تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۴-۰۴-۹۸ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۴-۰۴-۹۸ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۴-۰۴-۹۸ آیسک

امام جمعه آیسک :نماد اعلام برائت از مشرکان شعار «مرگ بر آمریکا» ست

حاتمی/ امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۴ تیر ۹۷ پس از سفارش به رعایت تقوای الهی در ادامه مباحث هفته گذشته پیرامون اهداف کلی حرکت انبیا که مهمترین آن «تشکیل حکومت اسلامی» است گفت: رسالت پیامبران الهی و پیشوایان و امامت جامعه گسترش حکومت الهی، تحقق عدالت و عبودیت و در جهت توحید قرار دادن حرکت مردم است.
حجت الاسلام و المسلمین «علی راد مرد» با استناد به آیات قرآن گفت :خداوند وظیفه و رسالت ما را مشخص کرده که مهمترین آن اطاعت از خداوند و ولی امر است.
خطیب جمعه آیسک در خطبه دوم با گرامیداشت دهه کرامت و تبریک سالروز میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با استناد به روایتی اهمیت و ثواب زیارت مزار نورانی آن بی بی را در شهر قم تشریح کرد.
حجت‌الاسلام رادمرد در ادامه با اهمیت «انتخاب دوست و شناخت دشمن» اشاره کرد و گفت :در جامعه ایمانی مومنان با یکدیگر برادرند و نتیجه آن ایجاد روحیه وحدت در جامعه ایمانی و تلاش در راستای تحکیم اصول اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه کسانی که دین و مومنان را مسخره می‌کنند جزو دشمنان هستند تاکید کرد :کسانی که به صراحت با اسلام دشمنی می کنند محارب بوده و کسانی که کفر را برایمان ترجیح می‌دهند جزوه دشمنان هستند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در پایان امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان «اولین انتخابات گام دوم انقلاب» را پیش رو داریم گفت :برخی ایادی دشمن کمرنگ کردن حضور مردم در صحنه انتخابات و کاهش درصد مشارکت مردم را با جدیت دنبال می‌کنند ولی مردم ما هوشیارند.
به گفته وی امروز ما نیازمند مجلس شورای اسلامی در تراز گام دوم انقلاب هستیم لذا انتظار داریم مجلس برای ولنگاری های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی که به فراوانی شاهد هستیم حرکتی انجام دهد، اگر مجلس قوی بود و نظارت قوی داشت شاهد ایجاد و تداوم برخی معضلات نبودیم، این مشکلات موید آن است که غالب نمایندگان وظیفه خود را به نحو احسن و صحیح اجرا نکرده اند.
ناطق موضوع «حجاب و عفاف» را که امروز دشمن برای تهاجم فرهنگی به کشورمان در دستور کار دارد مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد : به اعتراف برخی نمایندگان، هستند کسانی در خانه ملت که به جای حرکت جانانه و تصمیم درست، در برابر حجاب و عفاف موضع‌گیری می‌کنند و بافته های ذهنی خود را به اسلام نسبت می‌ دهند.وی با اعلام اینکه توجه در انتخاب ها خیلی مهم است خاطرنشان کرد؛ انتخاب ها باید بر اساس ایمان و تقوا باشد و شخص منتخب هم در آن مسیر حرکت کند.
به گفته ویاگر انتخاب ها بر اساس جناح و باند بازی و قبیله ای باشد مضرات آن تمام جامعه را در بر می گیرد چراکه منتخبان این تفکر در عرصه عمل هم جناح بازی و باند بازی خواهند داشت.
وی به فرمایشات رهبری فرزانه انقلاب در دیدار با مسئولان قضایی کشور و توجه به موضوع مهم «انتخاب» اشاره کرد و گفت: برخی مشکلات امروز ناشی از انتخاب‌های ماست، برخی انتخاب‌های ما مردم و برخی انتصاب‌های مسئولان.
امام جمعه آیسک به موضوع «برجام و تعهدات برجامی و اینستکس» اشاره کرد و گفت : مسئولان و مردم ما نباید به این حرف‌ها دلخوش کنند چرا که یک شکلات تلخ بیش نیست. برجام با آن توجیهات و شعارها به گفته خود غربی‌ها محقق نشد، لذا مردم و مسئولان همه باید بصیر باشیم و در مسیر انقلاب و انقلابی گری حرکت کنیم تا همه مسائل به سرانجام برسد.
به گفته وی دشمنی آمریکا با نظام ما به خاطر جمهوری اسلامی بودن کشور ایران است و ملت ما هرگز با آمریکا سازش نخواهد کرد. برخی شعار دادن ما را نماد یک تفکر سیاسی می‌دانند و خودشان کارهای باندی و جناحی انجام می‌دهند این یک الگوی قرآنی و یک کار انقلابی است و در کار انقلاب جناح، باند و قبیله معنی ندارد، هرکس حرکت انقلابی گری را به جناح سیاسی نسبت دهد به خطا رفته است. امام جمعه آیسک افزود : اعلام برائت از دشمنان حتی در مراسم حج، که نمادش «شعار مرگ بر آمریکا» است را کنار نخواهیم گذاشت.

Views – 297

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*