تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک ۲-۱۱-۹۴
گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک ۲-۱۱-۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک ۲-۱۱-۹۴

امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه این هفته بابیان روایتی از امام علی (ع) به نقش زبان و گفتار افراد در حفظ تقوای الهی و سودمندی آن اشاره کرد وگفت: حفظ زبان برای آرامش زندگی و در سایه آن خوب بندگی کردن بسیار حایز اهمیت است.

حجت الاسلام والمسلمین عرب در ادامه به تشریح مصادیق احترام گذاشتن زن و شوهر در خانواده ها اشاره کرد و زبان و نوع صدا زدن همدیگر ، شیوه درخواست، سلام کردن به یکدیگر در محیط خانواده، استقبال و بدرقه، گوش دادن به حرفهای یکدیگر، احترام به خانواده همسر، مسخره نکردن و ابراز محبت صمیمی در خلوت از جمله مصادیق احترام گذاشتن و زندگی توام با آرامش دانست که انسان را به دین داری می رساند. وی در ادامه بحث عالم پس از مرگ و سئوال از قبر گفت: لز سه دسته از افراد شامل پیامبران و اولیاء و شهداء ، اهل کفر و بی دین ها و مستضعفان دینی سئوال قبر انجام نمی شود.

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به ابعاد نامه تفصیلی حضرت علی (ع) به مالک اشتر اشاره کرد و سه سفارش آن حضرت درباره صلح را اینگونه برشمرد: ۱-اسلامی را بپذیرید که مورد رضای خدا باشد. ۲-درصلح مراقب دشمن باشید و ساده لوحانه برخورد نکنید. ۳- حسن ظن به دشمن نداشته باشید.

وی با اشاره به آغاز اجرایی شدن برجام به نامه رییس جمهور به رهبری معظم انقلاب و پاسخ معظم له گفت: همه مردم و مسئولان باید ۵ تذکر رهبری را جدی گرفته و ضمن مراقبت در انجام کامل تعهدات در حوزه اقتصاد مقاومتی بیش از پیش فعالیت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عرب خاطرنشان کرد: از خدعه و نیرنگ آمریکاییها نباید غفلت کرد و این روزها عقب نشینی تاکتیکی آنها بی ربط به مسئله انتخابات نیست، آمریکاییها چشم طمع به انتخابات پیش روی ما دوخته و با ایجاد فضای دو قطبی سعی در به جان هم انداختن مردم دارند.

وی تاکید کرد: ساز و کار انتخابات در کشور روشن و مشخص است و دولت و شورای نگهبان با رعایت مر قانون تلاش دارند هیچ مشکلی بوجود نیاید.

امام جمعه آیسک به هجمه شدید دشمنان بیرونی و معاندان داخلی به شورای نگهبان اشاره کرد و تصریح کرد: شورای نگهبان چشم تیزبین نظام برای انتخابات است و تضعیف آن توهین به فقهای شورای نگهبان و خطرناک است. حجت الاسلام والمسلمین عرب با توضیحاتی درباره عدم احراز صلاحیت و رد صلاحیت ها گفت: اصل التزام به دین و ولایت فقیه مهمترین اصل در تایید صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی است. وی با تبریک حلول ماه بهمن گفت: ایام الله دهه فجر و بهمن ماه روزهای شادی واقعی ملت ماست.

 

درباره‌ی admin

۲ نظر

  1. سلام من هر هفته سایت شما رو می بینم خیلی تکراریه هفته به هفته فقط نماز جمعه رو قرار می دید حداقل چنتا کلیپ مثل نیجریه قرار بدید تا استفاده کنیم
    با تشکر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*