تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۰-۹-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۰-۹-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۰-۹-۹۶ آیسک

امام جمعه آیسک : توافقات خوبی برای رفع مشکل اوقاف در آیسک انجام شده است

آیسک/حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه دهم آذرماه ۹۶، با گرامیداشت هفته وحدت ،تمسک به رفتار و سیره نبی مکرم اسلام ص را بهترین راه نجات و رهایی انسان ها از گرفتاری ها دانست و افزود: مردم داری و خود را خدمتگزار مردم دانستن،صبر و بردباری ،توجه به جوانان و تلاش برای تحقق وحدت در جامعه نمونه هایی از سیره اجتماعی پیامبر اسلام بود.
حجت الاسلام والمسلمین “حسین عرب” با استناد به روایتی از رسول اکرم ص گفت: صبر چهار شعبه دارد که عبارتند از: شوق-ترس-زهدو انتظار .
وی همچنین ۱۶ آذر روز دانشجو را به دانشجویان تبریک گفت.
ناطق با اشاره به وحدت مثال‌زدنی مردم شهرآیسک گفت: راه برون رفت از مشکلات وحدت است و خوشبختانه با پیگیری مسئولان و شورای شهرآیسک و همراهی مسئولان استانی و شهرستانی و همگرایی عمومی توافقات خوبی برای رفع مشکل اراضی وقفی در این شهر انجام شده است .او با تاکید بر اینکه همه مردم ما وقف را قبول دارند اظهار کرد: با انتخاب خبره های محلی و افراد قدیمی که شناخت کاملی از منطقه دارند اختلافات و حد و مرز های اراضی وقفی و ملکی روشن شده و انشاءالله مشکل را رفع خواهیم کرد.امیدوارم بزودی این مشکل رفع شده و دغدغه های مردم متدین این شهر پایان یابد.
وی با اشاره به اینکه در دیدار وی شرایط اقتصادی و وضعیت مردم منطقه برای نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تشریح شده است افزود: با تخفیف ۹۰ درصدی در اخذ پذیره برای املاک وقفی شهر آیسک موافقت شده و مردم باید در فرصت باقیمانده طی دو ماه از این تسهیلات برخوردار شوند.
وی مجوز حجت الاسلام والمسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور را بی نظیر در کشور دانست و افزود: چنین مجوز و تسهیلاتی برای هیچ جای کشور صادر نشده است لذا از مردم و متصرفان اراضی اوقافی استدعا داریم در فرصت باقی مانده از این مزایا استفاده کنند.
وی با تأکید بر تداوم سنت حسنه وقف در منطقه گفت: واقعا منطقه در سال‌های گذشته با انجام وقف بیش از ۵۰ مورد مصرف را در وقت نامه ها تعیین کرده‌اند که بسیار عالمانه بوده است.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه خود ونمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به رسالت مهم پیامبر ص در امید بخشی به مظلومان و مستضعفان عالم ،از فراگیر شدن حرکت بزرگ نهضت اسلامی در جهان و تحقق پیام و شعار رسول اکرم ص یاد کرد و افزود :دشمنان و استکبار با هر حربه سخت افزاری و نرم افزاری به دنبال اختلاف افکنی بین مردم و مسلمانان جهان هستند لذا هوشیاری آحاد مردم اعم از شیعه و سنی در این راستا ضروری است.
ناطق در ادامه با هشدار نسبت به برخی اظهارنظرها که با هدف ایجاد تفرقه و اختلاف در جامعه مطرح می‌شود تاکید کرد :مردم ما تحمل ندارند که برخی هم صدای آمریکا و اسرائیل شده و وانمود کنند که ما ضعیف هستیم ،در مقابله با دشمن رسما اعلام موضع می‌کنیم و حرفمان را صریح می‌زنیم و هر کجا که نیاز باشد حضور پیدا کرده و به جهانیان کمک می‌کنیم.
حجت الاسلام عرب افزود :دشمنان از نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران به ستوه آمده اند و برخی مزدوران و قلم بدستان داخلی با اجانب همنوا شده و در روزنامه های خود مطالبی می‌نویسند و ساخت موشک و توسعه نظامی را زیر سوال برده و دم از مذاکره می‌زنند .وی در بخش دیگری از سخنان خود به “لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریست‌ها”که توسط رئیس جمهور به مجلس ارسال شده است اشاره کرد و ضمن اعتراض گفت: این اقدام برای آینده کشور چالش آفرین است لذا اکنون که توپ در زمین مجلس شورای اسلامی است نمایندگان باید با دقت موضوع را بررسی کنند. وی در ادامه به گزارش ۱۰۰ روزه رییس جمهور از عملکرد دولت دوازدهم اشاره کرد و افزود :مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد و تنها دادن آمار کافی نیست، مردم ما شرایط را می بینند و مشکلات اقتصادی را با پوست و خون خودلمس می کنند لذا دولت باید در حوزه اقتصادی بیشتر تلاش کند و مجلس نیز بیکاری و فشارهای معیشتی مردم را با زمینه سازی تحقق شعارهای سال مقام معظم رهبری عملیاتی کنند .به گفته وی متاسفانه آن طور که باید در حوزه اقتصاد مقاومتی کار نشده و در عرصه‌های اقتصادی به مناطق محرومی چون این بخش‌ها باید بیشتر توجه شود.
وی با اشاره به ۱۰ آذر روز مجلس یاد و خاطره شهید آیت اله سید حسن مدرس را گرامی داشت و از وی بعنوان الگو و نماد بصیرت و شجاعت نمایندگان یاد کرد و از نماینده مردم حوزه انتخابیه خود خواست با رصد مشکلات اقتصادی و ارائه گزارش به مردم مطالبات آنان را با جدیت بیشتری پیگیری کند.

Views – 866

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*