تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳-۷-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳-۷-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۳-۷-۹۷ آیسک

امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۳ مهر ۹۷ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی با اشاره به بحث هفته گذشته درباره اینکه «ایمان از بالاترین ابزار سعادت انسان است» افزود: ایمان به انسان مومن جهت می‌دهد و راه چگونه زیستن را به او می آموزد .
حجت الاسلام و المسلمین« علی رادمرد» با استناد به آیات ابتدایی سوره بقره گفت :جامعه وانسان ها بر اساس ایمان به سه گروه تقسیم می شوند ؛گروه اول نماز خوان هستند و فرهنگ نماز را در جامعه گسترش می‌دهند، از مال و جان و هر آنچه با آنها روزی داده شده است در راه خدا انفاق می کنند. گروه دوم کافران هستند کسانی که ایمان نمی اور ند و گروه سوم در ظاهر به خدا و آخرت ایمان دارند ولی مومن نیستند .
به گفته وی در جامعه ما نیز هستند افرادی که در حرف به امام و شهدا ایمان و اعتقاد دارند ولی در عمل این طور نیست ،اینها فقط برای اینکه جامعه ایمانی را فریب بدهند حرف می‌زنند،خدعه می‌کنند تا اهداف خود را در جامعه ایمانی رقم بزنند.خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم پس از توصیه به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه، ۲۵ محرم سالروز شهادت امام سجاد ع را تسلیت گفت و با اشاره به صبر و بردباری آن حضرت در برابر مصائب و بلایا گفت :امام سجاد ع الگوی مادر تحمل مصائب است و همانطور که ایشان در برابر شقی ترین انسانها مستدل و شجاعانه ایستاد ما هم همواره باید نقشه‌های شوم دشمنان را برملا کرده و راه و سیره امام حسین علیه السلام را در جامعه گسترش دهیم.
وی ادامه در آستانه اربعین حسینی و حرکت گروه‌های پیاده برای حضور در روز اقتدار شیعیان گفت: دلدادگان حسینی یک روز تاریخی را در جهان اسلام رقم خواهند زد و از عموم مردم تقاضا داریم با کمک های خود به موکب های پذیرایی، همراهی خود را با این حرکت بزرگ اسلامی داشته باشند .
ناطق با اشاره به ۱۳ مهر سالروز هجرت امام خمینی از عراق به پاریس ،فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی را به فرمانده جدید انتظامی بخش آیسک و پرسنل ناجا تبریک گفت و ضمن تقدیر از تلاش‌های نیروی انتظامی در تامین نظم و امنیت ،اقتدار این نیرو را در گرو مجاهدت و تلاش شبانه روزی آنان دانست. امام جمعه آیسک در ادامه به موضوع کاهش قیمت ارز و دلار و این ادعا که ورود بانک مرکزی و تزریق ارز باعث این کاهش قیمت شده است اشاره کرد و گفت: اگر شما (دولت) می توانستید مداخله کنید چرا از ابتدا اقدام نکردید؟ بخشی از مستضعفین جامعه در این ماجرا له شدند. گرانی‌ها و گرفتاری های بعدی آن کمر شکن بود .سوال ما این است که چرا آن روز اقدام نکردید؟ چرا برای کنترل گرانی ها اقدام نکردید؟ عده‌ای در بازار ساعتی به تناسب افزایش قیمت دلار اجناس را گران کردند الان که قیمت دلار پایین آمده است چرا کالاهای اساسی را ارزان نمی کنید؟
وی افزود :منفعت سودجویان بازار در گرانی است و امروز هم ضرر آنها به خاطر بازار نیست به خاطر طمع آن هاست .
عده ای از جیب مردم و گرفتاری جامعه در گرانی کیسه دوختن و منابع فراوان جمع کردند.
حجت الاسلام« رادمرد» با اشاره به عملیات موفقیت آمیز ضربت محرم و شلیک موشک های سپاه به مواضع تروریستی داعش گفت: این عملیات در راستای انتقام خون مطهر شهدای حادثه تروریستی اهواز بود که خوشحالی مردم ایران را به دنبال داشت .
وی در ادامه اجتماع یکصد هزار نفری بسیجیان در استادیوم آزادی تهران در حضور مقام معظم رهبری را مورد اشاره قرار داد و پیامش نمایش اقتدار بسیجیان در سراسر کشور را اولاً به آمریکا این دانست که امرریکا چنانچه بخواهد علیه ایران اسلامی اقدامی انجام دهد با پاسخ قاطع و سخت‌گیرانه ملت ما مواجه خواهد شد.
وی افزود: ما به آمریکا سیلی زدیم و در آینده هم سیلی های دردناک تری خواهیم زد و همیشه شعار« مرگ بر آمریکا» را زنده نگه خواهیم داشت .
به گفته وی این اجتماع پیام دیگری هم داشت که در آن طلب حرکت جهادی شد، باید به سمت جوانان و امیدهای انقلاب برویم و برای حرکت های پیش رو از حضور جوانان استفاده کنیم .همانطور که رهبری معظم انقلاب فرمودند جوانان راه حل مشکلات هستند .
به گفته وی برخی افراد با تفکرات لیبرالی هنوز چشم به آمریکا دوخته و پیشرفت رادر آن سوی مرزها و مذاکره و ارتباط با قدرت های جهانی می‌دانند همانطور که رهبری فرمودند؛ اینها کور خوانده‌اند ملت ما تا پای جان مقابل این تفکر خواهد ایستاد و از جان خود نیز مایه خواهد گذاشت.

Views – 715

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*