تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۹-۰۶-۹۸ –هشدار امام جمعه آیسک به برخی جریان های سیاسی و جناحی که در فضای شهرستان سرایان مخل وحدت جامعه هستند
گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۹-۰۶-۹۸ –هشدار امام جمعه آیسک به برخی جریان های سیاسی و جناحی که در فضای شهرستان سرایان مخل وحدت جامعه هستند

گزیده خطبه های نماز جمعه ۲۹-۰۶-۹۸ –هشدار امام جمعه آیسک به برخی جریان های سیاسی و جناحی که در فضای شهرستان سرایان مخل وحدت جامعه هستند

حاتمی /امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۲۹ شهریور ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه بحث هفته های گذشته با استناد به فرمایشات امام باقرع گفت :با تقواست که خدا به انسان عقل عطا می‌کند تا متوجه امور خود باشد.
حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» گفت: با تقوا حجاب جهل از بین می‌رود و انسان درک می‌کند و رعایت حلال و حرام خدا با مراقبت تقوا امکان پذیر است.
به گفته وی با گسترش خصلت نفاق که منشا آن دوری از تقوای الهی است، جامعه به قهقرا کشیده می‌شود. وی «تقوا و دوری از شیطان»را راه‌های اصلی دوری از طاغوت و نفاق دانست و تاکید کرد: به فرموده امام سجادع آنچه ما را از شیطان دور می‌کند عبادت و بندگی خداوند متعال است.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با اشاره به این که آنچه موجب سعادت یا شقاوت انسان می شود توجه به امر و نهی های پیامبر اکرم ص است افزود: اگر انسان مطیع خدا باشد سعید است و به سعادت می رسد و اگر عصیان داشته باشد و گناهکار باشد شقی است و شقاوت را مهیا کرده است.
وی فرا رسیدن ۳۱ شهریور آغاز هفته دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و با گرامیداشت یاد و خاطره امام شهدا و تجلیل از ایثارگری هایآزادگان و جانبازان گفت : جمله بزرگ «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» یک حقیقت است و آرمان‌های عاشورا را در هر روز و هر سرزمینی باید زنده نگه داریم.
امام جمعه آیسک اهداف عاشورا، درسها و عبرت های آن را که همانا ظلم ستیزی و مبارزه با طاغوت و ظلم است مورد تاکید قرار داد و دفاع مقدس ملت ما را در هشت سال جنگ تحمیلی تجلی درس‌های عاشورا برشمرد و گفت:با باور کردن این شعار پرچم حق در کشور ما بلند شده و حماسه دفاع مقدس ملت ما هرگز از ذهن ها پاک نمی شود و خدا را بر این نعمات شاکریم.
وی تاکید کرد :از دستاوردهای مهم دفاع مقدس حفظ و تقویت روحیه انقلابی است، انقلابی جناح بازی و گروه بازی نیست، انقلابی سازگار با این روحیات نیست که ظلم را ببیند و واکنش نشان ندهد و اگر برخی فعالیت‌ها در راستای اهداف جناحی باشد از آن حمایت کند و با هوچی گری و شعارهای انحرافی به دنبال اهداف جناح و گروه خود باشد.
وی با اشاره به ورود دستگاه قضایی به مبارزه با مفاسد در کشور به برخی موضع گیری ها و هوچی‌گری های صاحبان قدرت و ثروت اشاره کرد و افزود :این ها با روحیه انقلابی و منش انقلابی سازگار نیست، انقلابی و روحیه انقلابی فراتر از اینرفتارهای زمینی و پست است.
حجت الاسلام رادمرد افزود:مردم از اقدامات قوه قضاییه در مبارزه با فساد قاطعانه حمایت می‌کنند.
وی در ادامه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: زمام امور در کشور دست مردم است و با توجه به ظرفیت‌های داخلی کشور به همت جوانان ایرانی موفق خواهیم بود.
وی:گفت همانطور که رهبر فرزانه انقلاب تصریح کردند؛ مذاکره ترفند و فریب است و ما با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نداریم و این اقتدار بواسطه مجاهدت و استقامت تمام مردم سلحشور و عزیز است که در مسیر امام و شهدا پافشاری کرده و می‌کنند.
وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی و شروع ماه مهر با توجه به اهمیت موضوع «آموزش و پرورش» خطاب به معلمان گرانقدر و دانش آموزان عزیز گفت: توجه به معنویت و پرورش زمینه ساز رشد در آموزش است. وی با بیان اینکه در برخی موارد این توجهات جابه جا می شود وفت: به جای توجه به مباحث پرورش و معنویت به مباحث علمی توجه می‌شود که دانش‌آموزان را از مبارزه در جهاد اکبر باز می دارد.
امام جمعه آیسک ضمن هشدار به برخی جریان‌های سیاسی و جناح ها در فضای شهرستان سرایان گفت: هوشیار باشید اگر بخواهید با تصمیمات و برنامه‌ریزی‌هابه وحدت و همدلی جامعه ضربه بزنید، سکوت نخواهیم کرد. وی افزود: اگر امام جمعه واکنش نشان نمی دهد و یا حرفی نمی‌زند نشان مظلومیت امام جمعه نیست، اگر بخواهیدبه این اقدامات ادامه دهید به شکل مصداقی ورود کرده و آنچه را که مردم باید بدانند مطرح خواهیم کرد لذا تقاضای ما این است که آقایان توان و فکر خود را خرج وحدت جامعه کنند و در پیشرفت جامعه موثر باشند.

Views – 485

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*