تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های سوم مردادماه ۱۳۹۳ روز قدس

گزیده خطبه های سوم مردادماه ۱۳۹۳ روز قدس

حجت الاسلام والمسلمین عرب خطیب جمعه آیسک امروز و مصادف با روز جهانی قدس در جمع مردم فرمودند:روز قدس روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین در مقابل رژیم گرگ صفتی است که انسانیت در وجود آنها نیست که اگر بود زنان و کودکان و بی گناهان را این طور وحشیانه از بین نمی بردند.ایشان گفتند: امروز در مساله فلسطین شبهاتی را مطرح می کنند که باید مراقب باشیم این مسایل انحرافی باعث فراموشی اصل مساله شود.

یکی از شبهات مطرح کردن این مساله که مساله فلسطین عربی است و ربطی به بقیه ندارد دومین شبهه این که آن را مساله ای محلی ومنطقه ای می دانند و ربطی به جهان و دنیای اسلام ندارد سومین شبه که مطرح می کنند این است که آنها تفکراتی چون داعش و وهابیت دارند.

ایشان افزودند :شگرد دشمن جابه جا کردن مسایل اصلی با فرعی است داعش را در عراق و سوریه علم کردند تا اذهان از جنایات اسراییل و مساله فلسطین منحرف گردد.

خطیب جمعه آیسک با محکوم کردن سکوت مجامع بین المللی در این مساله گفتند:گاهی اوقات سازمان ملل در مساله کوچک و جزیی واکنش نشان میدهد ولی در موضوع فلسطین ساکت است.

ایشان با اشاره به مقاومت مردم فلسطین گفتند:آنها باورشان نمیشد که جوانان حماس با موشک هایشان شهرهایی چون تلاویو و حیفا را هدف بگیرند.ایشان افزودند: واجب است هرکس به میزان که توانایی دارد به مردم مظلم غزه کمک کند.

درباره‌ی adine8

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*