تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱-۲-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱-۲-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱-۲-۹۶ آیسک

امام جمعه آیسک: سپاه یکی از مولفه‌های قدرت در کشور است

آیسک/ حاتمی
امام جمعه آیسک درخطبه اول نماز جمعه از اول اردیبهشت ۹۶ پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به روایتی از حضرت علی ع گفت: یکی از صفات رسول اکرم ص این است که پیشوا و امام کسانی هستند که به دنبال تقوا هستند و از آنجا که انسان ها بر اساس فطرت خود به دنبال الگو هستند لذا برای تمام کسانی که به دنبال تقوا هستند امام و راهنما باید پیامبر اکرم ص باشد.

حجت الاسلام والمسلمین” حسین عرب” با تبریک مبعث نبی مکرم اسلام ص به تشریح علل بعثت به استناد سخنان امیرالمومنین ع در نهج البلاغه پرداخت و افزود :بعثت حجت را بر بندگان خدا تمام کرد که باید با تبلیغ و تبیین دین، مسیر صراط و حق را انتخاب کرده و با تفکر و تعقل گنجینه های خرد را روشن کنند. ناطق با بیان اینکه بعثت برای این است که انسان را وادار به تعقل و تفکر کند گفت :نباید ذهن را مشغول این دنیا کرد بلکه باید با تفکر و یادآوری نعمت های خداوند، خود را برای رسیدن به سعادت و عبور از صراط آماده کنیم.

امام جمعه آیسک در خطبه دوم پس از سفارش به رعایت تقوای الهی با استناد به آیه ۳۳ سوره زمر گفت :یکی از نشانه های انسان با تقوا ،راستگویی و اهل عمل بودن است ولی متاسفانه در خیلی از جوامع امروز شاهد عدم راستگویی و اهل عمل بودن افراد به سخنانشان هستیم.

حجت الاسلام عرب افزود: برخی افراد راستگویی را فراموش کرده و به آسانی دروغ می‌گویند و به دروغ خود ایمان و باور دارند.

وی در ادامه با تشریح ویژگی‌های حاکم اسلامی بر اساس نامه های نهج البلاغه در آستانه انتخابات گفت :باید به عنوان یک حکم شرعی مهم به انتخابات نگاه کنیم چرا که این انتخاب ما در بسیاری از امور نه تنها فردی و اجتماعی موثر است و انتخاب ما می‌تواند در همه عالم موثر بوده و مسیر دینداری را تحت تأثیر قرار دهد ،لذا باید مراقبت کنیم.

وی توجه به حلال و حرام و دقت در نشستن بر سفره ها را از نشانه های حاکم اسلامی برشمرد و افزود: متاسفانه شنیده می‌شود در سفر یک روزه فلان وزیر به یک استان ۵۰۰ میلیون تومان فقط هزینه پذیرایی و غذا شده است که این در شان حاکم و مسئول اسلامی نیست.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبری در جمع فرماندهان ارتش درباره لزوم شجاعت مسئولان گفت :مردم ایران شجاع هستند و همچنان بعد از ۳۹ سال پای انقلاب و آرمان‌های آن ایستاده اند و از یاوه‌گویی‌ها وتهدیدات ابرقدرت‌ها ترسی ندارند و با ایستادگی کامل حمایت خود را از انقلاب و نظام ادامه خواهند داد .وی ایستادگی نیروهای مسلح را در حفظ اقتدار نظام موثر خواند و با اشاره به سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت :سپاه به عنوان بازوی قدرتمند پاسداری از انقلاب یک الگوی موفق کشور است.

به گفته به مولفه قدرت کشور سپاه است و علت هجمه های داخلی و خارجی به سپاه نیز به همین دلیل می‌باشد.

وی افزود: متاسفانه در آستانه انتخابات تخریب نهادهای انقلابی در دستور کار دشمنان است. وی با اشاره به تشریح گوشه ای از خدمات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران در عرصه سازندگی کشور گفت :ساخت بزرگترین سد ها و پروژه های عمرانی ،پتروشیمی و نفتی و…از جمله خدملت این قرارگاه است.

خطیب جمعه آیسک افزود: دستاوردهای سپاه در عرصه نظامی و تولید انواع موشک ،بالگرد، هواپیمای بدون سرنشین و موشک های زیر سطحی بی‌نظیر و باعث اقتدار کشور است.

حجت الاسلام عرب در آستانه انتخابات بر لزوم مراقبت و هوشیاری در قبال ترفندهای دشمن تاکید کرد و افزود: دشمن و افراد ناآگاه با شایعه این که اگر به فلانی رای بدهید ،جنگ اتفاق خواهد افتاد و آمریکا به ما حمله خواهد کرد سعی در دوقطبی کردن جامعه دارند.وی گفت :دو ترفند تهدید و دو قطبی کردن جامعه در دستور کار دشمن است که متاسفانه برخی مسئولان هم این دروغ محض که”برجام سایه جنگ را از سرما برداشت” رامطرح می کنند که به فرموده مقام معظم رهبری این یک دروغ محض است.

وی گفت :انتخابات باید مظهر قدرت و آرامش و مردم‌سالاری بوده و مظهر امنیت باشد، لذااینکه برخی فکر کردند می توانند در انتخابات امنیت کشور را به خطر بیاندازند غلط کرده اند.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان صلاحیت برخی افراد را احراز نکرده است و تخریب این نهاد قانونی شدت گرفته است با استناد به سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری گفت :اعضای شورای نگهبان حافظ مصالح اسلام و مسلمین هستندو کسانی که در مقابل قانون بایستند مفسد فی الارض هستند .وی در عین حال تخریب شورای نگهبان را اقدامی غیرقانونی و غیر انقلابی توصیف کرد. وی با اشاره به حوادث سوریه و شهادت ۱۲۶ نفر از مردم در حادثه تروریستی روز شنبه سیاه گفت :عده ای که خیال می‌کنند با مذاکره و برجام ۲ و ۳ می توانند آرامش برسند سخت در اشتباه هستند و سرنوشت سوریه ،یمن و بحرین در انتظار آنهاست.ناطق با تسلیت سالروز شهادت امام کاظم علیه السلام به سالروز انقلاب فرهنگی، شکست نظامی آمریکا در طبس و مبعث رسول اکرم ص اشاره کرد و مناسبت های یاد شده را گرامی داشت.

Views – 1530

درباره‌ی admin

۲ نظر

  1. عالیدستتون درد نکنه

  2. خوب بودممنونم ازتون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*