تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۷-۰۴-۹۸آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۷-۰۴-۹۸آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۰۷-۰۴-۹۸آیسک

حاتمی /امام جمعه موقت آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۷ تیر ماه ۹۸ ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام با استناد به روایتی از آن حضرت شاخصه‌های شیعیان واقعی را برشمرد.
حجت الاسلام «مهدی آجری» افزود؛ مومنان واقعی با رفتارشان زینت امامان هستند وآنها دوستداران واقعی اهل بیت می باشند.
وی فاصله افتادن بین امام زمان و شیعیان را دلیل انحرافات و خرافه ها و تهاجم فرهنگی در جامعه بیان کرد و یکی از مشکلات جامعه امروزی را رواج بی حیایی و بی عفتی دانست.
خطیب موقت جمعه آیسک در خطبه دوم با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله شهید دکتر بهشتی و روز قوه قضائیه به بیانات مهم رهبری در دیدار با کارکنان دستگاه قضایی کشور اشاره کرد و گفت؛ اقامه عدل اصلی‌ترین وظیفه قوه قضاییه است و ایجاد تحول در این دستگاه باید در چارچوب اسلام و قرآن باشد.
حجت الاسلام آجری به ۱۲ تیر سالروز افشای حقوق بشر آمریکایی اشاره کرد و افزود؛ آمریکای جهانخوار با حمله به هواپیمای مسافربری ایران در سال ۶۷ یکی از فجایع انسانی قرن اخیر را انجام داد ولی هرگز به خاطرنقض حقوق بشر توبیخ شد ولی امروز جان بر کفان نیروی انتظامی و حافظان امنیت که با اقدام های ضد نظام و ضد امنیت اخلاقی در جامعه برخورد می‌کنند توسط عده‌ای به نقض حقوق بشر متهم می شوند.
وی خطاب به آمریکاییان تأکید کرد؛ اگر شما مدافع حقوق بشر هستید چرا کشور خودتان را رها کرده‌اید. وی افزود؛ مردم ما آموختند که رفتار دوگانه غرب را با استقامت و صلابت پاسخ دهند و امروز ضمن افشای اعمال ضد حقوق بشر آمریکا، این کشور باید مورد تمسخر کشورهای جهان قرار گیرد. ناطق ضمن تحسین اقدام قدرتمندانه سپاه پاسداران در هدف قرار دادن پهپاد جاسوسی امریکا گفت ‌؛ نیروهای مسلح ما با شناخت حقوق بشر و انسانیت اقتدار و جوانمردی جمهوری اسلامی ایران را نشان دادند.
وی در ادامه که با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت معصومه س وروز دختران و آغاز دهه کرامت، برای دانش آموزانی که در هفته آینده در کنکور سراسری شرکت می کنند آرزوی موفقیت کرد.

Views – 562

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*