تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک در ۱۵-۲-۹۶
گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک در ۱۵-۲-۹۶

گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک در ۱۵-۲-۹۶

توصیه های مهم امام جمعه آیسک در آستانه انتخابات

آیسک/حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نما ز جمعه ۱۵ اردیبهشت پس از توصیه به تقوای الهی با اشاره به روایتی از رسول اکرم ص درباره رزق الهی تقوا به دستورات اسلام درباره تعامل با خود، همنوعان و اطرافیان اشاره کرد.
حجت الاسلام والمسلمین عرب بر رشد و تقویت سلامت عقل تاکید کرد و لوازم مادی و معنوی آن را برشمرد.
به گفته وی مواردی که روی عقل انسان تاثیر می‌گذارد ” خوردن خورشت کدو، خوشبوکردن و عطر زدن ،مصرف سرکه طبیعی و حجامت کردن به شرط برطرف کردن موانع می باشد.
امام جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه به تقوای الهی با اشاره به بیان نورانی از امیرالمومنین علیه السلام درباره انحطاط دولت‌ها و حکومت‌ها گفت :ضایع کردن مسایل اصولی، پرداختن به مسائل فرعی، گزینش افراد فرومایه و به عقب راندن افراد شایسته باعث انحطاط دولتها و حکومتها می‌شود.
به گفته وی مسایل اساسی کشور باید برای مسئولان و نخبگان مهم بوده و اولویت داشته باشدلذا مسئول با تدبیر مسئولی است که اولویت‌ها را بداند و براساس آن برای رفع مشکلات اقدام کنند.
حجت‌الاسلام عرب گفت: به فرموده امام علی علیه السلام همانا توده مردم هستند که وسیله دفع خطردشمن هستند ،با این تفسیربرخی اشتباه به مردم گرا می دهند که تحریم ،سایه جنگ را از سر کشور برداشت ولی به فرموده رهبر معظم انقلاب این حضور مردم در صحنه بود که دشمن را به عقب راند .وی با تاکید بر رعایت ضوابط و معیار ها در شعارهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات افزود: مسئولان باید اولویت های جامعه را مدنظر قرار داده و نامزدهای انتخابات هم باید این مسئله را مورد توجه قرار داده و اولویت ها را رعایت کنند.به گفته وی مسئول با تدبیر مسئولی است که اولویت‌ها را بداند و به آنها عمل کند. وی با بیان اینکه در مسائل اقتصادی شعار سال را رهبری” اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال “اعلام کرده‌اند ،براساس این ملاک که داریم ما به کسی رای خواهیم داد که دنبال تولید و اشتغال باشد، به کسی رای خواهیم داد که طرفدار حقوق مستضعفین باشد نه طرفدار یک عده مرفه.
وی با اشاره به اینکه طی روزهای آینده حال و هوای انتخاباتی گرم‌تر می‌شود گفت: نظام ما همیشه به انتخابات بعنوان یک فرصت برای تقویت ارکان نظام نگاه کرده است. وی با تاکید بر حضور گسترده آحاد مردم در انتخابات و ضرورت تبلیغ برای حضور حداکثری گفت: انتخابات باید مایه امنیت کشور باشد نه اینکه عده ای از آن علیه امنیت کشور استفاده کنند.
ناطق با اشاره به لزوم سالم برگزار شدن انتخابات گفت :کسانی که دست‌اندرکار انتخابات هستند مراقب باشند تا به رای مردم که بفرموده رهبری حق الناس است دست درازی نشود.
وی انتخاب اصلح را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری کشورمان یکی از موثرترین انتخابات در جهان است تصریح کرد: جریان های سیاسی معاند و نظام‌های استکباری چشم به انتخابات شما دوخته است و برای این که در انتخاب مردم تاثیر بگذارند موج‌های رسانه‌ای فراوانی را به راه انداخته اند.
به گفته به یکی از سناریو های آنها دو قطبی سازی کاذب در جامعه و آنهم القای اینکه در کشور ما دو جریان “جنگ طلب وصلح طلب” هستند لذا به این و آن رای بدهید.مطرح می کنند که در کشور
عده‌ای دنبال توافق هستند و عده ای دنبال جنگ هستند اینها همه دروغ است، چرا برخی این حرفها را تکرار می کنند.
حجت الاسلام عرب امام جمعه آیسک در آستانه انتخابات بر هوشیاری مردم در قبال اتفاقات جامعه و برخی توهین ها تاکید کرد و ضمن اعلام انزجار از اهانت به ساحت امام رضا علیه السلام خواستار برخورد جدی با این موارد شد.
وی تاکید کرد :ما برای آن انقلاب کردیم که ارزش‌های دینی بماند، در راه حفظ این ارزش‌ها و حدت وانسجام مردم و حضور آحاد مردم و جوانان بسیار موثر بوده و خواهد بود.
وی عوامل تقویت نظام را مردم و حضور گسترده و مشارکت حداکثری در انتخابات دانست .وی با تبریک سالروز ولادت حضرت علی اکبر وروز جوان بر برنامه ریزی برای رفع مشکلات ۲۴میلیون جوان کشورتاکید کرد وجوانان را به رشد علمی فراخواند.
وی در باره مسائل سوریه نیز اظهار داشت: آمریکا تلاش دارد با تقویت نیروهای داعشی به قطعه قطعه کردن سوریه ادامه دهد.
ناطق با گرامیداشت روز بسیج سازندگی از اقدامات و برنامه های این گروه بویژه اردوهای جهادی تجلیل کرد و بر استفاده دولت از این ظرفیت تاکید کرد.
وی در پایان شهادت جمعی از مرزبانان وجان باختن معدن کاران را تسلیت گفت.

Views – 917

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*