تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۵-۰۷-۹۸ –امام جمعه آیسک : تنها راه نجات ونسخه شفا بخش ما قرآن است.
گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۵-۰۷-۹۸ –امام جمعه آیسک : تنها راه نجات ونسخه شفا بخش ما قرآن است.

گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۵-۰۷-۹۸ –امام جمعه آیسک : تنها راه نجات ونسخه شفا بخش ما قرآن است.

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۵ مهر ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث گذشته یکی از اهداف شیطان را دور کردن انسان از تقوا و سوق دادن به نفاق معرفی کرد و افزود؛ از ابزار شیطان برای فریب و نفوذ انسان «نفس اماره» است که انسان را به گناه تشویق می کند و مسیر را برای گناه هموار و او را قانع می سازد.
حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» افزود :دومین روش شیطان «غافل کردن» انسان است و به واسطه این غفلت است که مومن به گناه و نافرمانی کشیده می‌شود. خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم نماز، با تبریک هفته دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدای عزیز، از تلاش دست اندرکاران ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس و کسانی که تلاش کردند تا راه ورسم و یاد شهیدان در این ایام زنده بماند تقدیر و تشکر کرد.
حجت‌الاسلام «رادمرد» با استناد به آیاتی از سوره انفال به نقض پیمان دشمنان اشاره کرد و با اشاره به روند مذاکرات و برخی پیمانهای ایران با کشورهای اروپایی به ویژه در موضوع برجام گفت: ملت ایران پیمان‌شکنی آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان را بارها تجربه کرده اند و با تأسی به قرآن ما با آمریکا و اروپاییان اعتماد نداریم و این یک تجربه است و آنها امتحان خود را پس داده اند.
ناطق با اشاره به صلابت و اقتدار ایران اسلامی در مواجهه با هرگونه تعرض بیگانگان گفت: متاسفانه برخی از انسانهای غافل و خائن در فضای کشور، دردانشگاه‌ها و فضای مجازی در حال اغواگری و ترساندن مردم نسبت به آمریکا هستند ولی امام راحل و مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند که «آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند» و خرد و کلان مملکت ما به این باور رسیده‌اند که آمریکا هیچ ابهتی ندارد و تنها اسلام و خط امام و رهبری است که می‌تواند به نصرت الهی برسد.وی با بیان اینکه زندگی عزتمندانه در سایه قرآن است افزود: عزت ما پیامبر اکرم صلی الله و رهبران الهی و در دوران غیبت ولیعصر عج امام راحل و مقام معظم رهبری هستند. به گفته وی اگر کشورهای اروپایی در این شرایط با صدور بیانیه ایران را تهدید و یا محکوم می‌کنند به خاطر این است که همواره نقض پیمان می‌کنند ونگران بقای خود هستند.
به گفته وی تدبیر ودقت مقام معظم رهبری وتوصیه‌های به جا و به موقع ایشان به دلیل این است که دشمن را می‌شناسند و از این رو تصریح دارند مذاکره فریب و ترفند است لذا اعلام کردند که هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی با آمریکایی‌ها نداریم با این حال آمریکا برای گرفتن یک عکس، یک تلفن و یک تبلیغ محتاج این مذاکرات است و به هر دری می زنند و التماس می‌کند، آمریکا دنبال سیاست راهبردی فشار حداکثری است ولی رهبر فرزانه ما جلوی نقشه آنها را گرفتند و باور ملت ما این است که برای مقابله با فشار حداکثری دشمن باید راهبرد قرآنی داشته و به توان داخلی خود اعتماد کنیم.
امام جمعه آیسک گفت: توان داخلی و ظرفیت‌های کشور برای تولید عامل بازدارنده در مقابل دشمن است و مطابق دستورات قرآن باید این باور را داشته باشیم که تنها راه نجات و نسخه شفابخش ما قرآن است نه عقل بشری.
وی در پایان با اشاره به فرارسیدن هفتم مهر روز آتش‌نشانی، یاد و خاطره شهدای آتش نشان کشور را گرامی داشت واز آتش نشانان بعنوان خادمان و ایثارگران الهی تشکر کرد.

Views – 471

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*