تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک ۳ مهرماه ۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک ۳ مهرماه ۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک ۳ مهرماه ۹۴

حجت الاسلام و المسلمین عرب امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به خطبه ۱۰۹ نهج البلاغه به توصیف لحظه جان دادن و سکرات موت انسان ها پرداخت و جان دادن افراد را ۴ گونه بیان کرد. وی در ادامه بحث آرامش در زندگی به موضوع محبت کردن به عنوان یک فرمول کلیدی در زندگی اشاره کرد و افزود: ۳ شیوه زبانی، رفتاری و کتبی برای ابراز محبت معرفی شده است.

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از سفارش به تقوای الهی، به فاجعه مصیبت بار مِنا و تبدیل به عزا شدن عید قربان مسلمانان جهان اسلام اشاره کرد و این مصیبت را به ساحت نبی مکرم اسلام صلوات الله علیه و اله، ولی عصر عج، مقام عظمای ولایت و آحاد مسلمانان و هموطنان عزیز تسلیت گفت.

وی با تشریح ابعاد این حادثه که منجر به جان باختن صدها زائر بیت ا…الحرام شد افزود: بی کفایتی مسئولان عربستان در مدیریت حج ابراهیمی مشهود است و مسئولان کشورهای اسلامی باید به فکر برنامه ریزی برای مدیریت این آیین باشکوه باشند.

حجت الاسلام والمسلمین عرب با تاکید بر لزوم عذر خواهی مسئولان عربستان گفت: پشت پرده این حوادث کمرنگ کردن نگاه مردم به حج است و دست ایادی صهیونیزم و آمریکا پشت این حوادث و جنایات دیده می شود. به گفته ی وی کشورهای اسلامی باید اعتراض کرده و مسائل حج را از دست این بی کفایت ها خارج کنند. وی از مسئولان دولتی و قضایی کشور نیز خواست مسائل حقوقی این فاجعه را در مجامع بین المللی پیگیری و دنبال کنند.

امام جمعه آیسک در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به تشریح برکات فراوان این دفاع ۸ ساله پرداخت و تقویت معنویت در جامعه و جوانان، تثبیت انقلاب، صدور انقلاب، شناسایی دوستان و دشمنان، تولد فکر بسیجی، تزکیه نظام اداری و تحول در صنایع دفاعی کشور را از جمله این برکات دانست.

حجت الاسلام  والمسلمین عرب با تاکید بر استفاده از برکات جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: بدخواهان و دشمنان این نظام اسلامی بدانند که اگر بخواهند کوچکترین حرکتی علیه امنیت و ثلابت ما بکنند دهانشان را خرد می کنیم.

وی با تبریک آغاز فصل تعلیم وتربیت از دانش پژوهان خواست درس خواندنشان در مسیر دینداری و خدمت به مردم باشد و از معلمان و مربیان هم خواست وقت محصلان را هدر ندهند.

وی همچنین فرارسیدن ولادت امام هادی علیه السلام را تبریک گفت و حضور گسترده مردم آیسک را در دعای عرفه و مشارکت در اهدای گوشت قربانی به نیازمندان تقدیر کرد

 

درباره‌ی adine4

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*