تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نمازجمعه۹ مهر ۹۵
گزیده خطبه های نمازجمعه۹ مهر ۹۵

گزیده خطبه های نمازجمعه۹ مهر ۹۵

امام جمعه آیسک در خطبه اول پس از توصیه به رعایت تقوا ی الهی از اخلاق به عنوان یکی از ۳بعد عمده دین مبین اسلام یاد کرد وافزود:فلسفه بعثت نبی مکرم اسلام(ص)کامل کردن مکارم اخلاق در انسان ها بود.
حجت الاسلام والمسلمین عرب با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم ماه عزای شیعیان گفت:جای جای حادثه کربلا وواقعه عاشورادرس اخلاق ،جوانمردی،شجاعت،وارستگی،توکل،وخداجوی بود.
وی با استناد به روایاتی از معصومین علیهم السلام اثرات لقمه حرام را در زندگی فردی و اجتماعی افراد برشمردوقبول نشدن نماز وروزه،عبادات ودعاها،دوری از بهشت،محروم شدن از شفاعت،بی برکتی در اموال وزندگی را درکنارتاثیر در نسل انسان وبی اثر شدن عبادت و دوری از محبت اهل بیت (ع) را از دیگر پیامدهای لقمه حرام خوردن برشمرد.
وی ضمن توصیه مردم به پرداخت خمس و زکات و پرداخت دین ها وقرضها گفت:نارضایتی اصناف از نسیه ها ی مردم تداوم دارد واز آن طرف مردم هم از بی انصافی برخی کسبه بازاریان و پایین بودن کیفیت کالاها و خدمات گلایه دارند.

حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه آیسک در خطبه دوم نماز جمعه این شهر بابیان اینکه شاه کلید رشد انقلاب اسلامی تبعیت و اعتماد به ولایت بوده است افزود؛تاکید رهبری اتحاد نیروهای مومن و پای کار انقلاب است چرا که یکی از ترفندهای دشمن ایجاد دوقطبی کاذب و دروغین است.
وی با بیان اینکه دوقطبی کاذب موجب دلزدگی مردم و شکنندگی جامعه می شود افزود:قوای سه گانه بایدمتحد بوده درراستای اصول انقلاب تابع ولی فقیه بوده وبرمحور اصول تبیین شده امام راحل(ره)حرکت کنند.
وی گفت:دشمن به دنبال ایجاد شکاف و دوقطبی بین نخبگان و سیاسیون و نیروهای مومن به انقلاب است لذا هوشیاری در این عرصه ضروری است.
خطیب جمعه آیسک گفت:در آستانه انتخابات دوقطبی سازی کاذب درکشور را مشابه آمریکا شاهدهستیم ودرفضای مشکلات اقتصادی شدید ،رکودحاکم برجامعه،موضوع حقوق های نجومی و…دغدغه برخی مسئولان موسیقی و کنسرت شده و موضوع را به بدنه مردمی جامعه هم کشانده اند.
حجت الاسلام عرب همچنین از ورود زودهنگام برخی مسئولان، استانداران و فرمانداران و برگزارکنندگان انتخابات به موضوع انتخابات سال آینده ابراز نگرانی کردوگفت:مسئولانبویژه برگزار کنندگان ومجریان باید در مساله انتخابات بی طرف باشند .
ناطق با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی از جان برکفان این نیرو تجلیل کردودرباره ویژگی های نیروی انتظامی از جمله اقتدار،عزت،پاکدستی،مهربانی ورافت در عین اقتدار،دفاع از ارزشهای اسلامی،سخن گفت وبرجدیت ناجاو مسئولان مربوطه بر کنترل و نظارت شبکه های اجتماعی و ناامنی های اخلاقی تاکید کرد.
حجت الاسلام عرب با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره روشن بودن آینده انقلاب گفت:اگر مردم مسئولان مسائل جامعه را بخوبی درک کنند واشاره های ولی فقیه را درک کنند آینده روشن را زودتر خواهیم دید.
وی بر مشارکت مردم ر طرح آمار گیری نفوس ومسکن به صورت اینترنتی و ارایه اطلاعات صحیح در آمارگیری تاکید کرد.img_8829 img_8830 img_8831 img_8833 img_8834 img_8835 img_8836 img_8810 img_8811 img_8812 img_8813 img_8814 img_8815 img_8816 img_8817 img_8818 img_8819 img_8820 img_8821 img_8822 img_8828 img_8827 img_8826 img_8825 img_8824 img_8823

Views – 1183

درباره‌ی جواد حاتمی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*