تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳-۱۲-۹۵ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳-۱۲-۹۵ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳-۱۲-۹۵ آیسک

 

عرب نجات – حجت الاسلام والمسلمین عرب امام جمعه آیسک با اشاره به این که زندگی و سیره ی اهل بیت (ع) باید الگوی زندگی همه ما مسلمانان باشد افزود: اگر به شخصیت و سیره ی حضرت زهرا (س) نگاهی داشته باشیم می بینیم که سرتاسر زندگی اجتماعی فردی سیاسی و خانوادگی حضرت می تواند برای ما درس باشد. وی با تاکید بر این مطلب که زندگی حضرت علی (ع) و حضرت زهرا(س) باید الگوی همسران در برخورد با یگدیگر باشد ادامه داد: باید عشق و محبت متقابل در زندگی ها و روابط همسران حاکم باشد و زن و شوهر نسبت به مسایل با سعه ی صدر بیشتری برخورد کرده و آستانه ی تحمل خود را بالا ببرند و با صبر سعی در حل مشکلات خود داشته باشند. وی تاکید کردن یکی از دلایل بالا رفتن آمار طلاق بی صبری و تحمل نکردن است.
حجت الاسلام و المسلمین عرب امام جمعه آیسک در خطبه ی دوم هم با بیان اینکه در این هجمه اقتصادی که استکبار به سرکردگی آمریکا جنایتکار علیه کشور شروع کرده است آنچه کشو ما را نجات می دهد اقتصاد مقاومتی است افزود: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک نقشه ی راه به معنای اقتصاد ریاضتی مثل اروپا نیست بلکه منظور اقتصادی است که دایما در حال پویایی و رشد است و بر توان و ظرفیت های داخلی تکیه می کند.
وی تاکید کرد: اکنون، در پایان سال« اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» وقت آن رسیده است که مسئولین گزارش دهند که در راستای شعار امسال چه اقداماتی انجام داده اند.
وی تصریح کرد: مسولین باید پاسخ دهند در در مبارزه با فساد و حقوق های نجومی، سیاست های اقتصاد مقاومتی، سیاست های اصل ۴۴ رونق اقتصادی در کنار مهار تورم، اشتغال، توجه به مسایل فرهنگی و اجتماعی و مدیریت فضای مجازی چه کرده اند. وی تاکید کرد: ما مخالف فضای مجازی نیستیم ولی باید این فضا مدیریت شود.
خطیب جمعه آیسک با اشاره به این موضوع که این روزها برخی مطرح می کنند مداحان و سخنرانان مذهبی نباید مطالب سیاسی را بگویند افزود: این حرف حرف درستی نیست چرا که اصولا اسلام دینی سیاسی است و سیره ی اهل بیت هم سیاسی بوده است
وی با اشاره به این موضوع که کسی که خود را شیعه ی اهل بیت می داند نباید در برابر انحرافات سکوت کند افزود: ما در برابر انحرافات سکوت نخواهیم کرد و داد خواهیم زد .وی افزود :صحبت های استاندار را بر خلاف موازین اسلامی میدانیم و خطاب به ایشان می گوییم مشکل استان ما مشکل اقتصاد است ، فرهنگ انقلابی استان ما مشکلی ندارد. وی افزود: تمام عرصه های زندگی ما به مسایل دینی مربوط است. دین برای تمام ثانیه های زندگی ما برنامه دارد. مگر شما مرجع تقلید مردم هستید. مسدولین اگر کوچکترین انحرافی در مسیر اسلام و انقلاب داشته باشند ما همچنین مسوولینی نمی خواهیم.   وی افزود :دولت و وزیر کشور باید پاسخگوی این سخنان باشند. ناطق اضافه کرد: چرا باید بدون مشورت با نماینده ملی فقیه و نمایندگان مجلس استاندار تعیین شود؟
وی با انتقاد از برگزاری اردوی کویر نوردی (روز گذشته)در کویر سه قلعه افزود: متاسفانه در روز شهادت حضرت زهرا س گروهی با برپایی این اردو به رقص و پایکوبی می پردازند ،چه کسی به این ها مجوز داده است .وی تاکید کرد : مسئولین این کار باید برکنار شوند.
وی اضافه کرد: مگر شهدا ما خون داده اند که اینگونه اتفاقات بیفتند؟
وی با نزدیک شدن ایام عید و انجام خرید ها و خانه تکانی ها بر پرهیز از اسراف تاکید کرد و افزود: از همشهریان عزیز می خواهم در راستای اقتصاد مقاومتی و بهبود وضعیت کسب و کار کاسبان آیسک از مغازه داران آیسک خریدهای خود را انجام دهند.

 

Views – 1878

درباره‌ی admin

۲ نظر

  1. خدا همه را به راه راست هدایت کند.همه را .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*