تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نمازجمعه ۲۳-۷-۹۵ آیسک

گزیده خطبه های نمازجمعه ۲۳-۷-۹۵ آیسک

انتقاد امام جمعه آیسک از ضعف فرهنگی برنامه ششم توسعه

امام جمعه آیسک در خطبه اول با تسلیت سالروز شهادت امام سجاد ع وعاشورای حسینی گفت:درس بزرگ عاشورا وامام سجاد ع ،پیام رسانی حق و حقیقت است وامام سجاد علیه السلام این رسالت را به بهترین شکل ممکن انجام دادند وهرجاکه رسیدند به تناسب حال خطبه خوانده و وجدانهای خفته را بیدار کردند.
حجت الاسلام والمسلمین عرب؛ حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه آیسک با اشاره به لزوم پیام رسانی حق و حقیقت افزود: نهضت امام حسین به ثمر نشست چون مگر اینگه خود ابا عبدالله از همان ابتدای نهضت پیام و هدف خود را بیان می کرد و بعد از شهادت ایشان هم امام سجاد(ع) و حضرت زینب (س) این کار را ادامه دادند و هرجایی به تناسب خطبه می خواندند و وجدان های خفته را بیدار می کردند. وی افزود: نهضت امام خمینی (ره) هم نیازمند پیام رسان است و باید از هر شیوه ای استفاده کنیم تا پیام انقلاب را برسانیم چرا که هر زمان حق کمرنگ شود باطل پررنگ می شود.وی تاکید کرد مسیر این انقلاب مسیر عاشورا،غیرت و حریت است.وی خطبه های آتشین در کوفه و خطبه های معرفی خاندان اهل بیت ع در شام را دو شیوه پیام رسانی بعد از واقعه عاشورا بیان کرد .
وی افزود:وظیفه ما این است که امروز پیام عاشورا را بهر نحو که میتوانیم زنده نگهداریم.وی وظیفه مردم را در شرایط فعلی پیام رسانی نهضت امام خمینی وزنده نگهداشتن یاد شهدا و ثبت پیام شهدا و جانبازان دانست.
وی افزود: اگرما امروز این پیام و تاریخ پر افتخار را به جوانان ونوجوانان نگوییم دشمنان تاریخ را تحریف خواهند کردلذا وظیفه انقلابیون خصوصا بچه های انقلاب، جبهه و جنگ در این راستا خطیر است.
ناطق با تشکر از حضور گسترده مردم در عزاداری های دهه اول محرم و تقدیر از همه دست اندرکاران و متولیان گفت: حضور خالصانه مردم نشان می دهد که هر سال بر مهر و محبت مردم به امام حسین علیه السلام افزوده می شود.

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه به رعایت تقوای الهی بویژه تقوای سیاسی و اجتماعی بر بصیرت داشتن نسبت به جریانهایی که در کشور اتفاق می افتد تاکید کرد و در تشریح شعار” ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند”گفت: وافزود:دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی ما تضعیف بنیان خانواده با انقلاب نرم و مسایل جنسی را در دستور کار دارد و متاسفانه برغم هشدارها وتاکیدات رهبر معظم انقلاب برخی چشم ها را بسته ودر مقابل ناتوی فرهنگی نه تنها سکوت کرده و اقدام نمی کنند بلکه در مقابل سیاست های رهبری فعالیت می کنند به جای آنکه مروج مباحث دینی باشند خلافش را ترویج می کنند ودنبال ترویج موسیقی هستند که با اهداف نظام جمهوری اسلامی منافات دارد.
امام جمعه آیسک با انتقاد از ضعف برنامه های فرهنگی در برنامه ششم توسعه افزود:برخی مسولان به جبهه استکبارکمک می کنند .انهاکه به دنبال جابجایی ریل انقلاب از مسیر عاشورا هستند مراقب باشند،مسیرماغیرت ،عزت وزیر بار ظلم نرفتن و شعار امروز وهر روز ما هیهات من الذله است.
حجت الاسلام عرب گفت:با توجه به صراحت قانون اساسی در منع بکارگیری افراد دوتابعیتی در رده های مدیریتی انتظار مردم از مجلس ودولت این است که به موضوع دوتابعیتی ها رسیدگی کنند .
وی با بیان اینکه جوانان مسلمان در جای جای دنیا مقتدایشان را امام خامنه ای میدانند و ولایت پذیری خودرا ثابت کنند افزود:ما نباید از این مهم غافل شویم چراکه برای این غفلت باید به امام و شهدا واهل بیت ع جواب بدهیم.

Views – 1075

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*