقلابی شک و شبهه ایجاد کند تا او ثابت قدم نباشد و مجاهدت نکند.
و ی افزود: در این راه منافقان و خائنین هم زمینه سازی می کنند و زمینه تحریم دشمن را فراهم می‌کنند، ولی بدانند که هرگز در دل مومن انقلابی شک و تردیدی نسبت به کارآمدی دین و انقلاب به وجود نخواهد آمد.به گفته وی هنوز عده ای از افراد از تجربه های ۴۰ ساله و خباثت دشمنان درس نگرفته اند و به آمریکا دل خوش کرده اند.
امام جمعه آیسک به اظهارات اخیر ترامپ اشاره کرد و افزود: ملت ما با اراده قوی و صلابت همیشگی خود هیچ‌گاه تسلیم مذاکره و همراهی دشمن نخواهد شد و مسئولان مربوطه نیز باید هوشیار بوده و هم صدای ملت باشند .
وی اظهار کرد: کسانی که در اعتقاد به امام، شهدا و شعارهای اصلی انقلاب دچار شک و تردید شده‌اند و به حرف‌های رئیس جمهور آمریکا دل خوش کرده اند بدانند که ملت انقلابی و مسلمان ایران با شناخت آرایش جنگی دشمن که در تمام عرصه‌های سیاسی اقتصادی و فرهنگی مانع رواج اندیشه های غیر انقلابی می شود همچنان استقلال کشور را با توجه به «رونق تولید» حفظ کرده و عزت اسلام و انقلاب را رقم خواهند زد.خطیب جمعه آیسک به بیانیه شورای عالی امنیت ملی درباره خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و افزود: هر چند این مصوبات بهنگام و متناسب با اقدامات ۱+۵ نیست ولی از این بیانیه و تصمیم حمایت می‌کنیم و امیدواریم با تدبیر به موقع با توجه به موضوع به بهانه صبر استراتژیک ،شاهد دیر عمل کردن مسئولان در مقابله با دشمن نباشیم.نماینده ولی فقیه در بخش آیسک تاکید کرد: برای اینکه شعار مرگ بر آمریکا عمل شود باید در عرصه تولید تلاش و مجاهدت کنیم ،کشاورز با تولیدش ،صنعتگر با تولیدش ،مردم با خرید کالای ایرانی و مسئولان با زمینه سازی برای رونق تولید داخلی باید وارد کارزار شوند.
وی تاکید کرد: حمایت از تولید داخلی می‌تواند در عمل به شعار« مرگ بر آمریکا» جامعه عمل بپوشاند.
وی افزود: الحمدالله ما در شهر وبخش آیسک جوانان عزیزی را داریم که در عرصه تولید تلاش و مجاهدت می کنند و شاهد تولید« قارچ، تخم مرغ ،صنایع دستی و محصولات خانگی» هستیم ؛این جوانان از افتخارات شهر هستند این‌ها سربازانی هستند که در شرایط کنونی کشور بهترین عمل را انجام می‌دهند لذا نیاز به تشویق و حمایت آحاد مردم و مسئولان دارند. ناطق با اشاره به برخی موضوعات در حوزه مدارس کشور و تلاش برخی افراد نفوذی برای اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس گفت: این قبیل اقدام های ضد فرهنگی را محکوم کرده و به مجریان و دست اندرکاران تذکر می‌دهیم، مدیران ما ،معلمان و حتی اولیا حق ندارند در عرصه تعلیم و تربیت علایق شخصی و سلیقه‌های فردی خود را عمل کنند.
امام جمعه آیسک در پایان با اشاره به فرا رسیدن فصل گرما بر رعایت صرفه جویی در مصرف برق و توجه به الگوی مصرف و پرداخت به موقع هزینه های مصرف برق تاکید کرد.

Views – 477

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*