تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۱۰-۹۸آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۱۰-۹۸آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۱۰-۹۸آیسک

امام جمعه آیسک :
دشمن اگر خطای دیگری بکند، تل آویو و اسرائیل را با خاک یکسان می کنیم.

حاتمی / امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۷ دی ماه ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، در ادامه مباحث هفته‌های گذشته پیرامون جایگاه و نقش امام و پیشوا در هدایت جامعه مسلمین گفت:اشراف بر امور جامعه از وظایف امام وپیشوا ومدیر اجتماع مردم است و ولی و رهبر جامعه باید با چشمان تیزبین و رصد تمام مسائل جامعه برای جان انسان ها ارزش قائل شود.
حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد»در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به اینکه با پرهیز از گناه می توان در محضر خدای متعال واهل بیت ع سرافراز باشیم، اظهار داشت :ایمان یک عنصر مهم در موفقیت شخص و جامعه است.
وی با بیان اینکه ایمان توام با عمل ارزشمند است افزود :اگر ایمان افراد در این عرصه عمل ظهور وبروز پیدا نکند جامعه از ارزش‌های اسلامی ورفتار های الهی تهی می شود ولازم است با عمل، افراد مومن از منافقین جدا و تشخیص داده شوند.
ناطق با بیان اینکه برابر وعده الهی نصرت وپیروزی از آن مومنان ومسلمانان است افزود:مؤمنان که درگیر آزمایش وامتحان هستند ناامید نیستند وامید در دل دارند.
حجت الاسلام والمسلمین رادمرد در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما در چهار دهه گذشته حوادت زیادی را تجربه کرده است، گفت:هرفتنه واتفاقی بر بیداری وآگاهی مردم ما افزوده است وفهمشان نسبت به مسائل افزایش یافته است.
امام جمعه آیسک با اعلام اینکه در اسلام ناب محمدی مردم محور حکومت هستند تاکید کرد :در حکومت صالحان جایی برای منافقان و بدخواهان نیست.
به گفته وی کسانی که در جریان حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی نظام را متهم به دروغگویی کردند، خودشان دروغگوترین افراد هستند.
وی با تاکید بر هوشیاری و بصیرت مردم گفت: آنهایی که در دلشان انقلاب و آرمان‌های آن، امام و اهداف بلندش و شهدا و سیره ایشان را داشته و دارند در عمل هم وفاداری خود را ثابت کردند ولی هستند افرادی که به وحدت جامعه ضربه می‌زنند، ادعای وحدت ملی دارند و حرفشان عامل اصلی بر هم زدن این وحدت است.
وی گفت :بعد از اعلام تایید صلاحیت ها توسط شورای نگهبان درحالیکه مسیر قانونی و مهلت ۵ روزه برای معترضان وجود داشت، برخی افراد که خودشان از همان مسیر شورای نگهبان به مسئولیت رسیدند همه چیز را نادیده می گیرند و جنجال به راه می‌اندازند، اینها تازگی ندارد، حرف های آنها با شعار وحدت ملی تناسبی ندارد ومباحثی را در فضای عمومی مطرح می‌کنند که نشانه بی تدبیری آنان است.
وی به حضور ۲۵ میلیون هموطن در آیین بدرقه و تشییع سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: این حضور مردم درصحنه است که سایه جنگ را از سر مردم کم می‌کند و این حضور هاست که هیمنه پوشالی آمریکا را به هم ریخته و ملت ما این را در عرصه عمل نشان داده است که اگر آمریکا خطای دیگری بکند تل آویو و اسرائیل را با خاک یکسان می‌کنیم.
وی افزود : اکنون نوبت مسئولان است که در عمل نشان دهند که حرف‌های رهبری را تصدیق می کنند، آقایان در بحث سیاست های اقتصاد مقاومتی که سالهاست ابلاغ شده چه کرده‌اند؟ استفاده از ظرفیت توان داخلی و جوانان پرشور را جدی بگیرند.
وی با اشاره به وقوع سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان بر کمک های نقدی و غیر نقدی مردم و تداوم کمک رسانی به آسیب دیدگان این حادثه تاکید کرد.
از دیگر توصیه های امام جمعه آیسک، هشدارهای انتظامی ورعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از سرقت ها بویژه در چاه موتورهای کشاورزی ودامداری های خارج از شهر بود.

Views – 92

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*