تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۰-۷-۹۴ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۰-۷-۹۴ آیسک

امام جمعه محترم ضمن دعوت همگان به تقوای الهی و تبریک عید سعید غدیر با اشاره به روایتی از امیرمومنین (ع) گفت: امیرالمومنین میفرمایند: نبی مکرم اسلام(ص) به مادستور دادند در این روز هر کدام از شما با سلام کردن مصافحه کنید و تبریک بگویید، سعی کنید به همدیگر هدیه بدهید، این مطلب را حاضرا نبه غائبان برسانند، در روز عید  غدیر توانگرها به سراغ مستمندان بروند .امروز منتسب به آقا امیرالمومنین (ع) است که رسول اکرم (ص) فرمودند: وقتی در سفرآسمانها بودم از ناحیه حضرت حق وحی شد(امر شد به من) در باره علی ع سه خصلت وجود دارد که او رابه این سه خصلت بنامید. سید المسلمین، امام المتقین و قائد غرالمحجلین(جلودار انسانهای روسفید)

در ادامه خطیبی محترم جمعه در خصوص عوامل آسان جان دادن به سه عامل اشاره نمود که شامل : ۱- ایمان و اعتقاد سالم۲-داشتن ولایت اهل بیت خصوصا امیرالمومنین ۳- صله رحم می باشد.

امام جمعه آیسک با اشاره به فاجعه منا به تبیین حال جان باختگان و بی رحمی و قساوت سعودیها در انجام اقدامات و تاخیرهای عمدی پرداخت و به سوء استفاده در موضوعات عرب و عجم و شیعه و سنی نیز اشاره نمود و افزود : خواسته دشمنان عدم حضور ما در حج تمتع است، تمام این اتفاقات هم بریا همین است کو ما نباید صحنه را خالی کنیم. چون از برکات عظیم حج بی بهره خواهیم شد.

وی در ادامه افزود: کشورهای اسلامی باید در اشد مجازات مسببین این فاجعه و مدیریت موضوع همکاری و اتفاق نظر کنند.

خطیب جمعه آیسک در بخش دیگری از سخنان خ.د ضمن اشتباده خواند دست دادن آقای ظریف و اوباما ، افزود: چطور انسان می تواند به انسانهایی جنایتکار دست بدهد و به اصطلاح تابوشکنی کند؟ ما این رفتار را از سوی سیاستمدارانمان قبول نداریم علیرغم توصیه های مقام معظم رهبری بر اینکه مذاکرات فقط در باب هسته ای بوده است.

وی از دولتمردان خواست، همه موضوعات را اتفاقی بیان نکند، خانواده های شهداء هنوز یادشان نرفته جنایات را، کدام دستها این همه تحریم را امضاء کرده؟ مسئولین باید محکم باشند، تصور اینکه در مقابل دشمن کونتاه بیاییم اشتباه است، دیپلماسی لبخند اگر راه گشا بود سعودی ها ویزای وزیر کشور جمهوری اسلامی را می دادند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*