تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۲-۰۹-۹۸ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۲-۰۹-۹۸ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۲-۰۹-۹۸ آیسک

امام جمعه آیسک :هرگز از گفتمان انقلابی کوتاه نخواهیم آمد.

حاتمی / امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۲ آذر ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه مباحث هفته‌های گذشته پیرامون دلایل قوام و ماندگاری جامعه اسلامی گفت: بعد از «محبت» دومین عاملی که موجب تحکیم پیوند امت و امام می‌شود اصل «اعتقاد» است.
حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» افزود: ولایت سیاسی و اجتماعی پیامبران و امامت و زعامت آنها باعث تشدید پیوند ولی و امت می‌شود و این چنین پیوندی ناگسستنی است لذا دشمن برای از بین بردن این اتصال برنامه‌ریزی می‌کند.
خطیب نمازجمعه آیسک در خطبه دوم با تشریح عوامل هجرت یهودیان به مناطق وعده داده شده در کتاب‌های آسمانی برای بهره‌مندی از پیامبر آخرالزمان گفت:با این اوصاف این مهاجران در زمان بعثت رسول اکرم ص کافر شدند وامروز هم اگر منتظران ظهور ولی عصر عج برنفس خود غلبه نکنند و برای تقوای خود برنامه نداشته باشند سرنوشتی جز یهودیان کافر نخواهند داشت.
وی با تطبیق نهضت امام خمینی ره با این شرایط گفت:عده ای از انقلابیون که حتی در فرانسه همراه امام بودند وقتی امام فرمود «جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد» موضع گرفتند وامروز هم هستند افرادی که درباره مباحث انقلاب از جمله احکام اسلامی، اقتصادی اسلامی وعلوم اسلامی موضع می‌گیرند.
حجت الاسلام رادمرد با اشاره به اینکه برخی افراد در برابر عزت و اقتدار و ایستادگی و مقاومت ملت ایران موضع می‌گیرند و از مواضع اصولی خود در اول انقلاب عقب‌نشینی کرده‌اند اظهار کرد :در حالی که مقام معظم رهبری تاکید دارند مجلس باید مجلس انقلابی باشد فردی ادعا می کند که مجلس باید ملی باشد نه انقلابی، این نشان دهنده ایمان و اعتقاد دروغین این افراد به نظام و اسلام است.
وی با بیان اینکه انقلابی بودن یک گفتمان است اظهار داشت: مردم باید با حساسیت در این مقطع زمانی با تقوا و عمل صالح و بصیرت در آوردگاه ها به موقع و بابصیرت حاضر شوند و در فتح خرمشهر هایی که در پیش است ورود کنند.
به گفته وی همه دستگاه‌ها، نهادها و مسئولان باید با فهم درست از این موضوع «انقلابی» باشند و ما هرگز از گفتمان انقلابی کوتاه نخواهیم آمد و این مهم را مردم ما در انتخابات پیش رو بهتر نشان خواهند داد.
امام جمعه آیسک اعلام کرد: به همت هیئت امنای مرکز درمانی آیسک و ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرایان در روزهای آینده شاهد راه اندازی داروخانه و مطب پزشک عمومی در شهر آیَسک خواهیم بود. وی ضمن تشکر از پیگیری‌ها انجام شده در این خصوص، خواستار حمایت مردم و مسئولان منطقه و شهر آیَسک از این مجموعه خدماتی شد.

Views – 333

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*