تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۴-۰۳-۹۸آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۴-۰۳-۹۸آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۴-۰۳-۹۸آیسک

امام جمعه آیسک: اصول اساسی ما به هیچ وجه قابل بحث و مذاکره نیست

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۴ خرداد ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث هفته های گذشته پیرامون اصول حرکت انبیا با اشاره به لزوم تشکیل حکومت گفت : تشکیل حکومت تضمین کننده مصالح جوامع است و با وجود حاکم الهی قسط و عدل در جامعه محقق و مسیر عبودیت فراهم می شود .
حجت الاسلام و المسلمین« علی رادمرد» تصریح کرد: پیامبران و اولیای الهی تضمین کننده و تامین کننده سعادت اخروی بشریت هستند.
به گفته وی، امام خمینی ره در پرتو حکومت انبیای الهی زمینه‌ساز تحقق حکومت اسلامی در ایران شد و امروز وظیفه آحاد مردم ومسئولان این است که در مسیر تحقق عدالت اجتماعی و اهداف امام راحل ره مجاهدانه تلاش کنیم .
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با سفارش به رعایت تقوا و نظم در کارها گفت : نظم در زندگی فردی و اجتماعی در صورتی مطلوب است که از مسیر تقوا بگذرد .
به گفته حجت‌الاسلام« رادمرد» برخی بی نظمی ها خطرناک است و به هویت جامعه ضربه می‌زند. ناطق با ابراز نگرانی از برخی بی حیایی ها و بی حجابی ها در برخی نقاط کشور و برخی ادعاها درباره وقوع این چنین مسائل و ناهنجاری هایی در مناطق تحت اختیار بخش خصوصی افزود: هرگونه اقدامات خلاف در مراکز بخش خصوصی قابل پیگیری و مطالبه مردمی است و مسئولان نباید به بهانه اینکه این مراکز در اختیار بخش خصوصی است از زیر بار مسئولیت نظارتی خود شانه خالی کنند .
به گفته وی دولت برای این که از ظرفیت مناطق کند و اهداف دستگاه‌های متولی را پیش ببرد خصوصی‌سازی کرده‌ ولی قرار نیست به بهانه خصوصی بودن مناطق آزادی به وجود آورند و هر کاری که می‌خواهند در آنجا انجام دهند، این نشانه بی‌تدبیری مسئولان است که نظارتی ندارند .
ناطق برخی مسائل را ناشی از تفکر غرب زدها، لیبرالهای سکولار و روشنفکرنما های غرق در غرب دانست و تاکید کرد: اینها مخل آزادی و استقلال کشور ما هستند.
وی ضمن تشکر از تمام زحمات متولیان، از نیروی انتظامی، قوه قضائیه و دستگاه های نظارتی خواست به این موضوعات توجه جدی و اقدامات به هنگام داشته باشند .
ناطق به سفر نخست وزیر ژاپن به کشورمان اشاره کرد و گفت: وی قصد ابلاغ پیام ترامپ به رهبری را داشت که رهبر فرزانه انقلاب و شاگرد مکتب مقاومت امام ،حکیمانه پاسخ آنها را دادند و تصریح کردند« من ترامپ را لایق مبادله پیام نمی دانم ».
وی با اشاره به توطئه‌های استکبار در منطقه تاکید کرد: ما تا آخر ایستاده ایم و با آمریکا هیچ رابطه ای نداریم و اصول اساسی ما به هیچ وجه قابل بحث و مذاکره نیست .
امام جمعه آیسک با تبریک ۲۷ خرداد سالروز تاسیس جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی ره و هفته جهاد کشاورزی ،ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جهادگر، از اقدامات ارزنده جهاد کشاورزی در حوزه زراعت و دامپروری بویژه در شهرستان سرایان وبخش آیسک تشکر کرد.
وی تأکید کرد: در منطقه و بخش آیسک نیازمند یک نقشه جامع در حوزه کشاورزی هستیم تا به دنبال آن شاهد ثبات در سیاست‌ها و ثبات مدیریت ها باشیم و کشاورزان و دامداران و فعالان حوزه تولید بدانند آینده پیش روی آنها چگونه خواهد بود.

Views – 758

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*