تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳-۵-۹۶ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳-۵-۹۶ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳-۵-۹۶ آیسک

امام جمعه آیسک:ملت ما معیشت بدون امنیت و صلابت نمی خواهد

آیسک/- حاتمی
امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۳مردادماه ۹۶با تبریک میلاد مسعود امام رضا ع به تشریح سیره رضوی پرداخت وافزور:شناخت سیره ائمه و درس گرفتن از آن وبکار بردن آن در زندگی موجب آرامش و رفاه و خیر اخروی می شود. حجت الاسلام و المسلمین حسین عرب در ادامه “سخاوت”را از برجسته ترین صفات امام هشتم دانست و بر اهل محبت ورافت بودن در زندگی تاکید کرد.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از سفارش به رعایت تقوای الهی به بند ۹ اصل ۱۱۰ قانون اساسی درباره مشروعیت پیدا کردن حکم ریاست جمهور پس از تنفیذ رهبری اشاره کرد و افزود: مراسم تنفیذ یک مراسم تشریفاتی نیست بلکه با تایید رهبری رئیس جمهوری مشروعیت پیدا می کند و در این حکم تاکید شده است که این مشروعیت تا زمانی است که در مسیر اسلام و ارزشهای انقلاب باشد.
وی سه جهت گیری رهبری انقلاب را در این حکم؛ پرداختن به مشکلات مردم خصوصاً مسائل معیشتی و اقتصادی، تعامل گسترده با دنیا و ارتباطات وسیع با ملت‌ها و دولت‌ها و ایستادگی همراه با صلابت و قدرت در برابر سلطه گران بیان کرد و افزود: در ۱۰ توصیه رهبری به رئیس جمهور نیز نکات مهمی مطرح شده است که؛ امانت دانستن مسئولیت، اولویت بندی در برنامه ها، حرکت بر اساس برنامه ششم ،اتحادملت، تقویت وحدت و عزت ملی، تلاش در جهت استقرار عدالت، اجرای احکام اسلام ناب، توجه به ظرفیت‌های عظیم کشور و صراحت در بزرگداشت ارزش‌ها و مبانی انقلاب از جمله آنهاست که امیدواریم در دولت دوازدهم مورد توجه قرار گیرد.
ناطق با تاکید بر اینکه نباید دشمن را از یاد برد گفت: متاسفانه سازمان ملل تحت نفوذ دشمنان است و این ها در قبال حوادث بشری از جمله مسائل یمن بی اعتنا هستند . به گفته وی ایستادگی همراه با صلابت در مقابل مستکبران باید تقویت شود.
حجت الاسلام عرب با اشاره به اینکه ریاست محترم جمهوری و وزیر محترم امور خارجه نیز درباره تحریم‌های اخیر تایید کردند که نقض برجام صورت گرفته است گفت: باید با مقاومت و صبوری و تکیه بر توان داخلی دشمن را ناامید کنیم. وی از نقشه ایادی آمریکا از سال ۸۴ برای ضربه زدن به ستون اصلی اقتدار ایران اسلامی یعنی بسیج و سپاه خبرداد و گفت: دشمن تلاش دارد برای مهار ایران سپاه و بسیج را به فساد متهم کنندو مردم ما که خود بسیجی هستند از بسیج و سپاه پشتیبانی می کنند .
وی تصریح کرد: ملت ما معیشت بدون صلابت و امنیت نمی‌خواهد، اگرچه دشمن تلاش دارد که ما دست از افزایش توان نظامی و موشکی خود برداریم.
وی افتتاح پایگاه فضایی امام خمینی ره را نتیجه اعتماد به نیروهای علمی و جوانان خلاق کشور دانست وگفت: اینها جزء حقوق اساسی ماست و از آن حمایت می‌کنیم و در برابر بدعهدی آمریکایی‌ها محکم و با صلابت عمل خواهیم کرد.
وی تاکید کرد به جای خسته شدن و ناامیدی از تحریم‌ها باید تلاش کرد و در حوزه‌های مختلف علمی ،تحقیقاتی و نظامی پیشرفت کرد . خطیب جمعه آیسک هموطنان را به خرید کالای ایرانی و حمایت از تولیدات داخلی توصیه کرد و افزود :حجاج عزیز نیز با عمل به توصیه های رهبری به جای بازارگردی، افزایش معنویت را مورد توجه قرار دهند. وی از حرکت خودجوش حجاج شهر آیسک در سال جاری برای صرف هزینه‌های ولیمه دادن در امور خیر خبر داد و گفت: بخش اعظم هزینه اطعان دادن حجاج شهرآیسک به خرید تاسیسات سرمایشی مصلی و مسجد جامع این شهر اختصاص می یابد. وی در پایان با تبریک روز خبرنگار از خدمات و تلاش صادقانه این قشر تقدیر کرد.

 

Views – 929

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*