تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۲-۰۶-۹۸ –امام جمعه آیسک: مشکل کشور ما ناکارآمدی بدنه اداری دولت است.
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۲-۰۶-۹۸ –امام جمعه آیسک: مشکل کشور ما ناکارآمدی بدنه اداری دولت است.

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۲-۰۶-۹۸ –امام جمعه آیسک: مشکل کشور ما ناکارآمدی بدنه اداری دولت است.

حاتمی /امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۲ شهریور ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث هفته های گذشته به مراقبت و توجه تقوا برای کشیده نشدن به منجلاب و گرفتاری جوامع تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین «علی رادمرد» گفت: اولین گام برای پرهیز از نفاق «تقوا» ست ودر گام بعدی نیز «دوری از شیطان» باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با استناد به دعای ۱۷ صحیفه سجادیه راه دوری از شیطان را روی آوردن به عبادت و بندگی خداوند دانست.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با استناد به آیه ۲۹ سوره توبه گفت: مبارزه و مجاهدت جریان‌هایی که به خداوند و قیامت ایمان ندارند، با کسانی که به حلال و حرام خدا و رسولش بی‌توجه هستند و با کسانی که دین حق را نمی پذیرند ‌‌؛ رسالت حاکمان زمان و حکومت‌های دینی است.
وی قیام امام حسین علیه السلام را نمونه ای از این قیام‌ها برشمرد و افزود: وظیفه جامعه اسلامی است که به دستور صریح قرآن در مبارزه با طاغوت عمل کند و عقبه اندیشه مقاومت نهضت‌های همراه با این تفکر را به پیروزی رسانده است.
وی افزود: در شرایطی که دشمنان اسلام و مستکبران می خواهند روحیات انقلابی محو و نابود شود تمسک مومنین به نهضت عاشورا آنها را وادار می‌کندکه به تفکر و مقابله برخیزند.
حجت الاسلام و المسلمین «رادمرد» افزود: آموزه‌های امام حسین علیه السلام نشان دهنده این است که نهضت امام حسین علیه السلام یک حرکت و انقلاب ابدی و الهی است و هدف این قیام هرگز فراموش شدنی نیست.
وی به تلاش دشمنان برای تحریف در عاشورا و تقدس زدایی اشاره کرد و افزود: متاسفانه با نفوذ فرهنگی دشمن، برخی بازیگران(سلبریتی ها) کم ظرفیت کشور نشان داوند که ظرفیت ندارند ودر مقابل عاشورا ایستاده و توهین‌هایی را روا می‌دارند ودر زمین دشمن بازی می کنند. وی عامل بقای اسلام را زنده نگداشتن محرم وعاشورا برشمرد واز عزاداری خالصانه وآیین های سنتی عزاداری وسوگواری آحاد مردم بخش آیسک ونقش آفزینی جوانان در مجاس، هیاتها وایستگاه های صلواتی تشکر کرد.
وی با اشاره به آغاز گام سوم ایران در موضوع برجام گفت: عملیات تزریق گاز سانتریفیوژهای جدید ar۶ شروع شده است و با تلاش جوانان متخصص فعالیت ما در انرژی هسته‌ای ادامه خواهد یافت.
به گفته وی مشکل امروز کشور ما ناکارآمدی بدنه اداری در دولت است و با سیاست‌هایی که بعضاً خوب گذارنده شده ولی بد اجرا می‌شود شاهد مشکلات زیادی خصوصاً در حوزه اقتصادی هستیم.
وی به سیاست‌های نامناسب بانک مرکزی از جمله صدور مجوز تاسیس بانک جدید اشاره کرد وگفت : تسهیلات بانکی در بخش تولید مانند یک مرداب و باتلاقی است که روی آن گلهای زیبایی روییده باشد و شخص به دنبال چیدن گل های زیبا می رود ولی غافل از اینکه آرام آرام در آن مرداب و باتلاق فرو می رود و این به خاطر سیاست های غلط و اشتباه و قوانین دست و پا گیر در حوزه تولید است که متاسفانه تولیدکنندگان با آن دست و پنجه نرم می کنند ، بانک بجای اینکه طبق قانون خود محل تولید را به ضمانت بردارد ،خلاف قانون به سراغ ضامن حقیقی می رود که ضمانت ضامن حقیقی هم در دریافت تسهیلات تولید ،خلاف قانون است.
ناطق تصریح کرد:عملکرد سیستم بانکی عامل توقف چرخ تولید در کشور است.
و ی برخی حاشیه سازی ها توسط مسئولان و جریان‌های سیاسی را در راستای درگیر کردن فکر مردم و به فراموشی سپردن مسائل اصلی کشور دانست و افزود: در این شرایط نیاز به بصیرت و هوشیاری آحاد مردم داریم.
امام جمعه آیسک به بهانه هفته ارتباطات و گردشگری با توجه به ظرفیت‌های منطقه در بحث گردشگری از مسئولان خواست طرح‌های گردشگری با پیوست فرهنگی را در نظر قرار دهند تا خدای نخواسته شاهد مشکلاتی در حاشیه آن نباشیم.

Views – 396

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*