تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۱-۱-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۱-۱-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۱-۱-۹۶ آیسک

تاکید امام جمعه موقت آیسک بر انقلابی ماندن مردم و جهادی عمل کردن مدیران
آیسک/ حاتمی

امام جمعه موقت آیسک در ادامه تشریح نامه۳۱۱نهج البلاغه یکی از توصیه های امیرالمومنین ع به امام حسن ع را به عنوان دستور های سیاسی واجتماعی مهم در کنارر امربه معروف و نهی از منکر” جهاد در راه خدا “بر شمرد وبر حضور آگاهانه همه مسلمانان برای جهاد در راه آرمان های اسلام تاکید کرد.
حجت‌الاسلام طالبی با اشاره به اینکه جهاد در راه خدا مصادیق متفاوتی دارد با استناد به آیه ۷۸۸ سوره حج،تلاش در راه اعتلای اسلام در همه ابعاد سیاسی، علمی،، اجتماعی و اقتصادی را خواستار شد.وی با اشاره به وصایای امام علی ع در آخرین لحظات به امام حسن ع وامام حسین ع گفت:ابزارهای جهاد شامل جهاد با مال، جهاد با جان و جهان با زبان است.به گفته وی یکی از مصادیق جهاد با مال خرید کالای ایرانی است و همه تکلیف داریم برای اعتلای نظام اسلامی جهاد با مال را انجام دهیم.وی تقویت تولید داخلی و تولیدی که به نفع اسلام و انقلاب است را مورد تاکید قرار داد وافزود: مصرف کالای ایرانی به معنای حمایت از تولید و اشتغال ونوعی جهاد است و تولید کنندگان هم باید کالای خوب و با کیفیت از و ارزانتر تولید کنند.
در ادامه از شهدا به عنوان بهترین نمونه جهاد با نفس یاد کرد و افزود: در شرایطی هم باید با زبان مدافع دین و ارزشهای اسلام باشیم و جهاد با زبان در برابر منکراتت جامعه رسالت همگانی است وقشر تحصیلکرده باید بار اصلی آن را به دوش کشیده و از دین ، انقلاب و آرمان‌های آن دفاع کنند.
خطیب موقت جمعه آیسک در خطبه دوم پس از سفارش به رعایت تقوای الهی،با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام هادی ع به تشریح سیره آن حضرت در ابعادد سیاسی و اجتماعی پرداخت و گفت: یکی از اقدامات ارزنده آن حضرت شخصیت سازی و تربیت انسانهایی برای مکتب و تربیت افراد محب امامت و ولایت بود.
حجت‌الاسلام طالبی با تبریک ۱۲۲ فروردین روز جمهوری اسلامی به تشریح دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پرداخت وامنیت وآرامش رااز جمله اینن دستاوردها دانست که امروز ایران را در دنیاسرآمد کرده است.وی افزود:ایدئولوژی انقلابی در کشورمان مورد توجه دشمنان است ولذا سعی دارند این تفکر انقلابی را از مردم بگیرند.
به گفته وی ضعف ها و آفت هایی هم جمهوری اسلامی را تهدید می کند یکی از آسیب هایی که می توان برشمرد و علامه شهید مطهری هم آن را یادآور شده بودد روی آوردن به ضدارزش ‌ها و یا اسلام التقاطی است، امروز بعد از ۳۸سال از انقلاب نباید نگران تهدیدات خارجی باشیم ،وآنچه که مایه نگرانی است تغییر در سنت های الهی وآرمانی انقلاب است.
وی تاکید کرد: آحاد مردم باید به دنبال نظام و آرمان‌های آن بوده و مسیر تعیین شده توسط امام و رهبری را ادامه دهند چرا که اگر از آن کوتاه بیایند و انقلابی ها خستهه شوند گرفتارتعییر سنت های الهی خواهیم شد.
خطیب موقت جمعه آیسک درادامه گفت:وقتی مفسدان اقتصادی در کشور ذخیره های نظام معرفی می شوند،وقتی مدیران به جای در کنار ولی در مقابل ولی حرفف میزنند و وقتی ولی امر مجبور به ترمش قهرمانانه می شود باید حواسمان جمع باشد ،اینها تهدید است و انقلاب ما را هدف گرفته است.
حجت‌الاسلام طالبی برهوشیاری آحاد مردم در برابر این تهدید تاکید کرد وافزود:اگر مردم انقلابی نمانند حواسشان جمع نباشد قطعا گرفتارر تغییر،خستگی،پشیمانی،نسخه های غربی واسلام التقاطی خواهند شد.
وی بر انقلابی ماندن مردم و جهادی عمل کردن مسولان تا تحقق کامل اسلام ناب محمدی تاکید کرد.

Views – 992

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*