تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۱-۲-۹۴

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۱-۲-۹۴

امام جمعه محترم آیسک در خطبه های روز جمعه ۱۱-۲-۹۴ ضمن دعوت خود و همگان به تقوای الهی در خصوص موضوع خانواده که تداوم بحث گذشته بود گفت: مدیریت عاطفی داخلی و خانه بر عهده خانم و مدیریت اقتصادی و منطقی خانه بر عهده مرد گذاشته شده باید مراقب باشیم این تنظیم به هم نخورد. در خصوص انتخاب شغل نیز خانمها وآقایان باید به دنبال مشاغلی بروند که با شزایط خدادادی و روحیات آنها هم سنخ باشد. در اسلام خانه داری و همسرداری زن بر سایر مشاغل مقدم است. چرا بعضی به دنبال ترویج کار برای خانمها هستند؟ زنان خانه دار راباید تکریم کنیم.

امام جمعه محترم آیسک ضمن گرامیداشت و تبریک روز معلم یادآور شد در این نظام هر کس مسئولیتی دارد شکرش به این است که وظیفه اش را به درستی انجام دهد. و یکی از مسئولیتها علم آموزی است، معلمین باید جایگاه خودشان رابشناسند و هم مسئولین باید این جایگاه را درک کنند. معلمان سازندگان بشریتند. معلمین ما باید بدانندکار آنها فقط تعلیم مطالب نیست، بالاتر از آن یاددادن تفکر است. در چنین جامعه ای علم پیشرفت می کند. وظیفه دیگر معلم آموزش اخلاق و رفتار است.

در ادامه خطیب جمعه آیسک با اشاره به مسئولیت خطیر کارگران به عنوان کسانی که نبی مکرم اسلام(ص) بر دستشان بوسه زده است افزود: اگر بخواهیم وضعیت تحریمها و اوضاع اقتصادی کارآمد شود باید به این قشر توجه داشته باشیم. وی با اشاره به اینکه بعضی منتظرند از خارج خبری بشود و مردم را هم منتظر گذاشته اند گفت: چرا مسئولین در خصوص توصیه های مقام معظم رهبری اقدام نمی کنند، چرا کار به پیش نمی رود؟

در ادامه وی با درخواست از مسئولین برای اجرایی نمودن فرمایش و دستور اخیر رهبر معظم در خصوص خودداری از واردات کالاهای دارای مشابه ایرانی و حرام بو.دن آن بر دولت تاکید کردند مردم از دولتی ها بخواهند ، تذکر دهند. و در مصارف اقتصادی مثل آب وبرق نیز نهایت صرفه را داشته باشند.

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*