تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک ۷-۲-۹۷
گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک ۷-۲-۹۷

گزیده خطبه های نماز جمعه آیسک ۷-۲-۹۷

دعوت امام جمعه آیسک برای اختصاص هزینه‌های براتی اموات به امور خیریه

آیسک/خبرگزاری صدا و سیما-حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه هفتم اردیبهشت ۹۷ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، سالروز ولادت حضرت علی اکبر ع و روز جوان را تبریک گفت .
حجت الاسلام و المسلمین «حسین عرب» با اشاره به فرا رسیدن سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی عج گفت :در دعاهای خود همواره در کنار درخواست تسریع در فرج آن حضرت از خداوند می‌خواهیم که ما را در شمار یاری دهندگان حضرتش قرار دهد، معنای آن این است که امام را با «زبان ،قلب و عمل »یاری کنیم .
وی در بیان راههای یاری رساندن به امام زمان عج گفت: تقوا داشتن ورعایت آن، ارشاد جاهلان، امر به معروف و نهی از منکر ،تحصیل علوم و معارف دینی از راه‌های یاری کردن امام زمان عج است.
وی با اشاره به سنت دیرینه و آیین« برات »در آستانه نیمه شعبان گفت: متاسفانه خرج های بی خودی و هزینه‌های فراوانی در مراسم برات بیاد اموات انجام می شود که متاسفانه نتیجه مطلوبی هم ندارد .وی پیشنهاد کرد خانواده‌ها برای یادبود اموات این مبالغ را به امور خیریه از جمله مدارس ،هیئت های مذهبی ،امور درمانی نیازمندان و مجمع خیران سلامت و اولویت‌های دیگر جامعه اختصاص دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث و بلایای طبیعی که در فروردین ماه امسال به کشاورزان و باغداران بخش آیسک خسارت رساند گفت :متاسفانه استقبال کشاورزان از بیمه محصولات کشاورزی اندک بوده این درحالی است که تنها راه جبران خسارت ها از طریق صندوق بیمه کشاورزی می باشد.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما در ۴۰ سال عمر با برکتش شاهد صف بندی دشمنان و هجمه های خصمانه آنان است گفت :دشمنان ما به صراحت تهدید واعلام می‌کنند که به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند .
حجت الاسلام عرب گفت: ایادی استکبار با تشکیل مثلث عربی- صهیونیستی و آمریکایی به دنبال به چالش کشیدن کشورمان در مسائل داخلی هستند و همواره ضمن تشدید تهدید ها به دنبال جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی هستند. وی افزود: هدف آنها این است که جمهوری اسلامی ایران در مسائل منطقه ای و بین المللی کوتاه بیاید. وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری گفت:« نفوذ وسرقت اطلاعات به واسطه فضای مجازی و سایبری – تغییر محاسبات مسئولان و تصمیم‌گیران – تغییر باورهای مردم به ویژه در حوزه دینی و نظام- ایجاد نابسامانی های اقتصادی و ایجاد آشفتگی امنیتی طرح های دشمن برای مقابله با نظام» است لذا همه باید مراقبت کرده و با کسب قدرت بازدارندگی در حوزه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی همانند عرصه نظامی کار کنیم و اقتدار داشته باشیم.
خطیب جمعه آیسک با تشریح راهبردهای کشور برای زنده نگهداشتن جایگاه و اقتدار نظام اسلامی، کند سازی روند رو به رشد تغییرات فرهنگی، تمرکز مسئولان بر حل مشکلات معیشتی مردم ،استفاده از ظرفیت‌ها و تولیدات بومی و محلی با برنامه‌ریزی مسئولان و حمایت مردم را مورد تاکید قرار داد. حجت الاسلام عرب ،با اشاره به لزوم تقویت پیام رسان های داخلی از اقدام مسئولان برای حمایت از پیام رسانه‌ای داخلی تشکر کرد. وی تأکید کرد: راهبرد مهم نظام تقویت نیروهای اطلاعاتی است،چراکه آرامش و امنیت امروز ما به واسطه مجاهدت های سربازان گمنام امام زمان عج است.وی ضمن تشریح شرایط فعلی جبهه مقاومت و ناتوانی رژیم صهیونیستی، جنایات اخیر سعودی ها در یمن از جمله حمله به یک مراسم عروسی را محکوم کرد.
ناطق با تبریک روز جهانی کارگر وروز معلم ،به کارگزاران سخت کوش ومعلمان فرهیخته ،فرا رسیدن روز شوراها رانیز تبریک گفت و از تلاش شوراهای اسلامی در جهت رفع مشکلات مردم تشکر کرد.

 

Views – 332

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*