تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۴-۰۸-۹۸ –گلایه امام جمعه آیسک از عملی نشدن وعده استاندار خراسان جنوبی در حل مسئله اوقاف
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۴-۰۸-۹۸ –گلایه امام جمعه آیسک از عملی نشدن وعده استاندار خراسان جنوبی در حل مسئله اوقاف

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۴-۰۸-۹۸ –گلایه امام جمعه آیسک از عملی نشدن وعده استاندار خراسان جنوبی در حل مسئله اوقاف

حاتمی / امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۴ آبان ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث هفته‌های گذشته به نقش «ولایت» در پیشبرد اهداف الهی در جوامع سخن گفت وتصریح کرد: جامعه بدون ولی به سمت فساد و تباهی حرکت می‌کند و با ولایت است که جامعه با صمیمیت، محبت و اتحاد به سوی تحقق تعالی انسانی و الهی پیش می‌رود.
حجت‌الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» نتیجه نبود ولی و رهبر الهی در جوامع را استبداد، گمراهی مردم، غفلت ودور ماندن از علم روز برشمرد.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با تبریک سالروز میلاد خجسته حضرت ختمی مرتبت محمد ص و امام جعفرصادق ع تصریح کرد: لازمه تبیین صحیح زندگی و حرکت در مسیر مکتب پیامبران الهی توجه به سیره و روش پیامبران و تبعیت از ولی فقیه در زمان غیبت امام عصر عج است.
وی نسبت به برخی اظهارنظرها و تحریف تاریخ اسلام هشدار داد و خواهان اعتراض همگان به ویژه واکنش متولیان دین، علما و حوزه‌های علمیه به این تحریف ها و موضع‌گیری در برابر آن شد.
وی افزود : اگر آن روز که در بحث مذاکره موضوع صلح امام حسن ع و مذاکره امام حسین ع توسط این فرد مطرح شد، در برابر این حرف ها موضعگیری می شد و موضوع برای مردم تبیین می‌شد، دوباره شاهد تحریف تاریخ اسلام توسط وی نبودیم.
وی با تشکر از اقدامات ریاست قوه قضائیه در برخورد با فساد و تشکر از نیروی اطلاعات سپاه پاسداران در دستگیری سلطان فولاد کشور گفت :با این برخوردها و مقابله با فساد ورشوه، امید در دل مردم ایجاد شده است ولی آقایان طوری حرف می‌زنند که برخورد با فساد سیاسی وجناحی شده، اگر فسادی هست و اسناد و مدارکی دارید اعلام کنید تا برخورد کنند، چرا علنی و در سخنرانی‌ها مطرح می‌کنید، این‌ها شوی انتخاباتی بیش نیست.
ناطق گفت: قوه قضائیه اثبات کرده است که با هر گونه فسادی برخورد می‌کند وشما هم مدارکتان را بدهید تا برخورد کنند، چرابا سخنرانی وایجاد التهاب ودو قطبی سازی در کشور ناامیدی ایجاد می کنید.
حجت الاسلام والمسلمین «رادمرد» با اشاره به مشکلات کشاورزان این بخش گفت :حال کشاورزان ما خوب نیست و با خرده مالکی موجود و زمین محدود برای امرار معاش چه کار باید بکنند؟ باحرف و حاشیه‌سازی و شوهای انتخاباتی مشکل این قشر حل نمی‌شود، دشت آیسک دشت فوق بحرانی است و حفر چاه ممنوع و برداشت آب محدود است، پس مدیریت مسئولان کجاست؟ راه حل جایگزین چیست؟ شما که مدیر هستید راه حل جایگزین تان را نشان دهید که کشاورزان ما چه کار کنند؟ تمام سرمایه زندگی کشاورز ما همین یک ساعت آب است که مدیریت آن هم دست شماست و هر روز آن را محدودتر می کنید! محدودیت که نشد مدیریت! در این اوضاع چرا هیچ راه حل جایگزین ندارید.
وی در ادامه در بحث مسکن نیز گفت :در شهر آیسک خانه اجاره ای به سختی پیدا می‌شود و مردم مشکل مسکن دارند، چه کسی باید آن را حل کند، وقف هم وجود دارد و یک مسئله است که باید حل شود، ولی چه کسی می‌خواهد آن را حل کند؟ ۱۰سال قبل مسکن مهر اتفاق افتاد ولی آیسک سهمی نداشته و ندارد. الان هم طرح «مسکن ملی» مطرح است ولی آیسک در این سامانه جایی ندارد. آقایان کجا می خواهند به مردم زمین بدهند؟ چه کار می کنند؟ یک موضوع در این مسئله اوقاف است، از اداره اوقاف هم گلایه داریم، چرا بعد از ۱۰ سال مشکل تامین زمین مسکن مردم در این شهر حل نشده است؟ چرا به شهر آیسک با حدود ۶ هزار نفر جمعیت وانبوه مهاجرت به آن توجه نمی شود؟ چه کسی می‌خواهد این مشکل را حل کند.
وی افزود: استاندار محترم هم در سفر شهرستانی خود به شهرستان سرایان درآیسک اعلام کرد که کارگروهی را در استان برای رفع این مشکل تشکیل خواهد داد ولی ۶_ ۷ ماه گذشته از سفر استاندار ولی چه اتفاقی افتاده؟ آیا کارگروه تشکیل شده؟ آیا مشکل حل شده؟ گلایه ماست که این معضل چطور باید حل شود و این مشکل مسکن برطرف شود. به اعتقاد من این مسئله حل شدنی است ولی چرا دنبالش نمی روند؟ چرا دور هم می نشینند تا به یک راهکار برسند؟ اوقاف و مسئولان باید رایزنی کرده و چاره جویی کنند.حجت الاسلام و المسلمین رادمرد اظهار داشت :در همه این مسائل و مشکلات آیسک آن آقایی (نماینده مجلس) که می‌تواند موضوعات راه‌حل و آسان کند بعد از مدتی گذرش به این جا می‌افتد و از محقق نشدن کارها گلایه می‌کند، خودشما باید زمینه را فراهم کنید حال گلایه می کنید،
امام جمعه آیسک تاکید کرد: برخی هم با اختلاف سازی غیر واقعی سعی دارند مانع ایجاد کنند که به حول و قوه الهی این موانع را حل خواهیم کرد و این موانع حل شدنی است، آقایان فکری بکنند برای حل هر چه سریعتر این موضوعات.

Views – 487

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*