تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۰-۰۳-۹۸ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۰-۰۳-۹۸ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۰-۰۳-۹۸ آیسک

تقدیر امام جمعه از حضور مردم عزتمند آیسک در راهپیمایی روز قدس
حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۰ خرداد ۹۸ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی، در ادامه بحث« کرامت بخشیدن به انسان‌ها »گفت : از اساسی ترین راه و روش انبیاء الهی در عرصه تعلیم و پرورش انسان ها« توجه به عبودیت» است.
 حجت الاسلام و المسلمین« علی رادمرد» گفت: در اسلام مصالح اجتماع بر مصالح شخصی ارجحیت دارد و در چنین شرایطی در فضای فکری و اعتقادی برای تامین مسائل اجتماعی نیاز به تشکیل حکومت است و بدون حکومت نمی توان اهداف جامعه را به سرمنزل مقصود رساند .
و ی مبارزه با طاغوت  را وظیفه اولیای الهی برشمرد و گفت: موالات و برائت دو اصل اساسی در تربیت مکتب الهی است و برای تحقق اهداف الهی باید حکومت اسلامی تشکیل شود و بر اساس دستورات الهی مبارزه با ظلم  و ستم سرلوحه کار حکومت اسلامی است.
 امام جمعه آیسک در خطبه دوم با تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس گفت :روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین و روز اسلام است .
وی افزود :امام خمینی انسان‌ها را ساخت و فضا را مهیا کرد برای اینکه امروز ما در مسیر ارزشمند انبیای الهی حرکت کنیم و روز قدس روز فریاد رسی مظلومان جهان و کمک رسانی به مستضعفان عالم است.
 وی گفت: امت اسلام در مقابل ظلم سکوت نمی کند و حمایت آنان از مسلمانان فلسطین در قبال غده سرطانی رژیم صهیونیستی دستور اسلام و هدف اصلی ماست.
 خطیب جمعه آیسک به تلاش آمریکا و سردمدارانش برای تحقق توطئه« معامله قرن» اشاره کرد و گفت: حضور حماسی مردم ایران در راهپیمایی روز قدس نقشه های مدعیان این طرح خائنانه  را نقش بر آب کرد و این اقدام هرگز به سرانجام نخواهد رسید. وی در ادامه به تلاش ترامپ در مسیر اقدام جدید روانی علیه کشورمان گفت : همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند راهبرد دشمن راهبرد فشار و تاکتیک مذاکره است، کسی که خروج از برجام ،برگرداندن تحریم‌ها ،تروریستی خواندن سپاه پاسداران و تلاش برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران را طی یک سال اخیر اجرایی کرده است تلاش می‌کند با راهبرد فشار به اهداف خود برسد، تلاش دارد تا انقلابیون و آحاد مردم را بترساند اما مردم ما در صحنه و پای کار هستند، تصمیم‌سازان نباید مرعوب فشار دشمن شده دچار خستگی گردند .
حجت الاسلام رادمرد گفت : در تبلیغات روانی دشمن وطرح مسائلی درباره دچار سختی شدن معیشت مردم و فشارهای اقتصادی، جناح های  سیاسی داخل نباید سردمدار دوقطبی شدن جامعه شوند.
 به گفته وی راه مبارزه با این راهبرد آمریکا،همان راهبرد اصلی و اساسی که بارها رهبر انقلاب مطرح کردند ،رونق تولید است‌ .برای خنثی کردن جنگ روانی دشمن باید رونق تولید و تحقق راهبرد رهبری را جدی بگیریم .
وی به بحث انحرافی و بازی جدیدی اشاره کرد که برخی مدعی هستند در مدیریت ها از اختیارات کامل برخوردار نیستند ،این در حالی است که طبق قانون اساسی بالاترین اختیارات در دست رئیس قوه مجریه است و در مباحث اقتصادی هم قرارگاهی با عضویت سران سه قوه تشکیل شده و اقدامات و تصمیمات آنها مورد تایید رهبری انقلاب است، این که آقایان از این فرصت چرا استفاده نمی کنند جای سوال است؟  چرا در مسیر رونق تولید کار اساسی صورت نمی گیرد ؟چرا در مسیر اقتصاد مقاومتی گامی برداشته نمی شود و چرا به سرمایه انسانی وبه نیروی جوان خلاق داخلی توجه نمی‌شود. بهانه قرار دادن این مسائل دور از انصاف است .
ناطق با گرامیداشت ۱۴ خرداد سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی رحمه الله علیه و تجلیل از شهدای قیام ۱۵ خرداد گفت : در ۱۴ خرداد ملت ما رهبری را از دست داد که ودیعه خدا بود و هنوز نشانه های از دست دادنش را حس می‌کنیم، امامی که قاطعانه در برابر استکبار ایستاد. ولی در برابر این غم سنگین خدا را شاکریم که با انتخاب رهبری فرزانه آرامش به ملت ما هدیه داده شد و ۳۰ سال است که شاهد صلابت رهبری و صیانت این مرد بزرگ از انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی هستیم .
وی با گرامیداشت یاد و خاطره امام جمعه شهید کازرون ، از مردم خواست در پرداخت زکات واجب و مستحبی با شورای زکات بخش‌ آیسک همکاری نمایند.

زیده

Views – 445

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*