تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۲-۹۸ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۲-۹۸ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۷-۲-۹۸ آیسک

امام جمعه آیسک: با تمام توان در راه اعتلای اهداف امام و شهدا خواهیم ایستاد

 

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی درباره ادامه بحث کرامت انسان ها گفت: شرافت و کرامت امتیاز ویژه انسان است لذا روح و جسم انسان هم بر مخلوقات دیگر برتری دارد.

 حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد»  افزود: از ویژگی‌های انسان های با کرامت ، عزتمندی و رعایت حدود الهی در سایه دین و احکام اسلام است. وی با اعلام اینکه تفکر در جامعه اسلامی حلال مشکلات است افزود: عقل انسان او را در مسیر دین راهنمایی می کند و او را به عبودیت وا می‌دارد.

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با تبریک فرارسیدن ۱۵ رمضان سالروز ولادت امام حسن مجتبی ع سیره آن حضرت را درس‌آموز دانست و افزود: سیره زندگی امام حسن علیه السلام در حوزه شخصی و اجتماعی سیاسی و اقتصادی باید درس و الگو ی مردم و مسئولان باشد.

حجت  الاسلام رادمرد با اشاره به آیه ۱۵ سوره انفال تصریح کرد :به اذن الهی با صبر و استقامت نصرت مسلمین در برابر عده و عده کفار و مستکبران قطعی است و با تلاش و کوشش می توان جلوه هایی از قدرت الهی را در زمان خود اجرا کنیم و در جمع کاروان منتظران  باشیم .

وی گفت :دشمنان و آمریکا تلاش می‌کنند و نقشه می‌کشند تا با اعمال فشار اقتصادی و عملیات روانی نظام را به چالش بکشانند و عده ای نیز فهمیده و نفهمیده به دشمن کمک می کنند و امروز کم فروشی و گرانفروشی بی انصافی و درک نکردن مردم هم به نوعی همراهی کردن با دشمن و عامل دشمن بودن است .

ناطق با اشاره به این که دشمن تلاش دارد اولاً محاسبات مسئولان نظام را تغییر دهد و در ثانی مردم را در مقابل نظام قرار دهد افزود؛ هدف از طرح مذاکره ودادن شماره تلفن و ….چراغ سبز نشان دادن است ولذا مسئولان ما باید به این باور برسند که اگر رونق می‌خواهند باید در کنار مردم باشند و امروز مردم عزت انقلاب و کشور را می خواهند ،اگر برخی افراد در مسیر خواسته دشمن حرکت می‌کنند به واسطه آن است که حرکت دشمن و اقدام دشمن در آنها اثر کرده است .

وی تصریح کرد: مسئولانی که در این مسیر از حرکت باز ایستاده اند آسان ترین راه را مذاکره میدانند، مسئولان باید بیدار باشند ،دولت باید با حرکت جدی ، مدیریت و برنامه ریزی داشته باشد.

 وی تأکید کرد: نیاز داریم در ساختار بودجه کشور تغییر ایجاد شود و نظام بانکی که با تصمیمات غلط فشار را به مردم وارد می‌کند اصلاح گردد. امام جمعه آیسک اظهار داشت:امروز نیازمند مدیریت شجاعانه ،دلسوزانه و مدیریت‌های همراه با اشراف میدانی بر مشکلات هستیم .

وی به خطاب به افرادی که از عملیات روانی دشمن در هراس هستند تاکید کرد: اگر می ترسید کنار برویدتا جوانان انقلابی وارد کارزار شوند و ناکارآمدی دشمن را ثابت کنند .وی تأکید کرد:

دشمن عرضه ای ندارد که بخواهد با انقلاب ما مقابله کند و ما مردم با تمام توان و با تمام اعتقاد به انقلاب برای اعتلای اهداف امام شهدا و رهبری با صلابت خواهیم ایستاد.

رادر

Views – 608

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*