تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نمازجمعه ۷خرداد۹۵
گزیده خطبه های نمازجمعه ۷خرداد۹۵

گزیده خطبه های نمازجمعه ۷خرداد۹۵

امام جمعه آیسک در خطبه اول درادامه بحث هفته های گذشته درباره لزوم گفتگوی خانواده ها به تشریح قوانین حاکم بر گفتگوی زن وشوهر پرداخت ونرم وملایم بودن حرف زدن-اختصاص وقت ثابت برای گفتگو-با منطق گفتگو کردن –خود را در معرض نقد گذاشتن – پرهیز از محاکمه کردن طرف مقابل وبا استدلال جواب یگدیگر را دادن در کنار صبر داشتن برای نتیجه گرفتن مهمترین این قوانین دانست.

حجت الاسلام والمسلمین “حسین عرب”درادامه بحث پیرامون عالم پس از مرگ هم به اثر بخشی هدایا وخیرات انسانها در دوران حیات برای عالم باقی اشاره کرد وافزود:در دنیا به فکر آخرت باشیم ودر انجام اعمال خیر وحضور در آرامستانها همه اموات را در نظر گرفته برایشان فاتحه بخوانیم.وی به اهمیت تلاوت آیه الکرسی با استناد به حدیثی از رسول اکرم (ص)پرداخت وبر تلاوت آن در زیارت اهل قبور وخواندن سوره یاسین در قبرستانها برای اموات تاکید کرد.

خطبه دوم

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با توصیه به رعایت تقوای الهی در تمام عرصه های زندگی به سخنان اخیر مقام رهبری معظم انقلاب درباره جهاد کبیر اشاره کرد وافزود:جهاد کبیر یعنی مقاومت وایستادگی وعدم تبعیت از کافرین در تمام عرصه های سیاسی –اقتصادی وفرهنگی.

وی استفاده از فرهنگ غرب وابزارهای جدیدجنگ نرم را نیازمند هوشیاری وجهاد کبیر دانست وتاکیدکرد درمقابل هجمه ونفوذ دشمن باید همه با هم جهاد کرده که البته جهاد کبیر کار آسانی نیست.

حجت الاسلام عرب با اشاره به آغاز بکار دوره جدید مجلس خبرگان رهبری گفت:الحمد لله مجلس خبرگان جوان تر وانقلابی تر تشکیل شد وریاست آن هم با رای بالای اعضا به عهده کسی گذاشته شد که خار چشم انگلیس است  ایت الله جنتی تمتم توان خود را برای امام وانقلاب گذاشته ومورد اعتماد رهبر هستند وایستادگی وپای بندی ایشان به ولایت وموضع گیریهای عمارگونه وی  در فتنه های ۷۸ و۸۸ برکسی پوشیده نیست.

وی با ابراز خرسندی از این انتخاب تصریح کرد:با این انتخاب خواب دشمن دراین مجلس حساس وسرنوشت ساز تعبیر نشد وتیرشان به سنگ خورد.

ناطق در ادامه به سخنان رهبری درباره بحث جدی نفوذ اشاره کرد وافزود:فضا برای نفوذ عناصر دشمن در سطوح مختلف باز شده وتلاش دشمن این است که تصمیمات مسئولان را تغییر دهند وباورهای مردم ومحاسبات نظام را عوض کنند لذا مردم ومسئولان باید به هوش بتشند ومراقبت کنند.وی حمله به مبانی انقلاب ونهادهای انقلابی چون شورای نگهبان وسپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجوانان حزب اللهی وروحانیون انقلابی را از اهداف دسپشمن برشمرد واظهار کرد :متاسفانه برخی مطالب در رسانه های داخلی وروزنامه ها منتشر می شود که گویا یک عنصر ضد انقلاب آن را نوشته است انها می خواهند عناصر انقلاب ونظام مقدس جمهوری اسلامی را بزنند وعرصه را از عناصر قدرت خالی کنند لذا باید عناصر قدرت نظام را تقویت کنیم.

رییس شورای فرهنگ عمومی بخش آیسک در ادامه به لزوم تعامل با کشورهای همسایه اشاره کرد واز مسولان خواست از بازارهای هدف در هند وافغانستان غفلت نکنند.

امام جمعه آیسک به سنگ اندازی کشور عربستان در باره حضور حجاج ایرانی در حج ابراهیمی اشاره کرد وافزود:انها سعی دارند با بهانه تراشی اعلام کنند ایرانی ها حج را ترک کرده اند وولی ما خواهان حج ابراهیمی توام با عزت وامنیت زایران هستیم وانشالله انچه خیر است اتفاق خواهد افتاد.

حجت الاسلام عرب در آستانه آغاز بکار مجلس دهم بر تعهد شجاعت وتدین نمایندگان مجلس تاکید کرد وگفت:نمایندگان نباید مرعوب آمریکا شده وباید علاقمند به پیشرفت کشوربوده وبا توجه به شناختی که از مشکلات مردم وکشور دارند بدور از سیاسی کاری برای رفع مشکلات مردم ورفع نیازهای جامعه برنامه ریزی واقدام کنند.

 

IMG_8574 IMG_8577 IMG_8576 IMG_8575 IMG_8597 IMG_8598 IMG_8597 IMG_8596 IMG_8595 IMG_8590 IMG_8589 IMG_8588 IMG_8587 IMG_8585 IMG_8584 IMG_8580 IMG_8579 IMG_8594 IMG_8592 IMG_8591

درباره‌ی جواد حاتمی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*