تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰-۰۳-۹۹آیسک – گلایه امام جمعه آیسک از گرانی لجام گسیخته وبی مدیریتی متولیان
گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰-۰۳-۹۹آیسک – گلایه امام جمعه آیسک از گرانی لجام گسیخته وبی مدیریتی متولیان

گزیده خطبه های نماز جمعه ۳۰-۰۳-۹۹آیسک – گلایه امام جمعه آیسک از گرانی لجام گسیخته وبی مدیریتی متولیان

گلایه امام جمعه آیسک از گرانی لجام گسیخته وبی مدیریتی متولیان

حاتمی /امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۳۰ خرداد ۹۹ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، درادامه بحث هفته گذشته پیرامون دعای ۲۵ صحیفه سجادیه گفت : دعا بدون تلاش معنایی ندارد،
حجت الاسلام و المسلمین «علی رادمرد» دعای پدر و مادر در حق فرزندان و برعکس دعای فرزندان در حق پدر و مادر را مهم توصیف کرد و با استناد به روایت پیامبر اسلام ص افزود: این دعاها بدون مانعی به عرش الهی می‌رسند.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه س و روز دختر و به بیان روحیه مبارزاتی آن حضرت پرداخت و افزود: روحیه مبارزاتی حضرت معصومه س در کنار تمام ویژگی های ارزشمندی چون تقوا و عفاف و… را باید شناخت چرا که آن حضرت برای تحقق حاکمیت الله بزرگترین اقدام مبارزاتی یعنی مسافرت برای دیدار امام رضا علیه السلام را انتخاب کرد.
وی با گرامیداشت هفته کرامت افزود : نقش شهر قم و حرم اهل بیت ع بر کسی پوشیده نیست و بسیاری از عالمان دین که در کشور منشاء ایمان و ولایتمداری شده‌اند از این شهر برخاسته‌اند. حجت‌الاسلام «رادمرد» در ادامه از ضرورت های جامعه اسلامی را توجه به مبانی فکری و عقیدتی خصوصاً در قشر جوان و بیان کرد و افزود؛ اگر چه در بدو پیروزی انقلاب جوانان مشارکت فعال داشتند ولی به دلیل ضعف عقیدتی وفکری برخی جذب گروه ها و تفکرات التقاطی شدند وحرکت های مسلحانه ای چون حادثه ۳۰ خردادسال ۶۰ توسط منافقین و بمب گذاری در حرم مطهر رضوی در سال ۷۳ رقم خوذد وتا به امروز با فتنه‌ها و حوادث ضمن همراهی با دشمنان، آنها با استفاده از این ظرفیت و مسیر به کشور مان ضربه می زنند.
وی گفت: توقع از آموزش و پرورش، خانواده ها و نهادهای فرهنگی است که در مسیر ارتقاء فرهنگ و مبانی فکری و عقیدتی جوانان و نوجوانان برنامه ریزی داشته باشند.
ناطق به ۳۱خرداد سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران اشاره کرد و با استناد به پیام امام خمینی شهادت وی را «شهادت انسان‌ساز» دانست و با استناد به پیام امام خامنه ای در شهادت سردار سلیمانی که از «مکتب سلیمانی» نام بردند گفت: باید برای ارتقاء جامعه از شهادت چمران انسان‌ساز درس گرفته و به مکتب سلیمانی تمسک جوییم.
امام جمعه آیسک در ادامه سلروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی را به فرمان امام خمینی گرامیداشت.
حجت الاسلام والمسلمین «رادمرد» با انتقاد از گرانی در کشور خطاب به مسئولان گفت؛ آیا قرار نیست آقایان به کنترل گرانی لجام‌گسیخته ورود کنند؟ آیا رها سازی اوضاع نوعی مدیریت است؟ چرا مردم همیشه باید دل نگران باشند؟ وی گفت: آیا مسئولان حاضرند با یک ماه حقوق یک کارگر زندگی کنند و شرایط را تحمل نمایند؟ این اوضاع نیاز به ورود جدی مسئولان و تجدید نظر در اقدامات و مدیریت دارد.
حجت الاسلام رادمرد درباره برخی موضوعات در این شهر از جمله مسائل مرتبط با معیشت مردم و آب اشاره کرد وضمن تاکید بر رعایت حق و انصاف و دوری از اظهار نظرهای غیر حرفه‌ای و غیر کارشناسی و طرح مباحث در فضای مجازی و حقیقی که منجر به اختلافات می شود افزود: نیاز امروز جامعه وشهر ما وحدت و همدلی و رعایت انصاف و عدالت است.

Views – 523

درباره‌ی عبداله افخمی راد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*