تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۲-۱۱-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۲-۱۱-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۲-۱۱-۹۷ آیسک

امام جمعه آیسک:دهه فجر مظهر شکوه عظمت ،ایثار و مقاومت است

 

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۲ بهمن ۹۷ با اشاره به اینکه در شرایط کنونی جامعه یکی از هجمه‌های دشمن ،هجمه فرهنگی است ،گفت :یکی از مهمترین سنگرهای دفاعی ما خانواده است که باید تلاش کرده و برنامه ریزی داشته باشیم .

حجت الاسلام و المسلمین« علی رادمرد »سه شاخصه خانواده موفق با معیارهای اسلامی را« آرامش،مودت و رحمت» بیان کرد و افزود: یکی از مهمترین الگوهای پیش روی ما خانواده مولا علی علیه و حضرت زهراس است.

خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از سفارش به تقوای الهی و رعایت حق الله وحق الناس، ۱۲ بهمن سالروز ورود حضرت امام به وطن و حلول دهه فجر را تبریک گفت .وی ایستادگی در دفاع از ولی و امید به آینده ای درخشان با حضور ولی را پیام تقارن حلول دهه فجر با روز جمعه بیان کرد و افزود: دهه فجر مظهر شکوه ،عظمت، ایثار و مقاومت است. امام جمعه آیسک گفت: دهه فجر، دهه تجدید قوای نیروهای انقلابی ،ایام تجدید یادها و خاطرات آن روزها و تجدید میثاق با انقلاب است .وی بر تکریم شهدا و خانواده بزرگوار آنان تاکید کردو اظهار داشت: چهلمین دهه فجر انقلاب اسلامی یادآور رشادت‌ها و فداکاری و مبارزات امام خمینی است .

حجت الاسلام« رادمرد» معنویت، عقلانیت و عدالت را ویژگی امام خمینی ره برشمرد و تأکید کرد: عقلانیت از شاخص‌های مهم امام بود که وجه تمایز آن حضرت با سایر مصلحین بود.

وی با اشاره به برگزاری ۳۶ انتخابات موفق پس از پیروزی انقلاب در کشورمان گفت :یکی از مهمترین آرمان‌های امام مشارکت حقیقی مردم در اداره امور کشور بود.

ناطق موضع گیری قاطع امام در برابر آمریکا و ارتباط با غرب را ناشی از عقلانیت امام دانست و تأکید کرد: عقلانیت امام توصیه به این بود که با آمریکا و هیچ کشور غربی ارتباط نداشته باشیم ولی امروز برخی مدیران و غربزدگان با این تفکر ادعای استقلال دارند ومخل استقلال کشور هستند.انها کشور را به سمت وابستگی سوق می‌دهند نه به سمت خودکفایی و اعتماد به جوانان.

وی با ابراز نگرانی از برخی خبرها از موضع گیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی شروط ۹ گانه رهبری در برجام و قانع شدن آنان از توضیحات مقام مسئول (وزیر امور خارجه )گفت: در حالی که رهبری بارها تصریح کردند که مذاکره کنندگان از شروط اعلام شده عبور کرده‌اند، ولی آقایان قانع شده و بی توجهی به فرامین رهبری را تایید کردند که جای سوال دارد، چرا این اتفاق افتاده است؟ الان نمایندگان مجلس بایداین خطای صورت گرفته را جبران کنند.

خطیب جمعه آیسک تاکید کرد: راه درست پایبندی به شروط رهبری است و در برابر مذاکره با اروپایی ها و fatf هم توصیه ما این است که متعهد به شروط و رهنمودهای رهبری باشد .

حجت الاسلام رادمرد با بیان اینکه ۱۲ بهمن یادآور ورود اسلام ناب محمدی به این کشور است گفت: شجاعت سردار بزرگ سپاه اسلام در برخورد با رژیم صهیونیستی نیز برخاسته از عقلانیت است که محو اسرائیل در جغرافیای سیاسی جهان را مطرح کرده است .

وی با تاکید بر حضور آحاد مردم در جشن ها و برنامه های ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از تلاش جوانان گمنام درعرصه برنامه ریزی و برگزاری مراسم این ایام  تقدیر کرد.

Views – 650

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*