تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۱-۰۶-۹۸ آیسک – از آسیب‌های کشور ما بی توجهی به شعارهای انقلاب و جریان انقلابی است.
گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۱-۰۶-۹۸ آیسک – از آسیب‌های کشور ما بی توجهی به شعارهای انقلاب و جریان انقلابی است.

گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۱-۰۶-۹۸ آیسک – از آسیب‌های کشور ما بی توجهی به شعارهای انقلاب و جریان انقلابی است.

حاتمی / امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه اول شهریور ۹۸ پس از سفارش و رعایت تقوای الهی در ادامه مباحث هفته‌های گذشته گفت: سرسخت ترین دشمن انسان”نفس” اوست، دشمن درونی که سعادت انسان و عاقبت به خیری را از او می گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» گفت :حب دنیا مهمترین خطر و تهدیدی است که سبب می‌شود انسان به «نفاق» مبتلا شود.
به گفته وی برای گرفتار نشدن در دام نفاق و حب دنیا باید با ایمان و تقوا دل را حرم الله کنیم و این مهم محقق نمی‌شود مگر با مطالعه و آگاهی نسبت به اعتقادات و محکم کردن آن و آگاهی یافتن از ارزش‌ها و تعالیم ارزشمند قرآنی و به کار بردن آنها.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم در آستانه ۲۴ذی الحجه روز «مباهله» گفت: این روزبزرگ که «غدیر دوم شیعیان» است کمتر مورد توجه مردم و رسانه هاست در حالی که روز مباهله از اجزای رکنی ولایت است و در فرهنگ شیعی باید با شکوه تبیین شده و گرامی داشته شود.
حجت الاسلام «رادمرد» در ادامه ۲۵ ذی‌الحجه روز نزول سوره «دهر» در شان اهل بیت پیامبر ص را مورد اشاره قرار داد و بر نکوداشت این مناسبت نیز تاکید کرد.
امام جمعه آیسک با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر با تبریک فرارسیدن هفته دولت به تمامی دولتمردان و مسئولانی که در راه پرداختن به امور مردم آسان سازی و تسهیل امورات مردم و رفع مشکلات و گرفتاری های آنان تلاش می‌کنند از خدمات چند ساله دولت یازدهم و دوازدهم تقدیر کرد.
حجت‌الاسلام «رادمرد» افزود: همانطور که رهبر فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به ارزیابی دستاوردهای گذشته کشور پرداخته اند اظهار کرد: اگر بی توجهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی در برهه‌ای از این ۴۰ سال انجام نمی‌شد، دستاوردهای انقلاب از این بیشتر بود و بسیاری از مشکلات کنونی وجود نداشت.
به گفته وی از آسیب های ما بی توجهی به شعارهای انقلاب وجریان انقلابی بود و اگر چه دادن شعارهای انقلابی انسجام بخش است ولی اگر صادقانه و خالصانه طرح شده و در تحقق آن زحمت کشیده شود بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.
به گفته وی شعار های انقلاب «عدالت، استقلال، مبارزه با فساد، مقاومت و ایستادگی، حمایت از مظلوم و…» بود که امام راحل مطرح کرد و به دنبال تحقق آن بود و اگر این شعارها محقق شود موجب انسجام بخشی می‌شود و ما می‌توانیم در مقابل هجمه‌های دشمن ایستادگی کنیم.
وی با بیان اینکه هدف دشمن در دو قطبی سازی کشور با شکست مواجه کردن نظام است تاکید کرد: اعتماد مردم به نظام سرمایه اساسی نظام است که این اعتماد باید حفظ و تقویت شود.
وی افزود: دولت های اخیر که بر سر کار آمده اند متاسفانه نگاه و مدیریت شان بر اساس منفعت یک جریان و گروه بوده و مدیریت و برنامه کوتاه مدت داشته و نگاه بلند مدت نداشته اند واین امر باعث می‌شود که حواشی دولت ها بیشتر شود.
وی مطالبه رهبری در حوزه فرهنگ و اقتصاد اشاره کرد و افزود :جلوگیری از سوء استفاده بانک‌ها موضوع مهمی است که با ورود جدی قوه قضاییه شاهد برخورد با این مفاسد هستیم و البته مجلس و دولت باید برای اصلاح ساختار نظام بانکی بیش از پیش تلاش کنند.
به گفته وی واردات بی‌رویه نیز «قاتل تولید» داخلی است و از آنجا که مسئولان مدیریت صحیح در این حوزه ارائه نمی‌کنند کالای قاچاق به قلب کشور میرسد وهیچ منعی بر سر راه قاچاقچیان نیست.
وی خصوصی‌سازی برخی صنایع بزرگ را اشتباه و غلطی دانست که دولت‌ها با ارتکاب آن اقدام به ارزان‌فروشی کارخانه ها می کنند و به جای تولید و اشتغال شاهد بیکاری کارگران و رویش برج‌ها در اینگونه اماکن هستیم.
خطیب جمعه آیسک، حفظ ارزش پول ملی در حوزه اقتصادی را یکی از وظایف مهم دولت برشمرد و در خصوص بی توجهی به حوزه فرهنگ جامعه نیز گفت: آحاد مردم و مسئولان و دولت به این حوزه مهم بی‌توجهی و کم‌کاری کردند، البته نباید ناامید شد چون ناامیدی سم است و با مدیریت در عرصه فرهنگ مشکلات قابل حل است.
وی در پایان با تبریک روز پزشک از تمام پزشکان وفعالان عرصه درمان در بخش آیسک تشکر وقدردانی کرد.

Views – 449

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*