تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۳-۰۸-۹۸ –امام جمعه آیسک : علت بالا بودن نرخ تورم در خراسان جنوبی چیست؟
گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۳-۰۸-۹۸ –امام جمعه آیسک : علت بالا بودن نرخ تورم در خراسان جنوبی چیست؟

گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۳-۰۸-۹۸ –امام جمعه آیسک : علت بالا بودن نرخ تورم در خراسان جنوبی چیست؟

حاتمی / امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۳ آبان ۹۸ پس از دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در ادامه مباحث هفته های گذشته پیرامون «ابزار شیطان برای گمراه کردن انسان» گفت :غفلت خطرناک ترین رذیله اخلاقی است که انسان را به تباهی می کشاند.
حجت الاسلام والمسلمین «علی راد مرد» گفت: ابعاد سیاسی و اجتماعی غفلت پیچیده و خطرناک است و سرنوشت یک جامعه با غفلت دچار مشکل می‌شود.
امام جمعه آیسک در خطبه دوم با تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت نبی مکرم اسلام ص و شهادت امام حسن مجتبی ع و امام رضا ع درباره سیره آن امامان گفت :سیره و روش و رفتار اهل بیت ع باید برای ما به خوبی روشن شود تا عده‌ای مغرضانه سیاست‌های خود و راهبردهای شان را با نام «صلح حسنی و سیاست رضوی» به اهداف خود گره نزنند و تاریخ را به گونه‌ای دیگر مطرح کنند تا به اهداف جناحی سیاسی و گروهی خود برسند.
وی با اشاره به اینکه برغم تاکیدات رهبری در رعایت خطوط قرمز انقلاب در مذاکرات که با هدف رفع تحریم‌ها بود به نتیجه مشخصی نرسیده ایم با این حال عده‌ای به جای پاسخ دادن به این سوال که نتیجه مذاکرات و عبور از خطوط قرمز نظام چه بود با طرح این سوال که «ما باید با جهان تعامل داشته یا تقابل» به طرح موضوع همه‌پرسی می‌پردازند.
وی به اظهارات کذب برخی مسئولان درباره سرنوشت اف ای تی اف و اینستکس اشاره کرد و افزود: کسانی که با بی تدبیری خود کشور را به تعطیلی کشیده و عملکردشان منجر به تعطیلی ۵۰ هزار کارگاه و کارخانه تولیدی کشور شده است باید به شفاف سازی قوانین و مقررات به ویژه در حوزه های بانکی مالیاتی و تامین اجتماعی بپردازند.
وی نرخ تورم اعلام مرکز آمار ایران در مرداد ماه ۹۸ بر اساس قیمت شاخص مصرف کننده نسبت به خانوار کل کشور را برای استان‌های ایلام ۵۴.۸درصد فارس ۳۶.۶ درصد و خراسان جنوبی ۵۹ درصد مورد اشاره قرار داد و افزود: چرا باید نرخ تورم در محروم ترین استان های کشور از جمله خراسان جنوبی بالاتر از دیگر استان ها باشد و خراسان جنوبی در رتبه دوم قرار بگیرد.
به گفته وی اگر مردم نجیبانه و و صبورانه در برابر دشمن ایستاده اند در برابر بی تدبیری شما مسئولان هم نجابت به خرج می‌دهند و نباید عده‌ای از این صبوری مردم سوء استفاده کنند.
حجت الاسلام رادمرد گفت: دولت در دو سال فرصت باقیمانده باید با اصلاح مسیر و عمل به همان شعار ورزشکار عزیزمان که «رفع مشکلات در سایه اطاعت از رهبری است» برای جبران اشتباهات خود تلاش کنند.
وی با گرامیداشت ۸ آبان روز بسیج دانش آموزی، از عملکرد قوه قضائیه در رسیدگی و مفاسد اقتصادی و پرونده های امنیتی تشکر کرد و تداوم این حرکت مقتدرانه را خواستار شد.

Views – 487

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*