تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳-۰۲-۹۸ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳-۰۲-۹۸ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳-۰۲-۹۸ آیسک

امام جمعه آیسک: راه حل مشکلات کشور توجه به تولید و رونق آن است
امام جمعه آیسک با قدردانی از حضور استاندار در منطقه و بررسی میدانی مشکلات ابراز امیدواری کرد مصوبات این سفر هرچه سریعتر اجرایی گردد.

عرب نجات- به گزارش پایگاه خبری آیسک حجت الاسلام و المسلمین «رادمرد» در خطبه های نماز جمعه این شهر با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، این ماه را فرصتی ارزنده برای خودسازی و تعالی معنویت در جامعه برشمرد.
خطیب جمعه آیسک با تبریک هفته معلم افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از معلمان و فرهنگیان سراسر کشور با تجلیل از معلمان، به بیان تذکرات و توصیه‌های مهمی درباره‌ی مسائل مختلف آموزش و پرورش از جمله اجرای سند بسیار مهم تحول در آموزش و پرورش پرداختند.
وی اظهار داشت: رهبر انقلاب به سند۲۰۳۰ نیز در مقابل سند تحول در آموزش و پرورش اشاراتی داشتند و افزودند: جان کلام در سند ۲۰۳۰ که فصل مهمی از آن به آموزش و پرورش اختصاص دارد، این است که نظام آموزشی باید جوری تنظیم شود که فلسفه، سبک زندگی و مفهوم حیات، بر اساس مبانی غربی به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.
وی با بیان اینکه این سند را یونسکو که تحت نظام سلطه است مطرح کرده است افزود: چرا هر چیزی که غرب تجویز می کند باید اجرا کنیم، چرا برخی راه و روش غربی ها را راه سعادت می دانند.
وی تاکید کرد: مسیر اسلام چون متصل به وحی است بهترین مسیر و راه برای خوشبختی است اما برخی جاهلین اسلام و راهکارهایش را ناکارامد جلوه می دهند.
وی تصریح کرد: برخی احساس می کنند وقتی از روحیه انقلابی و انقلابی گری حرف می زنیم منظور جناح سیاسی خاصی است خیر اینگونه نیست بلکه انقلاب ما همان اسلام است
امام جمعه آیسک با بیان اینکه انقلابی گری یعنی اسلامی فکر کردن و اسلامی حرکت کردن افزود: یک فرد مومن و مسلمان نگاه متعصبانه و قوم و قبیله ای را کنار می گذارد و عالمانه تفکر می کند.
حجت الاسلام و المسلمین رادمرد از مسئولان آموزش و پرورش خواست بر اساس فرمایشات رهبری تدوین برنامه ای متناسب با منطقه و فضای فرهنگی آن را در دستور کار قرار دهند .
وی با اشاره به این موضوع که شعار با نگاهی عالمانه و حکیمانه مطرح شده است افزود: راه حل مشکلات کشور سیاسی نیست بلکه توجه به تولید و رونق تولید است.
وی از مسئولان استان و شهرستان خواست نسبت به این مهم توجه ویژه داشته باشند
وی با تاکید بر توجه به روستاها افزود: رونق و پیشرفت روستاها موجب آبادانی و پیشرفت منطقه خواهد شد
امام جمعه آیسک با قدردانی از حضور استاندار در منطقه و بررسی میدانی مشکلات ابراز امیدواری کرد مصوبات این سفر هرچه سریعتر اجرایی گردد.

Views – 129

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*