تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۵-۰۶-۹۸ – امام جمعه آیسک :با روحیه مقاومت توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کنیم.
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۵-۰۶-۹۸ – امام جمعه آیسک :با روحیه مقاومت توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کنیم.

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۵-۰۶-۹۸ – امام جمعه آیسک :با روحیه مقاومت توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کنیم.

حاتمی /امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۵ شهریور ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، با استناد به روایتی از امام باقر علیه السلام گفت :تنها ملاک نزدیکی انسان به خدا ومعامله با خدا تقوا است، و تقوا زمینه را برای بهره‌مندی انسان از منافع اخروی فراهم می‌کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» افزود: محبت اهل بیت علیه السلام و تواضع مهمترین خصلت شیعیان است. وی رعایت نکردن تقوا و بدون برنامه بودن در زندگی را زمینه ابتلا به رذایل اخلاقی دانست و افزود :در چنین شرایطی نفاق به سراغ انسان می آید، لذا اولین گام برای مقابله با نفاق مراقبت از خود با رعایت تقواست. به گفته وی محبت دنیا و پست و مقام تولیدکننده نفاق است.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گفت: در حالی که علمای اسلام در طول تاریخ به دنبال بازگرداندن عظمت دین خدا، اسلام واهل بیت ع بودند، تشیع و شیعیان با زنده نگه داشتن عاشورا تلاش کردند تا نام اهل بیت ع زنده بماند در حالی که تمام تلاش دشمنان اسلام و از بین رفتن نام و نشان ائمه و اهل بیت بوده است.
حجت‌الاسلام رادمرد، اهل بیت را قهرمانان تاریخ تشیع معرفی کرد و با اشاره به اینکه دشمنان همواره به دنبال فراموشی نام ائمه و تحریف چهره اهل بیت ع بودند افزود:دشمنان تلاش دارند با تحریف در قیام عاشورا موجب فراموش شدن اهداف قیام حسینی شوند.
به گفته وی در شرایطی که عده‌ای به غلط نتیجه عاشورا را مذاکره معرفی می کنند ولی هدف قیام امام حسین «مقاومت و احیای امر به معروف و نهی از منکر» بود.
به اعتقاد وی پیروزی های مسلمانان در جا جای جهان اسلام جهان وبرکاتی که نصیب مسلمانان شده به واسطه مقاومت است.
به گفته وی در حالی که استکبار به دنبال آن است که کشور ما مطیع آنها بوده و پشت میز مذاکره با آنها بنشینیم و مقاومت را کنار بگذاریم ولی این آرزو را به گور خواهند برد. امام جمعه آیسک ضمن حمایت از گام سوم مسئولان در کاهش تعهدات ایران در برابر وعده های اروپایی ایران و آمریکا در برجام خواستار آن شد که این اقدام سریع و محکم برداشته شود.

Views – 131

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*