تازه ها
خانه / اخبار / گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۴-۱۰-۹۷ آیسک
گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۴-۱۰-۹۷ آیسک

گزیده خطبه های نماز جمعه ۱۴-۱۰-۹۷ آیسک

حاتمی/امام جمعه آیسک در خطبه اول نماز جمعه ۱۴ دی ماه ۹۷ در ادامه بحث پیرامون« غیبت »و اثرات مخرب آن در زندگی انسان وجامعه با استناد به آیه ۱۲ سوره حجرات گفت: عیب و نقص افراد را در جمع بیان کردن غیبت است .

حجت الاسلام والمسلمین« رادمرد »با بیان اینکه از سرمایه های زندگی انسان شخصیت و آبروی اجتماعی اوست افزود: هرچه این سرمایه را به خطر بیاندازد، جان شخص را به خطر انداخته است .

وی با استناد به آیاتی از چند سوره قرآن ،نگاه قرآن به موضوع غیبت را بیان کرده و عواقب آن را سخت و شکننده برشمرد .

ناطق در خطبه دوم پس از سفارش به رعایت تقوای الهی با اشاره به تلاش استکبار و فضاسازی رسانه ای علیه جمهوری اسلامی ایران درباره خروج ایران از سوریه و کشورهای منطقه گفت:  ۱۰ اردیبهشت امسال مقام معظم رهبری از قطع شدن پای آمریکا از منطقه و سوریه خبر داده بودند و امروز شاهد تحقق این سخن رهبری هستیم.

وی شکست آمریکا در منطقه را ناشی از روحیه مقاومت در میان جوانان ایرانی و جوانان منطقه و نهادینه شدن آن دانست.

به گفته وی تقویت این جریان تقویت نظریه مقاومت است و صف بندی های استکبار در برابر این جبهه با اراده این ملت با شکست مواجه شده است.

حجت الاسلام رادمرد گفت: ایستادگی ملت ایران به الگویی در جهان تبدیل شده و جوانان اروپایی نیز از این رفتار ایران الگو گرفته اند و تلاش می کنند سلطه ۷۰ ساله آمریکا را در کشور های اروپایی از بین ببرند.

امام جمعه آیسک با اشاره به سخنان برخی از افراد مغرض و انسان‌های پوچ که با هدف ایفای نقش اپوزیسیون و به آمریکا دل بسته اند گفت: ۵۰ سال این کشور دست پهلوی بود و با آمریکا ارتباط داشت و درهای کشور ما گشوده بود ولی چه کار برای کشور ما انجام دادند؟ چقدر از لحاظ مادی و معیشتی مردم ما پیشرفت کردند؟

برخی از این افراد درباره قیمتهای اجناس در آن زمان به این زمان حرف میزنند اینها چرا درک کاملی از حقایق ندارند و واقع بینانه‌ای حرف نمی‌زنند .

چرا گزینشی مسائل را مطرح می‌کنند ؟جمهوری اسلامی ایران با همه تحریم‌ها طی این ۴۰ سال و دشمنی های مکرر استکبار حرکت رو به جلو دارد. باید پیشرفت‌های واقع‌بینانه آن را به نسل جوان و نوجوان منتقل کنیم .

ضمن مقایسه قبل و بعد از انقلاب ،باید پیشرفت ها رادرست و منطقی بیان و تبیین کرد .

ناطق به برخی حرف های غیر واقعی درباره یک عملیات دفاع مقدس نیز اشاره کرد و افزود: کسانی که این حرف‌ها را مطرح می‌کنند نه رفتارشان با سیره امام یکی بوده و نه در مسیر شهدا هستند، اینها دایه های مهربان تر از مادر شده اند و از شهدا و جانبازان دفاع می‌کنند.

به گفته وی در حادثه دانشگاه آزاد نیز عده‌ای حاشیه ایجاد کردند و تسویه حساب های سیاسی را مطرح کردند، تلاش این عده برای کوبیدن نظام است و محبتی از انقلاب در دل ندارند .

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام ۱۹ دی سال ۵۶ مردم قم گفت :همه باید قدردان نعمت های خدا به ویژه نعمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم و با تمام توان و تلاش در راستای دفاع از ارزش‌های اسلامی و انقلاب در مقابل بدخواهان ایستادگی خواهیم کرد .

خطیب جمعه آیسک در پایان از مردم خواست در این اوضاع و احوال اقتصادی و گرفتاری های معیشتی که مسئولان بر بازار نظارتی ندارند کمک حال یکدیگر باشند و با مهلت دادن در مباحث مالی و عمل به وعده ها به دیگر رحم کنند تا خدای متعال هم به ما رحم کرده و نعمات الهی را شامل حال ما گرداند.

تصاویر در حال تکمیل ……..

 

Views – 689

درباره‌ی admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*