تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۷-۰۸-۹۸ –تاکید امام جمعه موقت آیسک بر حفظ وحدت مسلمانان برای شکست توطئه های دشمنان
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۷-۰۸-۹۸ –تاکید امام جمعه موقت آیسک بر حفظ وحدت مسلمانان برای شکست توطئه های دشمنان

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۷-۰۸-۹۸ –تاکید امام جمعه موقت آیسک بر حفظ وحدت مسلمانان برای شکست توطئه های دشمنان

حاتمی / امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۷ آبان ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، درباره اهمیت و جایگاه «مشورت» در اسلام به استناد آیات و روایات گفت: مشورت در اسلام جایگاه عظیم و بالایی دارد و یکی از اسباب پیروزی جوامع بیان شده است.
حجت‌الاسلام «مهدی آجری » افزود: از خصوصیات مومنین مشورت کردن در امور مهم است.
وی از مشورت بعنوان عامل هدایت، فزونی عقل، علم و تجربه یاد کرد و اظهار داشت: نبود مشورت در جوامع موجب مرگ و متلاشی شدن آن می شود.
خطیب موقت نماز جمعه آیسک در خطبه دوم با تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت رسول مکرم اسلام ص و هفته وحدت گفت: امام خمینی ره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، به خوبی راهبرد وحدت اسلام را در کشورمان پیاده و با انتخاب هفته وحدت به تبیین وظایف شیعیان و اهل سنت پرداخته و اعلام کردند «اختلاف مسلمانان تنها به نفع دشمنان و کسانی است که اعتقادی به دین ندارند». حجت‌الاسلام آجری افزود؛:باتدبیر امام راحل ره بسیاری از توطئه‌های دشمنان از بین رفت و بارها مقام معظم رهبری هم تاکید کردند که شیعیان از توهین به برادران اهل سنت خود امتناع کنند چرا که دشمن در کمین سودجویی و سوء استفاده است.
وی یکی از اهداف دشمنان را برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان ودستیابی به اهداف پلید خود، جنگ های هویت محور و بدون مرز بیان کرد و گفت: همانطور که رهبر فرزانه انقلاب تصریح کردند :دشمن به دنبال فتنه در دین و مسائل مذهبی، اقتصادی، فرهنگی وقومی است و با سوء استفاده از برخی موضوعات سعی در گمراهی مردم و موج سواری دارد لذا همه مسلمانان باید در قبال ترفندهای دشمن در جنگ فرهنگی و عقیدتی واکنش نشان دهند.
وی افزود :ماهیت جنگ امروز دشمنان ما خارج از مرزهای جغرافیایی است لذا باید همه مدافع مرزهای هویت ملی باشیم.
وی حوادث اخیر عراق و لبنان را یکی از توطئه های دشمنان برای از هم پاشیدن اتحاد مسلمانان دانست و تاکید کرد :اکنون با شکست طرح خاورمیانه و جنگ های نیابتی دشمن در منطقه، همه باید راهکار حفظ وحدت در جهان اسلام را دنبال کنیم. خطیب موقت نماز جمعه آیسک تاکید کرد :وحدت استراتژیکی راهبرد همیشگی ملت‌های مسلمان در منطقه خاورمیانه است.

Views – 459

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*