تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۰-۰۸-۹۸ –گلایه امام جمعه آیسک از بی توجهی مسئولان به صورت جلسه آب کشاورزی
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۰-۰۸-۹۸ –گلایه امام جمعه آیسک از بی توجهی مسئولان به صورت جلسه آب کشاورزی

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۰-۰۸-۹۸ –گلایه امام جمعه آیسک از بی توجهی مسئولان به صورت جلسه آب کشاورزی

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۰ آبان ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی گفت: انجام عمل صالح و حفظ آن راه نگه داشتن عمل تقواست.
حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» در ادامه مباحث هفته های گذشته با استناد به آیه ۱۹ سوره حشر گفت: فراموش کردن خدا توسط انسان فراموشی خداوند از انسان را به دنبال دارد. به گفته وی از بزرگترین بدبختی ها و مصائب انسان ها فراموشی خود است. وی نتیجه غفلت از زندگی کسانی که بر مردم مسلط هستند را پیمودن مسیر اشتباه و تن دادن به قراردادهای خائنانه برشمرد.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام حسن عسکری ع به بیان ویژگی‌های آن حضرت به عنوان یکی از جوانترین امامان معصوم پرداخت. حجت‌الاسلام «رادمرد» به مبارزات آن امام همام با ظلم و طاغوت دوران اشاره کرد و در شرایط فعلی کسب حلال توسط کسبه، اهتمام در تربیت فرزندان صالح، حرکت به سمت نماز جمعه و جماعت، برخورد با فساد و سودجویان، تلاش یک کشاورز برای تامین معاش و تقویت بنیه های سیاسی اقتصادی اجتماعی کشور را نیز نوعی مبارزه بیان کرد. ناطق با گرامیداشت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، ضمن دعوت از آحاد مردم برای شرکت در راهپیمایی سراسری یوم الله ۱۳ آبان گفت: شعار «مرگ بر آمریکا» نماد مبارزه با طاغوت و استکبار است و پرچم مبارزه با استکبار و طاغوت در ایران همواره در اهتزاز خواهد بود. به اعتقاد وی مدیریت صحیح در امور مردم هم به معنای مبارزه با ظلم و استکبار است.
امام جمعه آیسک با اشاره به حوادث اخیر عراق و لبنان به نقش عربستان سعودی، آمریکا، منافقین و موج سواری آنها به بهانه مشکلات معیشتی مردم گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند مطالبات به حق مردم باید در سایه حفظ امنیت و از طریق ساختارهای قانونی پیگیری شود تا بهانه به دست فرصت‌طلبان و فتنه‌گران داده نشود.
وی ازتلاش مبلغان، هیات های مذهبی، موکب ها،حضور پرشور زائران حسینی ورضوی ، آحاد مردم عزادار در ایام ماه محرم وصفر تشکر کرد وحفظ وزنده نگهداشتن این روحیه را خواستارند.
حجت‌الاسلام «رادمرد» امام جمعه آیسک با گلایه از کاهش ۵ درصدی سهمیه آب کشاورزان منطقه گفت: در حالی که بر اساس صورتجلسه چند ماه قبل مسئولان شهرستان و آب منطقه ای خراسان جنوبی قرار بود این کاهش سهمیه اعمال نشود ولی متاسفانه به این وعده عمل نشده است.
وی از مسئولان آب منطقه ای استان خراسان جنوبی خواست پای بند به امضای خود بوده و در این خصوص کشاورزان را درک کنند.
وی با گرامیداشت هفته وقف از آن به عنوان یک صدقه جاریه یاد کرد و افزود :برکات وقف موجبات تقویت دین و ارزشهای اسلام را در جامعه فراهم می‌آورد. وی وقف در عرصه های جدید از جمله درمان، تعمیم فرهنگ قرآنی و مباحث فرهنگی را مورد تاکید قرار داد.
وی با توجه به برخی مشکلات در حوزه اوقاف شهر آیسک خواستار سر و سامان دادن امور و احیای موقوفات این شهر شد.
امام جمعه آیسک با تبریک موفقیت تیم اسکیت شهر آیسک در مسابقات رولبال کشور از بازیکنان، مربیان و سرپرست این تیم تشکر کرد.

Views – 253

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*