تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۶-۰۴-۹۹ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۶-۰۴-۹۹ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۶-۰۴-۹۹ آیسک

امام جمعه آیسک: مسئولین برای حل مشکلات مردم به جای حرف درمانی عمل کنند

امام جمعه آیسک در خطبه های این هفته با تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت امام رضا(ع) و دهه ی کرامت ابراز داشت: اهل تقوی چون اهل محاسبه هستند دچار غفلت نمی شوند
حجت الاسلام و المسلیم رادمرد در ادامه به برخی گناهان اشاره کرد که دیده نمی شود و انسان براحتی از آن می گذرد و یکی از آن گناهان بی حوصلگی و سستی در مسئولیت واگذار شده به اوست خواه این مسئولیت بزرگ باشد و خواه کوچک وی تاکید کرد: اگر کسی در مسئولیت واگذار شده به او سستی به خرج داد لازم است توبه کند و در صدد جبران خطای خود برآید.
خطیب جمعه آیسک در ادامه با بیان اینکه شهید بهشتی فقیهی حکیم و انقلابی بود که خدمات زیادی هم قبل از انقلاب و هم بعد از انقلاب انجام داد و در واقع بنیان گذار سیستم قضایی نظام اسلامی ایشان بودند
وی در ادامه ابراز داشت: یقینا در قوه ی قضاییه شاهد تحول هستیم اما قائل به این مقدار نیستیم و باید این روند برای گسترش هرچه بیشتر عدالت ادامه یابد .
وی با تاکید بر مبارزه با فساد در درون قوه ی قضاییه افزود: خوشبختانه این روند در حال انجام است که باعث امیدواری مردم شده است.
وی تصریح کرد: قوه قضایی باید برای مظلوم پناه باشد و مستضعف مطمئن باشد با پناه بردن به این سیستم به حق خود خواهد رسید
امام جمعه آیسک تاکید کرد: قوه ی قضاییه نباید تحت تاثیر حب و بغض ها و جریانات سیاسی قرار بگیرد، باید انقلابی باشد و انقلابی عمل کند.
رادمرد ادامه داد: قوه ی قضاییه وجدان بیدار جامعه است که باید پویایی و تحرک خودش را با سالم سازی این قوه در اولویت قرار دهد
وی در ادامه به گرانی لجام گسیخته اشاره کرد و افزود: وضع تحریم های جدید، شیوع کرونا و ضرر و زیان شدید برخی صنایع و خدمات؛ وجود مافیای اقتصادی به خصوص در خودرو، مسکن و فرصت طلبانی که مثل زالو به جان مردم افتادند؛ عدم نظارت هوشمند، کارآمد و فعال در دستگاه های اجرایی، ناهماهنگی بین دستگاه های اجرایی و نفوذی های اقتصادی که فضای روانی کشور را ملتهب می کنند از جمله دلایل این بی ثباتی و لجام گسیختگی بر شمرد.
وی تصریح کرد: برخی مسئولین هم بجای عمل کردن به حرف درمانی بسنده کرده اند ما اقدامات خوب را هم می بینیم اما آنچه را می بینیم نتیجه ی یک مدیریت خوب و عالی نیست.
امام جمعه آیسک ابراز داشت: نقطه ی آغاز مشکلات برجام نافرجام بود جایی که به جای اعتماد به داخل به آمریکا و غرب اعتماد کردیم و برخی هنوز علی رغم این همه کارشکنی از آن دم می زنند
این تجارب باید در کتب درسی ثبت شود تا بگوییم هرجا مقاومت کردیم و پیش رفتیم دشمن عقب نشست
حجت الاسلام رادمرد تصریح کرد: گفتمان مقاومت یعنی توجه به داخل، توجه به جوان و داشته هایمان و استفاده از ظرفیت داخل به جای اعتماد به آمریکا و غرب وی ابراز امیدواری کرد: مجلس جدید بتواند با وضع قوانین مناسب برای حل مشکلات ریل گذاری صحیح انجام دهد.

Views – 137

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*