تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز عید سعید قربان ۲۱-۰۵-۹۸آیسک
گزیده خطبه های نماز عید سعید قربان ۲۱-۰۵-۹۸آیسک

گزیده خطبه های نماز عید سعید قربان ۲۱-۰۵-۹۸آیسک

امام جمعه آیسک :
عید قربان تجلی بندگی وانفاق مومنان است

حاتمی/امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز عید قربان پس از توصیه به رعایت تقوا با استناد به ایه ۳۷ سوره حج گفت: قربانی کردن برای مبارزه با تعلقات نفسانی است وبرای کسب تقوا وتقرب به خدا سفارش شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین «رادمرد» ضمن تاکید بر درس گرفتن از برکات این ایام مبارک گفت:زندگی خود را متوجه خداکنید.
وی در خطبه دوم با استناد به روایتی از نبی مکرم اسلام ص گفت:عید قربان فرصتی برای طعام دادن نیازمندان با گوشت قربانی است. وی تصریح کرد:از کارهای نیک مومنان بفکر محرومان بودن است. وی با تاکید برانفاق ونیکوکاری در این ایام، اظهار داشت:درروز عرفه از فیوضات معنوی آن بهرمند شدیم و امیدوارم بتوانیم از برکات این ایام برخوردار شویم.
امام جمعه آیسک به پیام های برائت از مشرکان اشاره کرد وافزود:افراد ساده اندیش برای جدا کردن برائت از حج ابراهیمی طرح موضوع می کنند وباید بدانیم که دشمن از خباثت خودو دشمنی گوتاه نمی آید.انها به نبال حذف آططن برائت از مشرکان هستند. وی با اشاره به
پیام رهبری به مراسم حج ابراهیمی ولزوم برائت از دشمنان گفت:محکومیت مظلوم کشی در غرب آسیا وجهان اسلام وظیفه مسلمانان است ودر برائت از مشرکان ما ندای بیزاری از همه بی رحمی ها و طواغیت را سرداده وضمن تاکید بر
مقاومت ومحکوم کردن جنگ افروزی های آمریکا وایادی او گفت:رفتار استکباری دشمنان برکسی پوشیده نیست. به گفته وی راهبرد اصلی ما در موضوع فلسطین که موضوع اول جهان اسلام است، حمایت از مقاومت است. وی کشتار مسلمانان در یمن را به دلیل دوری از قر آن دانست و وحدت وهمدلی را مسیر اعتلای دین اسلام برشمرد و قدم برداشتن در این راه را توصیه کرد.

Views – 358

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*