تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۳-۳-۹۸ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۳-۳-۹۸ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۳-۳-۹۸ آیسک

 امام جمعه آیسک در خطبه های نماز این هفته با بیان اینکه  شب قدر؛ شب رحمت، غفران و بیدارشدن از غفلتها است افزود:  ارزش شب قدر را جز  اولیائش و مقربان و مخلَصین درگاهش کسی نمی تواند درک کند .
حجت الاسلام و المسلمین رادمرد با اشاره به این موضوع که مسائلی منزلت و عظمت این شب ارزشمند را مطرح می کند گفت: یکی از دلایل اهمیت و عظمت این شب نزول قرآن به عنوان یکی از جامع ترین و کامل ترین و ماندگار ترین کتاب های الهی است
وی ادامه داد: دلیل دیگر اهمیت شب قدر رقم خوردن  امور مقدرات ما در این این شب است وی با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) افزود: بخشش در این شب رقم خواهد خورد
حجت الاسلام رادمرد با بیان این مطلب که شب قدر بزرگترین سند امامت و تداوم آن در طول زمان است تصریح کرد:  سند مظلومیت علی (ع)  همین بس که در محراب به شهادت رسید و گفتند مگر علی نماز می خواند!
وی با گرامیداشت سوم خردادماه افزود: این روز  یادآور حماسه ی جاودانه ی آزادی خرمشهر از اشغال رژیم بعث عراق و سند ایستادگی یک ملت در مقابل سلطه گران مستکبران و ظالمان بود.
 خطیب جمعه آیسک تصریح کرد: در آخرین هفته بسیج در عمر پربرکت حضرت امام (ره) و پس از پایان جنگ تحمیلی برخی خام اندیشانه از پایان ماموریت بسیج و لزوم انحلال آن سخن می گفتند.
وی ادامه داد: امام در سال ۶۷ به مناسبت هفته بسیج در پیامشان فرمودند:  «باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامی باشند و این شدنی است، چرا که بسیج تنها منحصر به ایران اسلامی نیست، باید هسته های مقاومت را در تمامی جهان به وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد، شما در جنگ تحمیلی نشان دادید که با مدیریت صحیح و خوب می توان اسلام را فاتح جهان نمود، شما باید بدانید که کارتان به پایان نرسیده است  و انقلاب اسلامی در جهان نیازمند فداکاری‌های شماست.»
 وی اظهار داشت: این افق دید وسیع و بلند حضرت امام است که در حال حاضر و در زمانه ی زندگی ما این مهم اتفاق افتاده است و نیروهای بسیج مردمی در کشورها ایجاد شده و امتحان خودشان را در دفاع از حریم حرم اهل بیت علیهم السلام نشان دادند.
امام جمعه آیسک تصریح کرد: حال اگر آن تفکر خام و دگر اندیشانه حاکم می شد و امام مقابل نمی کرد اکنون وضعیت ما و اسلام در منطقه چگونه می بود‌،همان هایی که اکنون همه فکرانشان در لایه‌های تصمیم سازی متاسفانه موثر هستند.
 وی ابراز داشت: دستاوردهای انقلاب اسلامی اعم از دستاوردهای پزشکی و نانو و مباحث علمی و تکنولوژی و صنایع دفاعی اگر بر مبنای تفکر آنها ایجاد و پیگیر پیگیری می‌شد اصلا این افتخارات برای ما به وجود نمی‌آمد
به گفته ی وی اکنون که تولیدات داخلی و اقدامات مجاهدانه جوانان انقلابی با هر سلیقه‌ای درعرصه های مختلف دیده نمی شوند و همه چیز در برکات برجام ملاحظه می‌شود،وضعیت مردم ما اینگونه شده است . وقتی پالایشگاه ستاره خلیج فارس دستاورد جوانان ماست، این همتشان، این تلاششان دیده نمی‌شود و آن را ملک مطلق برجام می دانند، کارها اینطور پیش می‌رود!
وی تصریح کرد:  ما بحث سیاسی و جناحی نداریم بحث ما مبنایی و تفکری است این تفکر مضر است، این راه ،راه انحرافی است، این آدرسِ غلط دادن است .
وی ادامه داد: بالاخره پیشرفت بدون ارتباط با مراکز علمی و صنعتی دنیا شاید سخت باشد ولی اینکه نتیجه بخشی تمام دستاوردها را فقط و فقط در خارج دیدن، این مورد نقد است.
رادمرد اظهار داشت: متاسفانه در عملکرد و تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برخی مشاهده می شود! هر جا به مشکل می خورند می‌گویند تصمیم نظام است! هر جا احساس می‌کنند می‌توانند بر موج سوار شوند می گویند نتیجه فلان معاهده است! آقایان نظام را تعریف کنید؟ اگر مراد رهبری است! که اخیراً در دیدار دانشجویان صراحتاً فرمودند ما شرایط ذکر کردیم با لحاظ آن شرایط گفتیم تصویب شود لکن کدام شرط را ملاحظه کردند، که خود آقایان مذاکره‌کننده اعتراف کردند که رعایت نشد! در مجلس گزارش دادند از گزارش حمایت شد.
 وی ادامه داد: این همه راه را رفتید، یک بار هم راه مقاومت و ایستادگی را تجربه کنید، در مدیریت سیاسی تان نشان بدهید و مدیریت اقتصادتان نشان بدهید!
به شکل واقعی و نه شعاری و نه گفتار درمانی! این ولنگاری اقتصادی را کی باید جمع کند با بیان کردن این باید بشود آن باید به شود، کار درست نمی شود! که نصیحت می کنید! شما مجری هستید این نصیحت ها و توصیه ها را چه کسی می خواهد اجرا بکند؟ مجلس با آن نظارت اش متأسفانه! در برخی موارد قوه قضائیه که دارد بندهایی  را که آب دادید را جمع می‌کند.
حجت الاسلام و المسلمین رادمرد تصریح کرد:  ما نمی‌خواهیم خدمات را ندیده بگیریم خدمات را هم می بینیم و شکر هم می کنیم اما اینها خطاهای راهبردی است
وی ابراز داشت: امروز دشمنان نظام اسلامی را می بینید که  که در حال دست و پا زدن در منجلاب هستند و به سمت زوال خودشان می روند و هیچ کاری نمی توانند انجام بدهند
رادمرد تاکید کرد: همه باید نسبت به این مردم عزیز و صبور و مقاوم که با دست های پینه بسته از انقلابشان از نظام شان دفاع می‌کنند؛ احساس وظیفه کنند شرایط را برای مردم سهل تر و آسانتر کنند.

Views – 504

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*